PZC In de serie Kinderklassiek treedt zondagmiddag het Amstel Quartet op in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Annechien Koerselman regisseerde deze clowneske muziekvoorstelling Toeters en Taart' oor de vier mannen van het Amstel Quartet is niets te gek: oude muziek, nieuwe muziek, populaire muziek, wereldmuziek. Muzikale gren zen zijn er om te overschrij den. Remco lak, Olivier Slie pen, Bas Apswoude en Ties Mellema wor den vaak omschreven als 'het kleurrijkste saxofoonkwartet ter wereld'. De vier man nen leerden elkaar kennen tijdens een toer- nee met het Nationaal leugd Orkest. De klik leidde in 1997 tot het besluit te gaan sa menwerken. Het Amstel Quartet heeft in middels diverse prijzen op zijn naam staan, bracht enkele originele cd's uit en maakte toernees door Europa, Rusland, het Midden-Oosten, China, Japan en de VS. Met de familievoorstelling Toeters en Taart brengt dit saxofoonviertal zondagmiddag in de Zeeuwse Concertzaal een muzikaal festijn met confetti, ballonnen en muziek. Annechien Koerselman voert de regie. Zij is in Zeeland onder meer bekend door haar regies van de voorstellingen Amanda (2008) en Mooie Anna (2010) bij Theaterpro ductiehuis Zeelandia. Daarin viel Koersel- mans voorliefde voor muzikaliteit al op. Zij werkte eerder ook voor de Stichting Oor- kaan en schreef samen met Calefax Riet kwintet een ware hit op haar naam met de productie De Muziekfabriek. Maar nu dus Toeters en Taart. Een kolfje naar haar hand. „Omdat ik én goed musici én goed mannen kan regisseren. Nou is dat bij het Amstel Quartet ook een feestje om te doen. Die mannen kunnen muzikaal zo veel en ze zijn ook overal voor in. Ze spe len de mooiste composities van Bach, Vival di, Haydn maar ook van een hedendaagse componist als Arvo Part", zegt Koerselman. In het muzikale verhaal draait het om een surprise-party. Een van de saxofonisten is jarig, maar hij voelt absoluut niks voor een feestje. De anderen denken daar anders over en willen hem verrassen. „Als ik muziek hoor, krijg ik daar zelf altijd direct beelden bij. In mijn regie kan ik die beelden versterken en in een bepaalde rich ting duwen. Met beelden en enscenering kun je op een andere manier een verhaal vertellen dan met woorden. De mannen van het Amstel Quartet zijn daar ook hele maal voor in en vertellen het verhaal dus al musicerend." Koerselman maakt graag voorstellingen voor kinderen en kan zich ook helemaal vinden in de doelstelling van de Stichting Oorkaan: kinderen laten kennismaken met de kracht van levende muziek in al zijn ver scheidenheid. „Kinderen reageren nog spontaan op muziek en maken daarbij geen onderscheid tussen klassiek of mo dern. Het is dan ook fijn als je bij het ouder worden het kind in jezelf laat overleven en de spontaniteit behoudt." Koerselman is ervan overtuigd dat Toeters en Taart als feestelijke muziekvoorstelling zowel kinderen als ouders zal aanspreken. Zij verheugt zich erop om komend najaar ook weer actief te zijn in Zeeland. „Ik ga bij Theaterproductiehuis Zeelandia de regie doen voor het toneelstuk Het Land van Overzee. Dat is een vervolg op Mooie Anna, ook weer geschreven door Marjolein Bie- rens. De rol van Anna wordt daarin weer vertolkt door Ilse Uitterlinden. Anna wordt erin opgevoerd met haar dochter. Die rol wordt gespeeld door Astrid van Eek, die ook bij enkele eerdere producties van Zee landia betrokken was." Vóór die tijd is Koerselman op andere fron ten actief. Zij regisseert onder meer bij de Nationale Reisopera de Johannes Passion, die 19 maart in première gaat. door Ali Pankow Toeters en Taart Toeters en Taart (5+), zondag 16 maart, Zeeuw se Concertzaal, Middelburg, 14.30 uur. Donderdag 13 maart tot en met woensdag 19 maart 2014 UitGids Het Amstel Quartet in Toeters en Taart', foto Ronald Knapp Tapas eten met uitzicht op de Schelde PAGINA 4 en 5 Marijn Brouwers prolongeert Halsema PAGINA 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41