'Openingstijden zwembad aanpassen aan het weer* effeweg.nl supervoordelige busreizen effeweg.nl Warm pleidooi voor de streek Ketchupfabriek breidt verkoop uit Subsidie voor samenvoegen of 22 ZEEUWS-VLAANDEREN afbreken van woningen in Oostburg Schitterende rondreizen in prijs verlaagd! Al vanaf 699,- per persoon Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 Si De mooiste busreizen voor de beste prijs! «699,. „Dat is een stuk klantvriendelij ker omdat bezoekers bij mooi weer eerder en langer kunnen gaan zwemmen", zegt raadslid Jo van Remortele. „Langs de andere kant kan het bad bij slecht weer later open of eerder dicht gaan. Of bij extreem slecht weer kan het bad sluiten omdat er dan toch niemand komt." Van Remortele, in het dagelijks le ven teamleider sport en welzijn bij de gemeente Terneuzen, heeft die formule vorig jaar al bij Ter- neuzense zwembaden toegepast. „Het levert flink wat bezuinigin gen op energiekosten op en de mensen die graag zwemmen ko men toch aan hun trekken." Het zwembad is volgens Van Re mortele een goed voorbeeld van wat Groot Hontenisse voor ogen staat. „In veel dorpen hechten in woners aan voorzieningen. Als je als gemeente samen met inwo ners naar slimme oplossingen zoekt, kun je voorzieningen in stand houden en de leefbaarheid behouden." Zoals verenigingen voor een groot deel draaien op vrijwilligers zouden bij het zwembad ook vrij willigers kunnen worden ingezet, denkt Van Remortele. „Oprui men van de ligweide, schoonma ken van toiletten, grasmaaien. Het zijn allemaal klussen waarbij vrijwilligers kunnen helpen. Het maakt niet uit of je vrijwilliger bij de voetbal of bij het zwembad bent. Het is maar waar je interes se ligt." Groot Hontenisse hecht grote waarde aan bewegen, sporten en recreëren, benadrukt ook lijsttrek ker Frank van Driessche. „Wij gaan voor een actieve, gezonde leefstijl met en gevarieerd aanbod van mogelijkheden voor sportieve vrijetijdsbesteding." Daarbij is Hulst in Beweging een belangrij ke speler, zegt Van Driessche. „Al le sporters binnen de gemeente Hulst moeten een beroep kunnen blijven doen op die ondersteu ning." Vorig jaar september begon Pa trick met de verkoop van zelfge maakte ketchup aan huis. Hij be reidde de saus helemaal zelf, van begin tot eind. In een kar bij zijn huis aan de Oude Kaai verkocht hij alles. Maar zijn bedrijf wordt steeds gro ter. Tomaten betrekt hij inmid dels van het Voorlichtings- en Op leidingscentrum (VOC) bij West- dorpe. En vijf winkels stappen dus in zijn project: landwinkel Baeckermat in Westdorpe, land- winkel Risseeuw van 't Westein de in Schoondijke, O-Lijf Culinai re Cadeauwinkel in Groede, het VOC bij Westdorpe en Zwinplaza in Retranchement. „Ongekend", aldus Patrick. OOSTBURG - Inwoners van Oost burg die een woning slopen of sa menvoegen met een ander huis, kunnen van de gemeente Sluis 15.000 euro subsidie krijgen. Die komt bovenop 25.000 euro die de provincie in zo'n geval beschik baar stelt. De gemeente Sluis heeft 400.000 euro beschikbaar voor het project. Dat geld komt uit een provinciale bijdrage aan het project Aantrekkelijk Oost burg, waarin onder meer de gevol gen van de krimp worden aange pakt. Er kunnen 25 huizen mee uit de markt worden genomen. 15 daagse busreis Geheimen van de Balkan Sorrento, Napels, Capri en Vesuvius Supervoordelige busreizen Hoogtepunten van de reis Hoogtepunten van de reis door Eugène Verstraeten HULST - De openingstijden van bui tenzwembad De Honte in Klooster- zande moeten, veel meer dan nu het geval is, afgestemd worden op de weersomstandigheden. Dat vindt de politieke partij Groot Hon- tenisse. TERNEUZEN - Advocaat Jelle van Roeyen vertelde gisteravond in De Rede in Terneuzen over zijn vak aan havo- en vwo-scholieren van De Rede, het Zelden- rust-Steelantcollege en het Zwin College. Van Roeyen pleitte, zoals het een ad vocaat betaamt, in toga voor de mogelijkheden en charmes van Zeeuws-Vlaan- deren, in de hoop dat veel scholieren na hun studie in de streek blijven of te rugkeren. Op uitnodiging van Rotary Terneuzen gaven 38 professionals uit ver schillende bedrijfstakken de scholieren mee dat er in Zeeuws-Vlaanderen heel veel te kiezen is. foto Mark Neelemans CRAAUW - De 'ketchupfabriek' in Graauw wordt nog eens een echte fabriek. Initiatiefnemer Patrick Kei zer gaat zijn eigengemaakte waar verkopen in vijf winkels in Zeeuws- Vlaanderen. Uw voordeel loopt op tot maar liefst 140, per 2 personen vanaf Vertrekdata en prijzen Vertrekdata en prijzen Uw voordeel loopt op tot maar liefst 60 per 2 personen Alle fouten voorbehouden Pri|zen zijn vanaf en per persoon Exclusief excursie en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking Deze pakketreizen zijn inclusief vervoer, overnachtingen, (bootjovertochten en met begeleiding door de chauffeur, tevens reisleider Verzorging is per reis verschillend De twee tot vijfdaagse reizen worden gereden met Tourist Class touringcars Reizen van 8 dagen en langer worden gereden met Comfort Class touringcars Genoemde kortingen zijn alleen geldig op nieuwe boekingen vanaf 4 maart 2014 'Lokale Engelstalige reisleider dag 5 t/m 12 Geheimen van de Balkan Tijdens het bezoek aan de landen Montenegro, Albanië en Macedonië zijn wij verplicht een lokale reisleider mee te nemen in de touringcar vanaf Kunststad Florence Pisa en Siena Forum Romanum en Colosseum Rome Het Vaticaan Schiereiland Sorrento Eiland Capri Amalfikust met het stadje Positano Pompei en de Vesuvius Bruisend Napels Krka-watervallen Bosnië Herzegovina Neretvakloof en Mostar 'Parel van de Adriatische Zee' Dubrovnik Budva, Montenegro Shkodër en Kruja Skutari meer en meer van Ohrid Skopje Belgrado 28 apr Van 899,- vóór slechts 829," 29 sep 899,- 20 okt 849,- Effeweg reizigers beoordelen deze reis met een 8.0!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58