Studenten naar oud rusthuis in Middelburgse binnenstad Young Ones met Kim-Lian van der Politie pakt bendeleden Meij, Cor Bakker en Kees ten Dam op voor reeks inbraken 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Delta begint experiment in het buitengebied van Hoek als opmaat tot betere dekking in heel Zeeland. HOEK - Veel internetgebruikers in het buitengebied moeten het nog met een langzame verbinding stel len. Als het aan Delta ligt, komt hier verandering in. Het bedrijf, de eigenaar van internetprovider Zeelandnet, begint in de polders rond Hoek een experiment met draadloos snel internet. De voorbereidingen voor de proef zijn inmiddels begonnen. De ver wachting is dat het experiment over drie maanden van start kan gaan. Delta heeft er twee a drie maanden voor uitgetrokken. Parti culiere internetgebruikers zal ge vraagd worden mee te werken, maar Delta zal ook een aantal ei gen ontvangstlocaties installeren en testen. Met het experiment speelt Delta in op een toenemende vraag naar snelle internetverbindingen. In buitengebieden is het echter (te) kostbaar om vaste aansluitingen te maken. Delta gaat daar overi gens al verder in dan landelijke be drijven. Buiten Zeeland worden al geen vaste aansluitingen meer gemaakt als die per stuk meer dan 1500 euro kosten. Delta heeft de lat bij 5000 euro gelegd, omdat Zeeland dunbevolkt is en een vrij groot buitengebied heeft. In de polders rond Hoek zal geëx perimenteerd worden met draad loos Docsis. Docsis is een tech niek waarmee internet draadloos door de ether wordt getranspor teerd, vergelijkbaar met wifi, maar dan veel krachtiger. De proef moet uitwijzen of deze tech niek goed werkt en vooral ook of die betaalbaar is. Landelijke internetproviders zijn volop bezig het nieuwe 4G mobie le netwerk te installeren. Zeeland is in 2015 aan de beurt. Het is vol gens Delta zeer de vraag of dit nieuwe mobiele netwerk in het Zeeuwse buitengebied voor vol doende dekking zal zorgen. men, maar het gebouw is niet van ons en de beslissing is niet aan ons", benadrukt Maan Leo. Stichting Werkt voor Ouderen is nog steeds de eigenaar van het oude verzorgingshuis en dat blijft nog wel even zo. „Wij willen het verkopen, maar het College Sane ring Zorginstellingen moet daar voor toestemming geven. Dat wil dat verkoop zo veel mogelijk geld opbrengt. De discussie gaat nu over de vraag of het de goede tijd is om te verkopen", verklaart di recteur Jan de Graaf van Werkt voor Ouderen. „Het pand zal waarschijnlijk het meeste geld op brengen als het wordt gebruikt voor de verhuur van kamers, bij voorbeeld aan studenten. Voorlo pig zullen wij het dus verhuren, maar misschien kunnen we het verkopen aan iemand die het daar na gaat verhuren." Haast heeft Werkt voor Ouderen niet, zegt hij. „Maar we hopen wel dit jaar nog duidelijkheid te hebben." Studenten zijn geen ouderen en dus een andere doel groep dan waarvoor zijn stichting in het leven is geroepen. Daarom wordt het oude Sint Willibrord nu namens Werkt voor Ouderen beheerd en 'anti-kraak' verhuurd door Villex. Volgens Ben de Weerd van Villex wordt gezocht naar oplossingen voor het gebrek aan wasmachines en wifi. „Als studenten op inter net moeten werken, gaan ze naar het UCR. En voor het doen van de was zijn we in gesprek met Stichting Arduin." Eind november vorig jaar verhuis den de ouderen van het oude naar het nieuwe Sint Willibrord, schuin aan de overkant van de Bachtensteene. Drie maanden la ter is een aantal kamers weer be woond, door studenten. Voor die studenten is dat prettig, want zij woonden voorheen aan de Driewegenhof in Dauwendae- le, ver van de lesruimtes en hun medestudenten. Het UCR ziet de binnenstad van Middelburg als één grote campus en wil daarom dat al zijn studenten ook in die binnenstad wonen. „De Driewegenhof is voor ons niet ideaal", zegt woordvoerster Maan Leo van het UCR. „We wil len dat al onze studenten in het centrum gehuisvest zijn, maar Woongoed Middelburg wist in ja nuari niet of dat ging lukken." Niet omdat er plotseling meer stu denten