Tom-Jelte Slagter wint een koe in Parijs-Nice SPORT 31 ADO Den Haag verder met Fraser Henk Fraser mag zich hoofd trainer van ADO Den Haag noemen. De 47-jarige coach ondertekende gisteren het contract dat hem tot de zo mer van 2016 in Den Haag houdt Fraser werd in februa ri naar voren geschoven na het ontslag van Maurice Ste- ijn. Na een goede start on der Fraser, die met ADO al vijf wedstrijden ongeslagen is, besloot de clubleiding dat de oud-profvoetballer mag aanblijven als hoofdtrainer. Coutinho wijst schikking af Doelman Gino Coutinho van ADO Den Haag heeft het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal afgewezen. Hij kon zich niet vinden in het voorstel van vier wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaarde lijk. Coutinho maakte zon dag in de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (1-1) een trap pende beweging naar Ro meo Castelen toen die voor de gelijkmaker zorgde. Seizoen voor Bryant ten einde Sterbasketballer Kobe Bryant komt dit seizoen niet meer in actie voor de Los Angeles Lakers. Bryant liep half december een scheen beenbreuk. Die is nog altijd niet geheeld. De 35-jarige shooting guard had net zijn rentree gemaakt na het af scheuren van een achil lespees toen het nieuwe on heil toesloeg. Hij speelde slechts zes wedstrijden voor de Lakers, die een beroerd seizoen draaien. Raonic schakelt Murray uit Milos Raonic heeft gistera vond ten koste van Andy Murray de kwarfinales be reikt van het tennistoernooi van Indian Wells. De Cana dees versloeg de Schotse Wimbledonkampioen in drie sets: 4-6 7-5 6-3. Het duel duurde ruim twee uur. Alexander Dolgopolov schaarde zich gemakkelijker bij de laatste acht De Oekraï ner rekende af met de Itali aan Fabio Fognini, 6-2 6-4. Ereduel voor Ricksen in Sittard Fortuna Sittard brengt op 25 mei met een voetbalduel een eerbetoon aan oud-spe ler Fernando Ricksen. De voormalig international, die lijdt aan de spierziekte ALS, zal met een door hem sa mengesteld All Star Team aantreden tegen de eerstedi- visionist. Ricksen speelde van 1993 tot 1997 in Fortuna 1. In 2010 kwam hij terug en sloot daar vorig jaar zijn car rière af als speler. En dat allemaal omdat de man uit Slochteren tussen de Beaujolais- ranken de gaskraan wijd open had gedraaid op de laatste lastige klim van de dag. Alleen Sky-kop- man Geraint Thomas wist hem nog te achterhalen, maar in eindspurt was hij kansloos tegen de Nederlander. „Eigenlijk kan ik dit niet geloven", begon de win naar zijn verhaal van hoe Slagter de koe had weten te vangen. „Dit is pas mijn eerste echte wedstrijd van het seizoen. Ik ben naar Pa rijs-Nice gekomen met enkel één dag van de Ronde van Mallorca in mijn benen. Dan weet je toch niet waar je staat." Voor de start van Parijs-Nice kon Slagter er nog wel de grap van in zien. „Ach vorig jaar ging ik zon der koers in de benen naar Tour Down Under en die won ik. Niet dat ik nu weer verwacht." Toen was Slagter de man die voor het sponsorloze Blanco zo snel mogelijk moest ?ien te scoren om het bestaansrecht van de ploeg te onderstrepen. Die snelle opening had hij dit jaar niet nodig. Integen deel, omdat zijn vriendin Evelien op het punt van bevallen stond, mocht Slagter van zijn nieuwe baas wat later op het werk ko men. Nadat zoontje Milan was ge boren, toog de in Friesland wo nende Groninger naar Mallorca om zich daar met de ploeg voor te bereiden op Parijs-Nice. In de eerste lastige rit van Pa rijs-Nice liet Slagter direct zien dat hij niet heeft stilgezeten op het Spaanse eiland. „Vandaag was voor mij ook de beste gelegenheid iets te proberen. Vooral die laatste klim lag me." Daar waar de wieg staat van de donkerrode elegante Cote Brouil- ly Beaujolais, reed Slagter kort on der de top opvallend soepel bij de rest vandaan. Alleen Thomas, die vrijdag pas te horen had gekregen dat hij als kopman van Sky uitge speeld ging worden omdat Porte harder nodig was in Tirre- no-Adriatico, kon in de laatste twaalf kilometer naar Slagter toe rijden. De rest kreeg het gaatje niet dicht. Ook zijn voormalige ploeggenoot Wilco Kelderman niet. De Belkin-kopman liet wel zien dat hij de komende dagen mee gaat spelen voor de podium plekken. Slagter staat ondertussen nergens meer van te kijken in Parijs-Nice. Voor de buitenwereld was zijn verhuizing van Belkin naar Gar min tot dusverre de grootste ver rassing rond Slagter. Vond de ren ner de aanbieding van zijn oude ploeg te laag, of was hij niet tevre den was met zijn rol binnen het team? Slagter haalt er de schou ders bij op. Die transfer verbaasde hem juist weer niet. „Een carrière duurt twaalf a dertien jaar. Waar om zou je die dertien jaar in de zelfde omgeving doorbrengen?" Wielerploeg Omega Phar- ma-QuickStep won gisteren de eerste etappe van de Italiaanse rit tenkoers Tirreno-Adriatico. Het was een ploegentijdrit van Dono- ratico naar San Vincenzo over 18,5 kilometer. De Brit Mark Caven dish kwam als eerste over de fi nish en start vandaag in de leider strui. Ook de Nederlander Wout Poels maakt deel uit van de win nende formatie. Omega Pharma hield Orica-GreenEdge elf secon den achter zich. Het Spaanse Mo- vistar werd derde. Belkin, met kopman Bauke Mollema, werd ne gende. Giant-Shimano bereikte als zeventiende de streep. DONDERDAG 13 MAART 2014 DEN HAAG DEN HAAG LOS ANGELES INDIAN WELLS SITTARD door Ad Pertijs BELLEVILLE - Tom-Jelte Slagter viel gistermiddag van de ene verbazing in de andere. Eerst won hij in Belle ville volkomen onverwacht de vier de rit van Parijs-Nice. Vervolgens ontving de Groninger van Garmin op het podium een heuse koe als bijbehorende trofee. Nemanja Gudelj (rechts), vorige week voor AZ in actie tegen Heracles, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31