Renovatie sportpark Hoedekenskerke 1200 groene bakken pan zichzelf betalen SpeelGoes officieel open wam 24 BEVELANDEN en THOLEN STRIJD OM DE LEERLING Twee onthullingen. Eén première. Twintigste editie Delta Bier Festival in Goes Mercedes-Benz „De accommodatie is deels ontzet tend verouderd", zegt Peter Traas namens de sponsorcommissie. De renovatie behelst de binnenkant van twee kleedkamers, de ruimte van de scheidsrechter en de keu ken behorende bij de sportkanti ne. Sportpark De Kouter is op 21 au gustus 1981 in gebruik genomen. Het park wordt gebruikt door de voetbal-, de tennis- en de gymnas tiekvereniging. Anderhalf jaar ge leden is een sponsorcommissie opgericht om de omnivereniging meer financiële armslag te geven. „We merkten dat er steeds min der borden om de velden heen stonden. In twee jaar tijd is het ons gelukt 34 reclameborden te plaatsen met een gemiddeld jaar inkomen van honderd euro per bord", zegt Traas. Het is ook de sponsorcommissie die de handschoen heeft opge pakt om de kleedkamers en de keuken van de kantine op te laten knappen. Sinds de bouw van de sportaccommodatie zijn zowel de keuken als de kleedkamers aan de binnenzijde nauwelijks verbeterd en is het volgens de commissie nu bittere noodzaak geworden de ze aan te pakken. Een deel van de douches functio neert niet meer naar behoren en zowel het tegelwerk als het overi ge interieur zijn aan vervanging toe. „Het gehele interieur van de ze ruimten voldoet op geen enke le wijze meer aan de hedendaagse eisen. Na deze grondige verbete ringen ontstaat er opnieuw een ac commodatie waarvan alle gebrui kers weer jarenlang probleemloos en met plezier gebruik kunnen maken." De renovatiekosten zijn door de sponsorcommissie begroot op 60.000 euro. Volgens Peter Traas kan 50.000 euro uit eigen midde len worden betaald. Voor de overi ge 10.000 euro wordt een beroep gedaan op de gemeente. De pre sentatie van het renovatieplan is zaterdag in Hoedekenskerke. De nieuwe C-Kiasse en de nieuwe Wethouder Evert Damen is blij met de beslissing. „Twaalfhon derd is een kwart van de huishou dens in Kapelle. Ik wist dat er be hoefte was aan meer capaciteit om GFT kwijt te raken, maar dat er zoveel mensen waren..." Die grote deelname betekent ook dat de investering sneller dan ver wacht is terugverdiend. Damen: „Alle groenafval dat niet bij het restafval belandt, is winst. Het kost veel minder om GFT te stor ten dan restafval. Naar schatting duurt het vijf tot zes jaar voordat die 35.000 euro voor de aanschaf en het uitzetten van de bakken is terugverdiend. Daarna is het nog pure winst. De afvalstoffenhef fing, die wij kostendekkend heb ben gemaakt, kan dan omlaag. En het is ook nog eens forse winst voor het milieu, meteen al." GOES - In uitspanning De Goede renloods op het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele in Goes wordt zondag de 20ste editie van het Delta Bierfestival gehouden. Het festival wordt om 13.30 uur ge opend door burgemeester René Verhulst. Honderden bezoekers uit binnen- en buitenland zullen wederom komen proeven van Ne derlandse en ambachtelijk gebrou wen Belgische bieren. Organise rende partij is zoals altijd het Zeeuwse bierbrouwersgilde de Deltabrouwers, die er zelf ook staat met hun 'Goesting'. Verder is er een tombola met als hoofd prijs een Zeeuws sieraad. door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - Sportvereni ging Hoedekenskerke heeft concre te plannen voor de renovatie van een deel van het sportpark De Kou ter aan de Molenstraat. Voor toekomst Introductie vrijdag 14 zaterdag 15 maart in Goes en Roosendaal. U bent van harte welkom! Van Oeveren I Sturm Auto Albert Plesmanweg 2, Goes. Tel. 0113-212730 gedreven ais altijd-] Bredaseweg 225-227, Roosendaal. Tel. 0165-557400 door Mieke van der Jagt KAPELLE - De gemeenteraad van Ka- pelle heeft dinsdagavond inge stemd met een krediet van 35.000 euro om 1000 grote groene bak ken aan te schaffen. Maar liefst 1200 Kapellenaren hebben zich op gegeven voor een extra capaciteit voor groenafval. Van hen willen 1000 huishoudens een grote bak en 200 een kleine bak extra. GOES - Met het doorknippen van een lint heeft kinderburgemeester Marleen Zuidweg gisteren SpeelGoes, de nieuwe speelgoedwinkel van Marco Visser (rechts) aan de Grote Kade officieel geopend. Daarna deelde ze samen met de kinderwethouders spaarmunten uit Met de winkel, in het voormalige pand van drogist Den Herder, geeft Visser een vervolg aan Vissertoys, die tot juli 2012 was gevestigd op de hoek Papegaaistraat/Lange Kerkstraat en na 176 jaar sloot foto Marcelle Davidse mm;„..J I Nina de Nooijer (10) staat pal voor haar school. Ze fietst elke dag van Goes-West naar De Poeljeugd in 's-Heer Hen drikskinderen. „Dichterbij en veiliger dan naar de Brede School in Goes-Zuid." foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60