Ondernemers moeten Bad Domburg steunen Veerse politici reageren nijdig op vragen debatleider over Grote Kerk I 1 j 8 I I 1 24 WALCHEREN a3 Plant verstandig, zet 'n appelboom STUDENTENHUISVESTING Leegstaand verzorgingshuis Sint Willibrord noodoplossing voor tijdelijk gebrek studentenkamers. Twee onthullingen. Eén première. Bedrijven als het Badhotel, de Bommeljé-groep, Yogabee, en ook steeds meer kleinere onderne mers zetten al diverse plannen op stapel voor luxe weiness- en ge zondheidsvoorzieningen, dan wel activiteiten. Maar lang niet alle ondernemers hebben zich aangesloten bij dat streven om van Domburg weer een gerenommeerd kuuroord te maken voor de versterking van lichaam een geest. Samen met de ondernemersvereniging Bad- plaatsbelang Domburg roept de gemeente nu een stuurgroep in het leven die zo veel mogelijk on dernemers moet enthousiasme ren, en aan moet geven wat de ei sen en kwaliteitsnormen zijn. Vol- BOOMFEESTDAG gens Molenaar richt die stuur groep zich ook op samenwerking met de inwoners. Die klagen dat hun belangen ondergeschikt wor den gemaakt aan het toerisme. Voorzitter Anne Mast van de on dernemersvereniging benadrukte gisteren dat het juist niet de be doeling is het massatoerisme te stimuleren, maar kwaliteitsvoor zieningen te realiseren. „We zit ten niet te wachten op meer be drijven, maar vooral op goeie be drijven. We richten ons juist niet op meer auto's", zei hij. Met de officiële kuuroord-erken ning, zowel door het Duitse Heilbader Verband als door de Eu ropean Spas Association (ESPA) wil Domburg zich nu internatio naal op de kaart zetten als luxe vi- taliteits- en wellnesscentrum. Ook Cadzand-Bad sleepte giste ren een dergelijke erkenning in de wacht. Namens de ESPA reikte de Duitser Reinhard Petry het keurmerk uit. Dat geldt als bewijs van de heilzame werking van zee water, klimaat en bodemproduc ten, en van daarbij horende acco- modaties, therapieën, arrange menten en andere activiteiten. MIDDELBURG - Ze hebben er geen wasmachines en geen wifi. Maar verder hebben de studenten die nu tijdelijk in het oude verzor gingshuis Sint Willibrord wonen, niets te klagen. Centraler in de binnenstad van Middelburg en dichter bij hun University Colle ge Roosevelt kunnen ze niet wo nen. Eind november vorig jaar verhuis den de ouderen van het oude naar het nieuwe Sint Willibrord, schuin aan de overkant van de Bachtensteene. Drie maanden la ter is een aantal kamers weer be woond, door studenten. Voor die studenten is dat prettig, want zij woonden voorheen aan de Driewegenhof in Dauwendae- le, ver van de lesruimtes en hun medestudenten. Het UCR ziet de binnenstad van Middelburg als één grote campus en wil daarom dat al zijn studenten ook in die binnenstad wonen. „De Driewegenhof is voor ons niet ideaal", zegt woordvoerster Maan Leo van het UCR. „We wil len dat al onze studenten in het centrum gehuisvest zijn, maar Woongoed Middelburg wist in ja nuari niet of dat ging lukken." Niet omdat er plotseling meer stu denten instroomden dan gebrui kelijk; en ook niet omdat er min der afstudeerden dan verwacht. Wel omdat het UCR versneld af scheid wilde nemen van de Drie wegenhof. Omdat Woongoed zo snel niet ge noeg kamers beschikbaar had, be dacht het UCR zelf een 'noodop lossing'. Kijkend uit het raam naar de overkant van de straat viel het oog op het lege Sint Willi brord. Dat gebouw is jarenlang in beeld geweest voor studenten huisvesting en de noodoplossing was geboren. Villex beheert Sint Willibrord na mens eigenaar Stichting Werkt voor Ouderen en verhuurt de ka mers 'anti-kraak'. Het UCR had af gestudeerden die hun studenten kamer uit moesten al naar Villex doorverwezen en zag er ook een oplossing in voor de studenten uit de Driewegenhof en nieuwe studenten. „We zouden het prach- We willen graag dat al onze studenten in de binnenstad gehuisvest zijn De nieuwe C-Klasse en de nieuwe Gi Tsja, reageerde het publiek, wie kan daar nou tegen zijn? Maar wat doet het gemeentebestuur daar nu eigenlijk