Barcelona kan in Europa nog wel winnen Wenger geniet én baalt van Robben I I I I 30 SPORT EUROPA LEAGUE Servische middenvelder van AZ schrapt bijna al zijn activiteiten vanwege overvolle voetbalagenda. f Na de o-2-overwinning in Man chester was de return in Camp Nou overigens zo goed als overbo dig. Nooit werd het écht span nend. De uit statisch schokbeton opgetrokken Britse pilaren kon den Barcelona slechts met de no dige overtredingen weghouden van het eigen -doel. Lionel Messi was na iets meer dan een uur spe len weer eens écht trefzeker. City, dat vlak voor tijd in buitenspel 1-1 maakte via Kompany, beëindigde het duel met tien man. Zabaleta beklaagde zich over een niet toe gekende strafschop en kreeg zijn tweede gele kaart. In blessuretijd maakt Dani Alves alsnog de win nende: 2-1. Allicht dat ook Frank de Boer gis teravond voor de buis zat. Als voetballiefhebber. Als coach. Als voormalig speler van de club bo vendien. Als bedwinger van Barce lona in de poulefase van de Cham pions League. En als toekomstig werknemer misschien wel. De laatste weken wordt de Ajax-trai- ner geregeld in relatie met Barcelo na gebracht. Dat komt niet helemaal uit de lucht vallen. Ten eerste wordt ge suggereerd dat De Boer het wei eens zat zou kunnen zijn in Ne derland, als hij binnenkort alweer zijn vierde opeenvolgende landsti tel met Ajax binnenhengelt. Dat ze in Barcelona bepaald niet tevre den zijn over de huidige trainer Gerardo 'Tata' Martino is een be langrijke bijkomstigheid. En dat de nieuwe voorzitter Josep Barto- meu - aangetreden na het opstap pen van Sandro Roseli vanwege de Neymar-zaak - drukdoende is de banden met boegbeeld Johan „Hij is heel goed in het creëren van iets uit niets", bromde de Fransman. „Hij is een geweldige voetballer, maar ook een heel goe de duiker." Robben vervulde in beide duels een hoofdrol. In de eerste wedstrijd in Londen (0-2) dwong de vleugelspits van Bayern München een strafschop en een rode kaart voor doelman Woj- ciech Szczesny af. Ook in de re turn versierde de Nederlandse in ternational een penalty, die door invaller Thomas Müller werd ge mist. Andere pogingen van de slu we Robben om een strafschop bij de arbitrage uit te lokken, liepen op niets uit. Wenger noemde Rob ben één van de beste spelers van de wereld. „Maar hij gaat vaak voor een verdediger lopen, ver traagt dan, valt en krijgt op die manier vrije trappen en penalty's. Als de scheidsrechter hem de eer ste keer geel geeft, zal hij dat niet nog eens doen." Arjen Robben diende Wenger in subtiele bewoordingen van re pliek. „Van een grote trainer ver wacht je wat meer. Wees blij als je wint, maar als je verliest ga dan niet lopen klagen over domme dingen", liet de spraakmakende aanvaller van Bayern München weten.„Het waren twee straf schoppen", benadrukte Robben. „Maar ik heb geen zin om mijzelf te verdedigen." Cruijff weer aan te gaan halen, maakt De Boer een nog serieuzer kandidaat. Voor de bühne sprak Bartomeu af gelopen week weliswaar nog maar eens zijn vertrouwen uit in Martino, maar er zijn voldoende aanwijzingen om te veronderstel len dat de Argentijn aan het eind van dit seizoen het veld moeten ruimen. Er wordt, mede vanwege de eeu wige strijd van de Catalanen met het gezag in Madrid, in Barcelona immer ingezet op het winnen van de landstitel in de Primera Di vision én het binnenhalen van de Copa del Rey. Daarnaast wordt sinds een aantal jaren als vanzelf een hoofdrol in de Champions League verwacht. Het is zeer de vraag of, en zo ja hoeveel, prijzen Barcelona dit jaar wint. Martino zegt dat „alles nog open ligt." Barcelona zit na gisteravond welis waar bij de laatste acht in de Champions League, daarmee heeft Martino letterlijk nog niets in handen. En in de competitie glipt het Barcelona nu toch wel een beetje door de vingers. Van de laatste zes wedstrijden werden er liefst drie verloren. Sceptici zien dat het spel onder Martino bepaald niet briljant is. Weliswaar was het gisteravond te gen Manchester City niet onaar dig, het stroopt te vaak, is gere geld inspiratieloos. Van het goede werk dat Pep Guardiola verrichtte is nog maar een fractie terug te zien. Paris Saint-Germain verzeker de zich zonder bijzonder goed voetbal te spelen van een plaats bij de laatste acht in de Cham pions League. Dat was na de rui me zege in Duitsland op Bayer Le- verkusen (4-0) ook geen verras sing meer. De vooralsnog onaan tastbare koploper in de Franse Li- gue 1 liet het voor eigen publiek in het Pare des Princes bij 2-1. Marquinhos en Ezequiel Lavezzi scoorden nadat Sidney Sam Lever- kusen heel even hoop had gege ven op een stunt. Simon Rolfes liet bij een stand van 1-1 na de be zoekers opnieuw op voorsprong te brengen. Hij miste een straf schop. ALKMAAR - Nemanja