Heinkenszand doet het goed in Azerbeidzjan Inbrekers ontkomen via talud aan politie Hinder voor verkeer vanaf A58 naar Middelburg en Nieuwland SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Voor Jaap Wisse van Bloemisterij Wisse begint het al een beetje routine te worden. Hij moet met een aantal collega's uit de rest van het land twee enorme pleinen in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Ba ku met bloemen decoreren. Dat gebeurt ter gelegenheid van het Bloemenfeest op 10 mei: de ge boortedag van president Ilham Aliyev. En omdat ze altijd wel pro beren een beetje aan Nederland promotie te doen, kwam Jaaps zwager en naamgenoot Klompen maker Jaap Kramer in beeld. Hij mag voor het feest 68o paar ge kleurde klompen leveren die als decoratie gebruikt worden. Wisse reist het hele jaar door van hot naar her. Voor hij in Azer beidzjan aan de slag gaat, moet hij nog naar New York en Chica go. Ook Nairobi staat op de plan ning. Overal versiert hij beurzen en manifestaties met bloemen. Zo zag hij in 2001 in New York de Twin Towers instorten. Wisse werkt nauw samen zijn col lega Bart van der Elsken uit Uit hoorn. Die kwam in Azerbeidzjan terecht naar aanleiding van het songfestival dat er twee jaar gele den werd gehouden. Daarvoor ver zorgden ze de bloemen- en plan- tendecoraties. Sindsdien zijn ze met een heel Nederlands team vaste gasten in Baku. „Het is wel even wat anders dan in de winkel in Heinkenszand. Dat zie ik toch als mijn thuisba sis. Hier geniet ik op een andere manier van bloemen. Maar het is natuurlijk wel zo dat ik de erva ring die ik in het buitenland op doe meeneem naar Heinkenszand en overdraag op mijn collega's." Zeeland heeft al vaker kunnen ge nieten van de bloemsierkunsten Wat we daar inrichten is zo groot, daar zie je 100 klompen niet staan van Jaap. Hij decoreerde een keer de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg. Daar heeft hij nu weer een offerte voor ingediend. En er was werk van hem te zien op de Horecavak beurs in Goes. Net aan de rand van Heinkens zand wordt momenteel hard ge werkt aan het schilderen van 680 paar klompen. Jaap Wisse: „Wat we daar inrichten is zo groot, daar zie je 100 klompen niet staan. Vandaar dat aantal." Joke Kramer heeft het over een leuke klus voor de klompenmakerij: „Het is al leen jammer dat ze er na de expo sitie niets meer mee doen. Ze wor den waarschijnlijk weggegooid. Ik zou zeggen: steek er een bloeme tje in en geef ze aan arme men sen. Of ga er op lopen. Maar zo werkt het daar niet." Zorgmarkt in Borrendamme Tijdens de open dag van de zorg, zaterdag, houdt zorg centrum Borrendamme in Zierikzee een zorgmarkt tus sen 13 en 16 uur. Er zijn tal van artikelen en tips om vi taal te blijven en in work shops kunnen ouderen ver antwoord bewegen. Om ach ter de schermen te kijken in het ziekenhuis heeft het ADRZ in Goes tussen 10 en 16 uur een programma Bingo en loterij bij D'Antilopen Stichting D'Antilopen houdt morgen, vrijdag, een bingo avond in De Hoeksteen in Scharendijke. Vanaf 19.30 uur draait de bingomolen voor ongeveer acht rondjes. Kaarten kosten 50 cent per stuk. Dat is ook de prijs van de lootjes in een loterij met mooie prijzen. De opbrengst is voor D'Antilopen die van het geld allerlei leuke evene menten organiseert. Informatiemorgen whiplashpatiënten Het Whiplash Informatie centrum Europa houdt van daag, donderdag, een infor matieochtend voor whip lashpatiënten in Het Admin- raal De Ruyter Ziekenhuis in Goes. De ochtend