Politie pakt bendeleden Young Ones met Kim-Lian van der op voor reeks inbraken Meij, Cor Bakker en Kees ten Dam Heinkenszand doet het goed in Azerbeidzjan WALCHEREN 27 De groep hield vooral huis in de wijk Dauwendaele. De Zeeuwse politie kwam de verdachten op het spoor na diverse tips van bur gers en eigen onderzoek. Terwijl het onderzoek liep, werd op 5 ja nuari een 18-jarige Middelburger bij een woning aan de Noordme de op heterdaad betrapt door een bewoner uit die buurt. De jonge man wordt gezien als één van de hoofdverdachten. Diezelfde dag werd zijn woning doorzocht. Daar werden goederen aangetrof fen die bij andere woninginbra ken buit waren gemaakt, zoals computerapparatuur, sieraden, te lefoons, paspoorten en portemon nees. Eind januari werden bij huiszoekingen in vier woningen in Middelburg nog meer gestolen spullen gevonden. Daarop zijn tussen 18 februari en 4 maart zes mannen uit Middelburg en Vlis- singen aangehouden. Tot nu toe heeft het onderzoek 24 bewijsba re zaken opgeleverd. Tijdens het avondvullend concert, waarbij ook nog een 'special guest bekend van de Nederlandse tv' op het podium verschijnt, kijken The Young Ones terug op een kwart eeuw muzikale hoogtepunten. Het concert is de aftrap van het ju bileumjaar. De concertthema's uit de afgelopen 25 jaar worden her haald, maar met een aantal verras sende nieuwe, muzikale arrange menten. Thema's als Back to Bach, The Look of Love, A Musi cal Joke, Viva Las Vegas, Film Musical en Made in Holland ko men voorbij. De orkest- en po diumopstelling heeft ook een me tamorfose ondergaan. Een specta culaire lichtshow laat het orkest optreden in een decor dat veel weg heeft van een schilderij van Mondriaan. Zangeres Kim-Lian van der Meij brengt samen met het orkest een bijzondere 'Doe-Maar-medley'. Ze was hoofdrolspeelster in de ge lijknamige musical. Pianist Cor Bakker en saxofonist Kees ten Dam, bekend van de begeleidings band van André Rieu, komen ook. Ze waren al eerder te gast bij The Young Ones. Tijdens het jubileumconcert is er ook aandacht voor het 200-jarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen, onder meer in een themablok met diverse toepassingen voor multimedia en een door dirigent John Curfs geschreven arrange ment van het Zeeuws-Vlaams volkslied. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten zijn te bestellen via www.the-young-ones.com. Voor Jaap Wisse van Bloemisterij Wisse begint het al een beetje routine te worden. Hij moet met een aantal collega's uit de rest van het land twee enorme pleinen in de Azerbeidzjaanse hoofdstad Ba ku met bloemen decoreren. Dat gebeurt ter gelegenheid van het Bloemenfeest op 10 mei: de ge boortedag van president Ilham Aliyev. En omdat ze altijd wel pro beren een beetje aan Nederland promotie te doen, kwam Jaaps zwager en naamgenoot Klompen maker Jaap Kramer in beeld. Hij mag voor het feest 680 paar ge kleurde klompen leveren die als decoratie gebruikt worden. Wisse reist het hele jaar door van hot naar her. Voor hij in Azer beidzjan aan de slag gaat, moet hij nog naar New York en Chica go. Ook Nairobi staat op de plan ning. Overal versiert hij beurzen en manifestaties met bloemen. Zo zag hij in 2001 in New York de Twin Towers instorten. Wisse werkt nauw samen met zijn collega Bart van der Elsken uit Uithoorn. Die kwam in Azer beidzjan terecht naar aanleiding van het songfestival dat er twee jaar geleden werd gehouden. Daar voor verzorgden ze de bloemen en plantendecoraties. Sindsdien zijn ze met een heel Nederlands team vaste gasten in