Gudelj be vindt zich in een selectief gezel schap. Want slechts vier spelers van de zestien ploegen die zijn doorgedrongen tot de achtste fi nales van de Europa League heb ben tot nog toe alle wedstrijden volledig meegedaan. Naast de AZ-middenvelder zijn dat Loedo- gorets-verdediger Junior Caicara en de keepers Javi Varas (Sevilla) en Peter Gulacsi (Salzburg). „Mooi hè", reageert de jonge Ser viër op zijn bijzondere status. „Voordat ik naar AZ kwam, had ik nog nooit in de Europa League gespeeld. Dus nu ik de kans krijg, wil ik ze het liefst allemaal meedoen. Ik doe mijn best zo fit mogelijk te blijven." Dat valt met het overvolle pro gramma van de Alkmaarders niet mee. De wedstrijd van vanavond tegen Anzji Machatsjkala is de dertiende in een kleine twee maanden. „Ik voelde het opeens anderhalve week geleden tegen RKC. Toen ben ik de laatste tien minuten eraf gegaan, omdat ik last kreeg van m'n lies. Die stond aardig onder spanning." Gudelj is zuinig op zijn lichaam. De zoon van NAC-coach Nebosja doet alles om tijdens wedstrijdda gen optimaal te verschijnen. „Ik laat me momenteel elke dag mas seren. En als ik thuis kom na een training, doe ik helemaal niks meer. Normaal gesproken ging ik op de tweede of derde dag na een wedstrijd wat leuks doen met de familie, maar dat sla ik nu over. M'n vader en m'n zaakwaarnemer hebben me aan geraden niet te lang op de benen te staan. Ik doe niet veel meer dan Playstationnen en films kij ken." Ajacied Siem de Jong verklaarde afgelopen zondag na het ge lijkspel tegen Cambuur niet rou wig te zijn doordeweeks niet te hoeven voetballen. De Ajax-aan- voerder klaagde over zware benen. Gudelj: „Ja, dat begrijp ik wel. Zelf vind ik het prettiger om twee wedstrijden per week te spelen, maar dat is persoonlijk." Gudelj ziet zeker mogelijkheden om ten koste van Anzji met AZ de kwartfinale te halen. Maar van onderschatting van de voor malige club van Guus Hiddink kan volgens hem geen sprake zijn. „Het is weliswaar niet meer het team van een paar jaar gele den, maar een ploeg die zover komt in de Europa League kan niet slecht zijn. Wat ik van ze weet? Dat ze redelijk verdedi gend spelen, met vijf verdedi gers, drie middenvelders en twee aanvallers. Ze komen hierheen om de nul te houden en te loe ren op de counter. Omdat wij thuis spelen, moeten we op de aanval spelen. Maar we moeten zorgen dat niet alles openstaat." Gudelj maakte vorige week zijn interlanddebuut voor Servië, in het oefenduel met Ierland. Maar volgens zijn trainer Dick Advo caat zou de middenvelder even min misstaan in Oranje, waar voor hij door zijn dubbele natio naliteit ook mag uitkomen. Gudelj vindt niet dat zijn trainer hem daarmee overschat. Hij be keek met veel interesse de beel den van de verloren uitwedstrijd tegen Frankrijk. „Ik heb niet het gevoel dat ik te kort kom voor dat niveau. Vooral omdat je spe lers zoals ik steeds meer ziet op het hoogste niveau. Tegenwoor dig moet je als middenvelder niet alleen goed kunnen voetbal len, maar ook kracht hebben en atletisch zijn. Op het midden veld van Frankrijk stonden ook alleen maar beesten. Ik speel graag tegen zulke spelers. Dat is het niveau waar ik graag naartoe wil." ADVOCAAT: VAN GAAL BESLIST OVER GUDELJ 9 door Edward Swier BARCELONA - Van de luiheid die Barcelona afgelopen weekeinde in de Spaanse competitie uitstraalde, was niks meer zichtbaar. De Spaan se kampioen wilde gisteravond, op weg naar de kwartfinales van de Champions League, tegen Manches ter City (2-1) duidelijk laten blijken dat het echt nog niet op zijn laat ste benen loopt. Toch lijken de da gen van coach Gerardo Martino in Catalonië wél geteld. door Norbert Kleinherenbrink MUNCHEN - Coach Arsène Wenger van Arsenal heeft zich na de uit schakeling in de Champions Lea gue dinsdagavond bij Bayern Mün- chen (1-1) zowel positief als nega tief uitgelaten over aanvaller Arjen Robben. Gudelj wil alleen spelen en rusten door Arnold Aarts AZ-trainer Dick Advocaat wilde gisteren niet op de stoel van de bondscoach plaatsnemen. Uiteraard kreeg de voormalige baas van Oranje vragen over zijn middenvelder Nemanja Gudelj, die liet weten open te staan voor een avontuur bij het Nederlands elftal. „Hij is een goede speler. Louis van Gaal moet bepalen of hij in de plaats van Kevin Strootman kan spelen", sprak Advocaat in de aan loop naar de Europese thuiswed strijd tegen Anzji diplomatiek. Gudelj beschikt over een Neder lands en een Servisch paspoort. De karaktervolle speler heeft een voorkeur voor Oranje. Hij denkt ook het niveau nu al aan te kun nen. Tom-Jelte Slagter verslaat Geraint Thomas in de sprint. Op de achtergrond rijdt Belkin-renner Wilco Kelderman naar de derde plaats, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30