'Na de race was het vaak onderdelen rapen' 'Schaf onroerendzaakbelasting af 20 ZEEUWS-VLAANDEREN GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Inwoners Hulst net zo verdeeld als politiek over verhuizing bibliotheek naar binnenstad Hulst. lUtMIt Aanhoudingen voor schietpartij bij IJzendijke Pleidooi voor verplaatsen markt Breskens 11 Rollend Materieel Ze zijn uit het straatbeeld verdwenen, die kleine mo torfietsjes van Chinese ma kelij. Een jaar of tien geleden werd Nederland ermee over spoeld. Pas bij een zoektocht naar nieuwe bougies kwam je erachter dat de aandrijving bestond uit een door de Chinezen gekopieerd motortje uit een kettingzaag van Europese makelij. Sommige va ders kochten impulsief zo'n fiets je voor zoon- of dochterlief, niet beseffend dat de topsnelheid rond 60 a 70 km per uur lag. De Neder landse wetgever wilde de motor tjes niet op straat en zodoende verdween er nogal eens een in de kofferbak van een politieauto. De serieuze 'bikers' trokken naar plaatsen waar je legaal kon racen. Bijvoorbeeld in Boom bij Antwer pen op een openlucht kartbaan. Tijdens zo'n evenement trof je ge makkelijk honderd van die motor tjes op de baan. „Maar na afloop van zo'n race was het vooral onderdelen rapen", zegt Terneuzenaar Maarten Hen deriekcx van de Stichting Pocket- bike Promotion over de slechte kwaliteit van de motortjes. Hij ra cete zelf toen nog en draaide mee in het Belgische kampioenschap pocketbikeracing. Daarnaast be gon hij al snel met het importe ren van pocketbikes, zoals Italiaan se Polini's. Deugdelijke techniek. „De echte zijn gebleven", zegt Maarten nu de hype voorbij is. Hij zet zich nu via de Stichting Pocketbike Promotion in om kin deren op verantwoorde en veilige manier te laten kennismaken met de sport. Om de twee weken is er in de Zeelandhallen in Goes vrij rijden en training op de kartbaan. De stichting stelt dan pocketbikes en race-outfits beschikbaar. Maar ook gevorderden gaan dan de baan op. Er komen er zelfs uit Bel gië en Duitsland. „Het zijn overi gens niet altijd kinderen, de oudste deelnemer in de Senioren Plus klasse is 59 jaar." Ook cou reurs als Superbike-racer Van der Mark en MotoGP coureur Valenti no Rossi begonnen hun carrière op een pocketbike. Op Hemel vaartsdag (29 mei) zijn er in Goes wedstrijden om het Nederlands Kampioenschap. Meer informatie op www.stichtin.g- pocketbikepromotion.nl Toning 1/6/513 73 866 Uit het antwoord op de biblio- theekvraag blijkt dat de inwoners van de gemeente Hulst blijkbaar net zo verdeeld zijn als de ge meenteraad zelf. Toen bekend werd dat de bibliotheek wel oren had naar een mogelijke verhui zing vanuit cultureel centrum Den Dullaert naar de binnenstad sprak een grote meerderheid van de raad zich uit tegen zo'n verhui zing. Inmiddels zijn fracties zich opnieuw over hun standpunt aan het beraden. Directeur Rudy Crombeen van de bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen heeft inmid dels ook hardop zijn voorkeur voor vestiging in de binnenstad uitgesproken. Hij is in gesprek met projectontwikkelaar Karei Rietbergen over een locatie op de Houtmarkt. Maar omdat er nog geen concreet zicht is op de reali sering van een vermaakscentrum daar heeft de bibliotheek het huurcontract met Den Dullaert voorlopig voor twee jaar verlengd. De partij Progressief Hulst stelt in haar verkiezingsprogramma dat de bibliotheek moet blijven waar hij nu is, in Den Dullaert. „Deze locatie is wat betreft bereikbaar heid, ook met het openbaar ver voer, en parkeermogelijkheden ideaal." PH zet bovendien twijfels bij de financiële haalbaarheid van een verhuizing en wijst op de ge volgen voor het gemeenschapscen trum. „Den Dullaert mag niet uit gekleed worden ten behoeve van het realiseren van een vermaaks centrum." „Stop met het uitkle den van Den Dullaert", betoogt ook de SP. „De bibliotheek moet blijven in de wijk." Ook voor Alge meen Belang Groot Hulst is een verhuizing uit Den Dullaert naar de binnenstad 'niet bespreekbaar'. „Den Dullaert moet zowel op Onderzoek naar rol van Den Dullaert als centrum voor activiteiten VERKIEZINGSDEBAT HULST Scoop/PZC Het Bonte Hert Aanvang: 19.30 (inloop: 19 uur) sport- als sociaal-cultureel gebied het centrum blijven voor (grote re) activiteiten." De VVD pleit juist wel voor een verhuizing van de bibliotheek en theater naar de binnenstad. De functie van Den Dullaert zou dan beperkt worden tot sporthal. De PvdA is van mening dat het bi- bliotheekbestuur zelf moet beslis sen over een eventuele verhui zing. Wel vindt de