Baku. „Het is wel even wat anders dan in de winkel in Heinkenszand. Dat zie ik toch als mijn thuisba sis. Hier geniet ik op een andere manier van bloemen. Maar het is natuurlijk wel zo dat ik de erva ring die ik in het buitenland op doe meeneem naar Heinkenszand en overdraag op mijn collega's." Zeeland heeft al vaker kunnen ge nieten van de bloemsierkunsten Wat we daar inrichten is zo groot, daar zie je 100 klompen niet staan van Jaap. Hij decoreerde een keer de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg. Daar heeft hij nu weer een ofFerte voor ingediend. En er was werk van hem te zien op de Horecavak beurs in Goes. Net aan de rand van Heinkens zand wordt momenteel hard ge werkt aan het schilderen van 680 paar klompen. Jaap Wisse: „Wat we daar inrichten is zo groot, daar zie je 100 klompen niet staan. Vandaar dat aantal." Joke Kramer heeft het over een leuke klus voor de klompenmakerij: „Het is al leen jammer dat ze er na de expo sitie niets meer mee doen. Ze wor den waarschijnlijk weggegooid. Ik zou zeggen: steek er een bloeme tje in en geef ze aan arme men sen. Of ga er op lopen. Maar zo werkt het daar niet." Politiek debat sport en gezondheid Sport en economie, sport en vrijwilligersbeleid, sport en gezondheid. Het politieke debat dat vanavond plaats vindt bij voetbalvereniging Zeelandia Middelburg gaat over meer dan sport alleen. Het debat begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Het is georganiseerd in sa menwerking met de ge meente. Zeelandia Middel burg zit op sportpark De Veerse Poort aan de M.H. Boassonlaan in Middelburg. Walchers verhaal in tv-programma In de laatste aflevering van de NTR-serie Na de bevrij ding, vrijdag om 21.05 uur op Nederland 2, speelt West- kapelle een prominente rol. Onder meer in het Polder huis in Westkapelle heeft re gisseur Femke Veltman men sen gefilmd die vertellen over hun bijdrage aan de we deropbouw. Politie ontmantelt wietkwekerij De politie heeft woensdag middag een wietkwekerij in een loods aan de Diodeweg op bedrijventerrein Arne- stein in Middelburg ont ruimd. Het betrof een flinke kwekerij met naar schatting ongeveer 1400 hennepplan ten. De politie stelt een onder zoek in. De wietplanten en de in de loods aangetroffen apparatuur zijn afgevoerd. Dialoogmiddag over respect en lef Jongeren zijn vrijdag 14 maart uitgenodigd voor een dialoogmiddag in het ge bouw aan de Latijnse School straat 10-12 in Middelburg. Het thema van de middag is respect. De middag begint om 13.30 uur. 's Avonds, van 19 tot 20 uur blijft de dialoogtafel staan. Dan is het thema lef. Ieder een kan aanschuiven. DONDERDAG 13 MAART 2014 MIDDELBURG - Met de aanhouding van zeven mannen, denken politie en Openbaar Ministerie tientallen inbraken en diefstallen in Middel burg te hebben opgelost. De da ders zijn 17 tot 36 jaar oud en vormden een bende. Er worden nog meer aanhoudingen verwacht. door Eugène Verstraeten HULST - Kim-Lian van der Meij, Cor Bakker en saxofonist Kees ten Dam (Borsato band) zijn zaterdag 12 april gastsolisten tijdens het 25-jarig jubileumconcert van het or kest The Young Ones in Den Dul- laert in Hulst. Jaap Wisse (hier in zijn winkel) reist gemiddeld vijftig keer per jaar naar elders op de wereld om bloemenarrangementen te maken, foto Marcelle Davidse door door René Schrier HEINKENSZAND - Twee Heinkens- zandse ondernemingen hebben een flinke klus in Azerbeidzjan in de wacht weten te slepen. Klompenmaker Jaap Kramer MIDDELBURG WESTKAPELLE MIDDELBURG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27