Kademuren zijn dringend aan restauratie toe Woongoed niet blij met goedkope concurrentie WALCHEREN 25 'CDA komt het meest op voor de voorzieningen' Instellingen zorg en welzijn tonen zich aan publiek VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER Gisteren is bouwgroep Peters be gonnen met de klus. Het gaat om de kademuren aan de Rouaanse- kaai, Rotterdamsekaai en Punt. Volgens Johan Padmos zijn deze muren er erg slecht aan toe door dat ze zijn aangetast door vocht en door de wortels van bomen op de kade. „Er zitten hele stukken metselwerk los. De schil is op stukken los van de muur en daar door kruipt er vocht achter. Om dat er ook scheuren in de muren zitten, wordt dat vochtprobleem nog groter." De bomen die op de kade staan hebben met hun wortels de mu ren verder ontwricht, voegt hij daaraan toe. „Het kan gevaar ople veren voor de recreatievaart, want er kunnen stenen uit de muur val len." Langs de muren liggen ple zierjachten. Ingrijpen is dus dringend ge wenst. Ook financieel. „Als we langer wachten, wordt het op een gegeven moment de vraag of je de muren nog wel in stand kunt houden. Nu kan dat nog wel." Overigens heeft de gemeente een beleidsplan voor het herstel van de historische kademuren ge maakt. In 2011 en 2012 is al het eer ste deel van de kademuren aan de Rouaansekaai opgeknapt. „We gaan nu verder waar we zijn geble ven. In de tussentijd hebben we de kademuren bij de rechtbank moeten opknappen omdat daar problemen ontstonden met de fundering en het metselwerk", zegt Padmos. De restauratie van de kademuren Door vocht, scheuren, uitge spoelde voegen en druk van boomwortels zijn kademu ren ernstig aangetast. aan de Rouaansekaai, Rotterdam sekaai en Punt valt samen met de werkzaamheden aan de wegen daar, merkt de projectleider op. „Het sluit mooi op elkaar aan." Over het herstel van de muren is tevens overleg geweest met de wa tersportvereniging De Arne. Vol gens Padmos wordt tijdens de res tauratie ook gekeken naar de kwa liteit en locatie van elektriciteits- punten en waterleidingen voor de pleziervaart. Indien nodig wor den die .vervangen of verplaatst. „En als wij klaar zijn, kan De Ar ne zijn steiger vervangen, want die wens is er ook." De restauratie van de kademuren is klaar in april 2015, zegt Padmos. „Het is een tijdrovende klus, want het is ambachtelijk werk." MIDDELBURG - Verschillende instel lingen die werkzaam zijn op het gebied van zorg en welzijn zetten de deuren open om het publiek een kijkje achter de schermen te geven. Verpleeghuis Willibrord in Mid delburg is tussen 11 en 16 uur geo pend. juvent en Respond treden naar buiten in de Trainingsgroep aan de Buitenhovelaan 211 in Middel burg en onderwijsvoorziening Acreon aan de Industriestraat 3 in Goes. Ook tussen 10 en 16 uur^ zijn het diabetes loopproject, het sportspreekuur en de afdeling ge riatrie van het ADRZ geopend. In deze rubriek laten we mensen aan het woord die 19 maart voor de eer ste keer gaan stemmen. VandaagJo siane van Iwaarden (18) uit Waarde. „Wij zijn er ongelukkig mee, want wij streven steeds naar een goede verhouding van prijs en kwaliteit voor de studenten. Nu zie je dat de deur open wordt ge zet voor studentenhuisvesting van veel mindere kwaliteit, die dan wel ook een stuk goedkoper is. Dat zet onze huisvesting onder druk", stelt directeur Eric de Ceus- ter van Woongoed. „We hebben er inmiddels ook met UCR en de gemeente over gesproken dat dit ongewenst is." Woongoed is immers de kamer verhuurder waarmee door Univer sity College Roosevelt en de ge meente Middelburg afspraken zijn gemaakt over studentenhuis vesting, benadrukt hij. „De af spraak is dat wij alle UCR-studen- ten, tot een maximum aantal van zeshonderd, huisvesten. Tot nu toe zijn het er nooit zeshonderd geweest. Dat betekent dat wij steeds moeten inspelen op de wer kelijke behoefte. Om iedereen een kamer te kunnen geven, maar ook om leegstand te voorkomen." Dat UCR de aanvang van het nieu we semester aangreep om snel een einde te maken aan de studen tenhuisvesting in de Driewegen hof in Dauwendaele, stelde Woon goed voor problemen, zegt De Ceuster. „Wij hadden die stap in de zomer willen zetten. Voor de nieuwe instroom van studenten in december hadden we voldoen de kamers in de binnenstad, maar niet om ook iedereen uit de Drie wegenhof te verhuizen." Volgens De Ceuster is afgespro ken dat de tijdelijke studenten huisvesting in Sint Willibrord maximaal tot de zomervakantie zal duren. En tot die tijd zoekt Woongoed ook een manier om extra studentenkamers in de bin nenstad te creëren, zodat er voor iedereen die aan het UCR les gaat volgen ook een kamer is. „Het is een koppeling: wij garanderen dat er voldoende kamers zijn, maar dan garandeert UCR ook dat de studenten bij ons huren. We gaan de komende tijd elke twee weken met het UCR overleggen over de prognoses van het aantal studen ten dat komt en hoeveel kamers dan nodig zijn." WAARDE - „Volgende week ga ik zeker stemmen. Als je de kans hebt, moet je altijd je stem laten horen. Ik vond het best lastig om te bepalen waar ik op moest stem men, alle partijen hebben wel punten waarmee je het eens of on eens bent. Daarom heb ik vooral gelet op de punten die ik het be langrijkst vind. Voor mij zijn dat de voorzieningen in dorpjes als Waarde, zoals een dorpshuis, win kels, sportverenigingen. De open bare school is hier nu net geslo ten en dat is toch een groot ver lies. Ik denk dat je minder contact hebt met dorpsgenoten dan wan neer je met z'n allen op dezelfde school zit. Daardoor is er nu een hele hechte groep jongeren op Waarde. Alle partijen besteden wel aandacht aan leefbaarheid, maar bijvoorbeeld bij de WD was het allemaal veel globaler. Het CDA was het duidelijkst, en daar voel ik me het meest bij thuis. Niet omdat Hans de Kun- der op het dorp woont hoor, want bij elke partij staan er wel Waar denaren op de lijst. Ik moet nog eens goed nadenken op wie van het CDA ik precies ga stemmen." DONDERDAG 13 MAART 2014 door Maurits Sep MIDDELBURG - Niet alleen de we gen over de kaaien in Middelburg worden aangepakt, ook de kademu ren ondergaan het komende jaar een grote opknapbeurt. „Het is zo ingrijpend dat je het wel een res tauratie mag noemen", zegt pro jectleider Johan Padmos van de ge meente Middelburg. Josiane van Iwaarden door Joeri Wisse Studenten van het University College Roosevelt zijn erg te spreken over de ruime en goedkope kamers in Sint Willibrord. Kleren wassen doen ze aan de overkant van de straat in de wasserij van Arduin en internetverbindingen hebben ze zelf laten aanleggen. Wat de locatie extra aantrekkelijk maakt: ze wo nen nu pal tegenover hun leslokalen, foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - Studenten mogen dan tevreden zijn over de kamers in het oude Sint Willibrord; en voor UCR en Stichting Werkt voor Ouderen mag het dan een slimme noodoplossing zijn. Maar Woon goed Middelburg is er niet blij mee dat studenten nu anti-kraak ka mers huren in het voormalige ver zorgingshuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25