PvdA dat er een onderzoek moet komen naar de rol van Den Dullaert 'als activi teitencentrum voor onze inwo ners'. De andere partijen mengen zich in hun verkiezingsprogram ma's niet in de verhuisdiscussie. Bijna tweederde van de deelne mers aan de Zeepeil-enquête vindt overigens wel dat de ge meente moet investeren in een aantrekkelijke binnenstad. Net zo veel mensen vinden dat de ge meente moet zorgen voor meer politie op straat. Vanavond wor den de resultaten van de Zee peil-enquête tijdens het verkie zingsdebat van deze krant voorge legd aan de partijen. In Hulst doen acht partijen mee aan de gemeenteraadsverkiezin gen. Er zijn in totaal 187 kandida ten die strijden om 21 raadszetels. IJZENDIJKE - De politie heeft twee mannen uit Dordrecht aangehou den naar aanleiding van de schiet partij bij IJzendijke, eind septem ber vorig jaar. Daarbij kwam een 24-jarige man om het leven. Hij was daar bezig met wegwerk zaamheden. De 50-jarige vader van diens vriendin is hoofdver dachte. Hij en een 24-jarig familie lid waren eerder al aangehouden. Nu heeft de politie nog twee fami lieleden van de verdachten opge pakt. Het gaat om mannen van 48 en 18 jaar oud. De recherche gaat verder met het onderzoek en sluit meer aanhou dingen niet uit. Lijsttrekker Ellen de Neef van de Partij voor Zeeland Terneuzen vindt dat ook huiseigenaren on verantwoord hoog worden belast. Ze wil dat de onroerendzaakbelas ting (OZB) snel wordt afgeschaft en wordt vervangen door een hef fing waaraan alle inwoners van Terneuzen meebetalen, een inge- zetenenheffing. De Neef wijst op recent onderzoek van Detailhan del Nederland (belangenbeharti ger van 110.000 winkeliers) dat Terneuzen de OZB voor winke liers sinds 2010 met 13 procent heeft laten stijgen. Dat is ruim bo ven de inflatie van 9 procent. Ter neuzen neemt, volgens de koepe lorganisatie, qua stijging de ne gende plaats op de onderzochte gemeenten in. „Dat noemen wij dus zeer alarmerend!" De Neef constateert dat de stij ging van de tarieven een enorme last is voor de ondernemers. En, hoe meer leegstand, hoe hoger de belasting. „Winkeliers moeten kennelijk de rekening betalen voor de leegstand." Ze wijst op de mogelijke gevolgenr verlies van ba nen, nog meer leegstand, verloe dering, meer criminaliteit én een toename van de krimp. „Jongeren trekken weg en de vergrijzing zet door. Reden temeer om de geoor merkte provinciale krimpgelden effectief te gebruiken." Het raadslid vindt de vervanging van de OZB door de ingezetenen- heffing veel billijker, omdat die is gebaseerd op het gelijkheidsbegin sel. Uit onderzoek van de Vereni ging Eigen Huis blijkt dat de tarie ven de laatste vier jaar met gemid deld 17 procent zijn gestegen, ter wijl huizen met 12 procent in waarde daalden. „Gemeenten zo als ook Terneuzen lijken de OZB te gebruiken om gaten in de ge meentelijke begroting te dich ten." De Neef wil van burgemees ter en wethouders weten of ze haar mening delen. BRESKENS - Marktkooplui pleiten bij de gemeente Sluis opnieuw voor het verplaatsen van de week markt in Breskens van het Oranje plein naar het Spuiplein. Dat ver zoek deden ze twee jaar geleden ook al een keer, maar B en W we zen het toen af. Volgens de zes marktkooplieden is het Oranje plein veel stiller dan het Spui plein, en lopen ze daardoor klan ten mis. De dorpsraad en het col lege redeneerden juist dat het Oranjeplein nóg minder functio neel zou worden als er geen markt meer zou zijn. De brief schrijvers hopen nu dat de ge meenteraad in wil grijpen. door Chris Platteeuw Tijd speelt geen rol. De liefhebbers van rollend materieel steken vele vrije uren in hun hobby. Soms ma ken ze er zelfs hun werk van. In de ze rubriek komen ze aan het woord. Vandaag: Maarten Henderiekcx. 'Bibliotheek hoort thuis in Den Dullaert' I Terneuzenaar Maarten Henderiekcx van de Stichting Pocketbike Promo tion. foto Chris Platteeuw door Eugène Verstraeten HULST - De bibliotheek hoort niet thuis in de binnenstad van Hulst. Dat vindt 61,5 procent van de Huls ter deelnemers aan de Zeepeil- enquête van onderzoeksinstelling Scoop in het kader van de gemeen teraadsverkiezingen. Vanavond is vanaf 19.30 uur het verkiezingsde bat van deze krant en Scoop in Het Bonte Hert in Hulst. PvdA Hulst door Wout Bareman TERNEUZEN - De onroerendzaakbe lasting in Terneuzen rijst de pan uit en geeft de ondernemers in de ge meente een extra duwtje richting afgrond. Leegstand van winkels in de stadscentra is daar een direct gevolg van.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56