beoogt behalve actuele informatie over behandeling en juridi sche aspecten, ook lotgeno tencontact. Aanvang 10 uur. Toegang gratis. Zangavond ten bate van Mercy Ships In de christelijk gereformeer de Pniëlkerk in Kerkwerve treedt zaterdag 15 maart het meisjeskoor Jedaja op. Tij dens de bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, wordt veel samen gezongen en er is een instrumentaal inter mezzo. De toegang is gratis maar er is wel een collecte ten bate van Mercy Ships: het varende ziekenhuis dat de allerarmsten hulp biedt Rond 03.00 uur ging in de nacht van dinsdag op woensdag het in braakalarm af van de winkel. De politie ging met meerdere eenhe den op de melding af. Er bleek een deur te zijn opengebroken om binnen te komen. Op de Kwis- tenburg kwam een mogelijke vluchtauto hen met gedoofde ver lichting tegemoet rijden. Met be- ulp van enkele politievoertuigen werd een versperring opgewor pen, maar de bestuurder zag kans om via het talud door te rijden. Agenten zetten vervolgens de ach tervolging in. Met hoge snelhe den vluchtten de inbrekers weg in de richting van de Deltaweg. Via de Klaphekkeweg en Laan der Verenigde Naties eindigde de rit in de Trumanlaan in Goes. De vluchtauto werd daar achtergela ten. De drie verdachten zijn ver volgens te voet verder gegaan. Met behulp van een politiehond is nog naar het drietal gezocht. Het bleek tevergeefs. De politie stelt een onderzoek in. De vlucht auto is in beslag genomen. Tot en met 11 april kan het ver keer op deze rotonde alleen recht door van Middelburg richting Vlissingen-Oost/Terneuzen en omgekeerd. Het verkeer kan niet richting Goes en Nieuw- en Sint Joosland. Ook de afslag vanuit de richting Vlissingen is afgesloten. Nieuw- en Sint Joosland is alleen bereikbaar via de afslag Arnemui- den. Het verkeer vanuit Middel burg richting Goes wordt omge leid via de N57 en via de N254 (Vlissingen-Oost). Verkeer van Vlissingen naar Middelburg wordt omgeleid via de Nieuwe Vlissingseweg. De omleiding van uit Vlissingen richting Terneuzen loopt langs Ritthem. Een aantal nachten is de rotonde geheel afge sloten. De eerste keer in de nacht van komende maandag op dins dag. De rotonde wordt een turboroton de. Dat is een rotonde met twee rijstroken die gescheiden worden door een opstaand randje. Dit moet de overzichtelijkheid en de verkeersveiligheid ten goede ko men. De noordelijke rotonde zal ook zo worden ingericht, maar nog niet duidelijk is wanneer dit precies zal gebeuren. DONDERDAG 13 MAART 2014 Si Jaap Wisse (hier in zijn winkel) reist gemiddeld vijftig keer per jaar naar elders op de wereld om bloemenarrangementen te maken, foto Marcelle Davidse door René Schrier HEINKENSZAND - Twee Heinkens- zandse ondernemingen hebben een flinke klus in Azerbeidzjan in de wacht weten te slepen. Jaap Kramer, klompenmaker ZIERIKZEE SCHARENDIJKE GOES KERKWERVE WOLPHAARTSDIJK - De politie is op zoek naar drie verdachten, die na een inbraak in een campingwinkel aan de Veerweg in Wolphaartsdijk met hun auto op de vlucht sloe gen. MIDDELBURG - Het verkeer in en om Middelburg moet vanaf maan dag rekening houden met omleidin gen en verkeershinder. Dat houdt verband met werkzaamheden aan de zuidelijke rotonde in de Schroe- weg bij de afrit Middelburg-cen trum. Gezien vanaf Middelburg is dat de laatste rotonde. De provincie laat een roton de in Middelburg bij de A58 inrichten als zogeheten su perrotonde www.zeeland.nl/n254rotonde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57