aan? „Het cul tuurbeleid in de gemeente is van incident tot incident op behoud van oudheidkundige curiositeiten gebaseerd. Het hangt af van toe vallige Europese subsidies. Het ontbreekt aan een totaalvisie op lange termijn", stelde Veerenaar Cees Boender. De wethouder be nadrukte dat Veere zo veel cultu reel erfgoed rijk is, dat de gemeen te dat niet allemaal op eigen kos ten kan onderhouden. Maar hij had wel een oplossing: maak ge bouwen als de Grote Kerk Veere of een kuuroord als Domburg tot een speerpunt van het toeristisch beleid. „Dan komen er mensen op af en ontstaat er een markt voor. Dan komt er geld binnen, waarmee het erfgoed zichzelf in stand houdt." In het gemeentehuis ligt al een tijdje een plan de Grote Kerk te gaan gebruiken als een centrum voor internationale topkunst. Dat zou vrijwel volledig met particu liere middelen kunnen worden ge realiseerd. Maar waarom mag wet houder Molenaar dat plan pas na de raadsverkiezingen openbaar maken? Dat wilde discussieleider Nico Out wel eens weten, zeer tot ongenoegen van politici in de zaal. Wethouder Chris Maas (PvdA) zei er uiteindelijk over dat de ambtenaren er eerst nog advie zen over moeten uitbrengen. Zo wel voorzitter Jan Paul Loeff van de stadsraad als ondernemer Jan Mosmans uitten hun ongenoegen over de geheimhouderij. V Mercedes-Benz tig vinden als in Sint Willibrord permanent studentenkamers ko men, maar het gebouw is niet van ons en de beslissing is niet aan ons", benadrukt Maan Leo. Stichting Werkt voor Ouderen is nog steeds de eigenaar van het oude verzorgingshuis en dat blijft nog wel even zo. „Wij willen het verkopen, maar het College Sane ring Zorginstellingen moet daar voor toestemming geven. Dat wil dat verkoop zo veel mogelijk geld opbrengt. De discussie gaat nu over de vraag of het de goede tijd is om te verkopen", verklaart di recteur Jan de Graaf van Werkt voor Ouderen. „Het pand zal waarschijnlijk het meeste geld op brengen als het wordt gebruikt voor de verhuur van kamers, bij voorbeeld aan studenten. Voorlo pig zullen wij het dus verhuren, maar misschien kunnen we het verkopen aan iemand die het daar na gaat verhuren." Haast heeft Werkt voor Ouderen niet, zegt hij. „Maar we hopen wel dit jaar nog duidelijkheid te hebben." Studenten zijn geen ouderen en dus een andere doel groep dan waarvoor zijn stichting in het leven is geroepen. Daarom wordt het oude Sint Willibrord nu namens Werkt voor Ouderen beheerd en 'anti-kraak' verhuurd door Villex. Volgens Ben de Weerd van Villex wordt gezocht naar oplossingen voor het gebrek aan wasmachines en wifi. „Als studenten op inter net moeten werken, gaan ze naar het UCR. En voor het doen van de was zijn we in gesprek met Stichting Arduin, die tegenover Willibrord en naast het UCR een wasserij heeft." 91 door Henk Postma DOMBURG - Iedere ondernemer in Domburg moet in meer of mindere mate inspelen op de verwerving van het internationaal keurmerk 'heilzame Zeebadplaats'. Dat zei re creatiewethouder René Molenaar (CDA) gisterochtend bij de officiële uitreiking van de bijbehorende oor konde. MIDDELBURG - Kiezen voor bomen was gisteren het thema van de boomfeest dag. In Speelhof Hoogerzael in Middelburg draaide het dan ook de hele dag om bomen, 's Ochtends kwamen kinderen van basisschool de Cederhof - de ceder is een soort conifeer - nieuwe bomen planten, zoals een appelboom, 's Middags mochten kinderen hun favoriete boom kiezen, foto Lex de Meester Studenten in oude kamers van ouderen door Maurits Sep Maan Leo, UCR door Henk Postma VEERE - Cultuur geeft de gemeente lijke identiteit een 'smoel', gooide cultuur-wethouder René Molenaar (CDA) woensdagavond als stelling de zaal in, tijdens een debat in mu seum De Schotse Huizen. Introductie vrijdag 14 zaterdag 15 maart in Goes en Roosendaal. U bent van harte welkom! Van Oeveren I Sturm Auto Albert Plesmanweg 2, Goes. Tel. 0113-212730 [gedrevenaisai.ijd Bredaseweg 225.-227, Roosendaal. Tel. 0165-557400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24