Kattendijkse krijgt zeven jaar cel voor doodslag op echtgenoot Duitse chirurg vrijgesproken Vijfjaar cel Duitse arts voor poging doodslag Vrijspraak voor verdachte moord Toch schuldige dood Van der Linden Loterij Man (23) overleden bij frontale botsing tussen twee auto's in Nisse MODESHOWS SPRING201 4 DELSCHER ZEELAND 23 commentaar Acts voor Pop aan Zee bekend A58 komende nacht deels afgesloten De Kattendijkse gifzaak De Duitse chirurg De MP3~moord Hoger beroep is een sterk punt van het Nederlandse rechts systeem. Zowel de verdachte als de officier van justitie kan het oordeel van de rechtbank voorleggen aan een gerechtshof. De Middelburgse rechtbank lijkt zo voortdurend op de vin gers te worden getikt. Het ge rechtshof Den Bosch heeft Mid delburg de laatste tijd in drie geruchtmakende zaken zwaar gecorrigeerd. Vooralsnog moet worden aan genomen dat beide rechtscolle ges hun werk vakkundig heb ben gedaan. Maar het verschil in uitkomsten is desondanks opvallend groot. In plaats van vrijspraak steeds jarenlange ge vangenisstraf. Voeg daarbij het gegeven dat gerechtshoven ook onderling flink verschillen, en het beeld van een loterij doemt op. Dit is gevaarlijk voor het draagvlak onder de recht spraak. Het antwoord van de hele magistratuur kan alleen maar een extra zorgvuldige rechtsgang zijn. MIDDELBURG - Singer-songwriter Dyl'n (Notenboom) en de bands Going Dutch en The Shore Cries Attic zijn de drie acts die zijn ge selecteerd voor Pop aan Zee, het coachingsproject van Scoop en de Zeeuwse poppodia. Dyl'N haalt zijn inspiratie uit artiesten als Tom Waits. The Shore Cries Attic is een jonge, energieke Walcherse rockband die de laatste voorronde van Spectra op zijn naam schreef Het Middelburgse Going Dutch is een veelzijdige pop/rock band die naast rustige ballads, akoestische en funky rock nummers speelt. Deze drie krijgen het hele jaar be geleiding van een coach en een aantal mag optreden op Zeeuwse poppodia en festivals. Het echtpaar De Vos, hun woning staat langs de weg waar het onge val gebeurde, hoorde een keihar de klap. „Mijn man had net de krant uit de brievenbus gehaald toen we een doffe klap hoorden. Vervolgens was het stil. Het was zo eng. We keken uit het raam en we zagen al iemand bellen. De hulpdiensten waren snel ter plaat se. We zijn zelf maar niet gaan kij ken", zei Jo de Vos een paar uur na het ongeval. Mevrouw De Vos weet dat op de Schoorkenszandweg regelmatig hard wordt gereden. „Terwijl de weg eigenlijk best wel smal is. Ge lukkig houdt de politie regelma tig controles. Maar of bij dit onge- De klap was zo hevig dat de witte Citroën, de auto van het dodelijk slachtoffer, over de kop was geslagen. val sprake was van te hard rijden weet ik natuurlijk niet." De klap was zo hevig dat de witte Citroën, de auto van het dodelijk slachtoffer, over de kop was gesla gen. De grijze Seat Leon, de auto van de zwaargewonde, zat aan de voorkant in de kreukels. De Verkeersongevallen Analisten van de politie doen onderzoek naar de toedracht. Hoe de Citroën op de verkeerde weghelft terecht kwam, is nog niet bekend. De 23-jarige man overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. Het twee de slachtoffer zat bekneld in zijn auto en werd door de brandweer uit zijn benarde positie bevrijd. a.s. zaterdag 15 maart 11.00 uur en 14.00 uur KRUININGEN - In verband met werkzaamheden is de A58 van donderdagavond 13 maart 20.00 uur en vrijdagochtend 14 maart 06.00 uur gedeeltelijk afgesloten in de richting Bergen op Zoom ter hoogte van Kruiningen. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit aan de autosnelweg tussen af rit Yerseke en toerit Kruiningen (Vlissingen richting Bergen op Zoom). De A58 is daar afgesloten. Verkeer wordt omgeleid over de N289. DONDERDAG 13 MAART 2014 Op 8 maart 2009 overlijdt de zestigjari ge Ad van den Dool in Kattendijke. Aan vankelijk meent de huisarts dat hij een natuurlijke dood is gestorven. Na een te lefoontje met zijn dochter in Spanje die zegt dat haar vader bang was dat hij ver moord zou worden door zijn echtgeno te, trekt die arts zijn verklaring in en gaat het Openbaar Ministerie uit van moord. De man zou gestorven zijn na dat zijn echtgenote het haargroeimiddel Minoxidil door zijn Spaanse likeur had gemengd. Dat was fataal voor zijn zwak ke hart. Het OM eiste in 2011 vijftien jaar cel tegen haar. De rechtbank sprak haar vrij. Vorige week volgde in hoger be roep een veroordeling tot zeven jaar cel voor doodslag na een eis van vijftien jaar voor moord. Een Duitse neurochirurg werd augustus 2010 aangetroffen bij een zeventienjari ge landgenote in een sloot bij Renesse. Onderzoek wees uit dat ze bijna ge wurgd was. Het OM eiste in mei 2011 vier jaar cel tegen hem voor aanranding en poging tot doodslag. De rechtbank sprak hem vrij. Vorige maand werd hij in hoger beroep veroordeeld tot vijf jaar cel na een eis van zes jaar voor poging tot moord. Tijdens het proces in Middelburg was de Duitser wel aanwezig en bepleitte zeer overtuigend zijn onschuld. Tijdens de be handeling van zijn zaak in Den Bosch was hij (31) niet aanwezig. De 36-jarige Vlissinger Joost van der Lin den wordt 11 oktober 2010 dood aange troffen in een woning aan de Dordtmans- straat in Vlissingen. Slachtoffer zou met het snoer van een MP3-speler om het le ven zijn gebracht. De politie hield twee verdachten aan; een 28-jarige Vlissingse en haar 46-jarige vriend. Zij neemt aan vankelijk de schuld op zich, maar in een later stadium ontkent ze. Het OM eist eind oktober 2011 twaalf jaar tegen haar. De rechtbank spreekt haar vrij om dat niet onomstotelijk vaststaat dat zij de dader is. In hoger beroep vraagt het OM ook om vrijspraak. Het hof veroor deelt haar echter op 19 februari 2013 tot acht jaar cel voor doodslag. door Frank van Cooten NISSE - De frontale botsing tussen de wittte Citroën BX en de grijze Seat Leon gistermorgen op de Schoorkenszandweg net voor de Zwaakse Weel gebeurde om 6.40 uur. Grote Markt 11-13, Goes. Reserveren via 0113 227607 of delscher@delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53