instroomden dan gebrui kelijk; en ook niet omdat er min der afstudeerden dan verwacht. Wel omdat het UCR versneld af scheid wilde nemen van de Drie wegenhof. Omdat Woongoed zo snel niet ge- noeg kamers beschikbaar had, be dacht het UCR zelf een 'noodop lossing'. Kijkend uit het raam naar de overkant van de straat viel het oog op het lege Sint Willi brord. Dat gebouw is jarenlang in beeld geweest voor studenten huisvesting en de noodoplossing was geboren. Villex beheert Sint Willibrord na mens eigenaar Stichting Werkt voor Ouderen en verhuurt de ka mers 'anti-kraak'. Het UCR had af gestudeerden die hun studenten kamer uit moesten al naar Villex doorverwezen en zag er ook een oplossing in voor de studenten uit de Driewegenhof en nieuwe studenten. „We zouden het prach tig vinden als in Sint Willibrord permanent studentenkamers ko- Tijdens het avondvullend concert, waarbij ook nog een 'special guest, bekend van de Nederland se tv' op het podium verschijnt, kijken The Young Ones terug op een kwart eeuw muzikale hoogte punten. Het concert is de aftrap van het jubileumjaar. De concert thema's uit de afgelopen vijfen twintig jaar worden herhaald, maar met een aantal verrassende nieuwe, arrangementen. Thema's als Back to Bach, The Look of Lo ve, A Musical Joke, Viva Las Ve gas, Film Musical en Made in Holland komen voorbij. De orkest- en podiumopstelling heeft ook een metamorfose onder- gaan. Een spectaculaire lichtshow laat het orkest optreden in een de cor dat veel weg heeft van een ab stract schilderij van Piet Mond riaan. Zangeres Kim-Lian van der Meij brengt samen met het orkest een bijzondere 'Doe-Maarmedley'. Ze was hoofdrolspeelster in de gelijk namige musical. Pianist Cor Bakker en saxofonist Kees ten Dam, bekend van de be geleidingsband van André Rieu, komen ook. Ze waren al eerder te gast bij The Young Ones. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten zijn te bestellen via www.the-young-ones.com De groep hield vooral huis in de wijk Dauwendaele. De Zeeuwse politie kwam de verdachten op het spoor na diverse tips van bur gers en eigen onderzoek. Terwijl het onderzoek liep, werd op 5 ja nuari een 18-jarige Middelburger bij een woning aan de Noordme de op heterdaad betrapt door een bewoner uit die buurt. De jonge man wordt gezien als één van de hoofdverdachten. Diezelfde dag werd zijn woning doorzocht. Daar werden goederen aangetrof fen die bij andere woninginbra ken buit waren gemaakt, zoals computerapparatuur, sieraden, te lefoons, paspoorten en portemon nees. Eind januari werden bij huiszoekingen in vier woningen in Middelburg nog meer gestolen spullen gevonden. Daarop zijn tussen 18 februari en 4 maart zes mannen uit Middelburg en Vlis- singen aangehouden. Tot nu toe heeft het onderzoek 24 bewijsba re zaken opgeleverd. Proef met draadloos internet door Harmen van der Werf door Maurits Sep MIDDELBURG - Ze hebben er geen wasmachines en geen wifi. Maar verder hebben de studenten die nu tijdelijk in het oude verzorgings huis Sint Willibrord wonen, niets te klagen. Centraler in de binnen stad van Middelburg en dichter bij hun University College Roosevelt kunnen ze niet wonen. Studenten van het University College Roosevelt zijn erg te spreken over de ruime en goedkope kamers in Sint Wil librord. Wat de locatie extra aantrekkelijk maakt: ze wonen nu pal tegenover hun leslokalen, foto Izaak Verkeste door Eugène Verstraeten HULST - Kim-Lian van der Meij, Cor Bakker en saxofonist Kees ten Dam (Borsato band) zijn zaterdag 12 april gastsolisten tijdens het 25-jarig jubileumconcert van het or kest The Young Ones in Den Dul- laert in Hulst. Het concert is de aftrap van de viering van het vijfen twintigjarig jubileum van het Zeeuws-Vlaamse orkest. MIDDELBURG - Met de aanhouding van zeven mannen, denken politie en Openbaar Ministerie tientallen inbraken en diefstallen in Middel burg te hebben opgelost. De da ders zijn 17 tot 36 jaar oud en vormden een bende. Er worden nog meer aanhoudingen verwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56