Televisie ZEEUWS-VLAANDEREN Voor altijd groen licht Webcam almanak De gemeente Terneuzen bereidt zich voor op de jaarlijkse strijd tegen overlast van agressieve, broedende visdiefjes. NIEUWE ROTONDE TERNEUZEN - De visdiefjes komen er weer aan! Dat doet de laatste ja ren steevast alarmbellen rinkelen in Terneuzen. De gemeente nam, samen met onder meer de Wijk raad Binnenstad en vertegenwoor digers van de wijk Java maatrege len om de overlast binnen de per ken te houden. Dat gebeurt nu op nieuw. De binnenstadsbewoners en eige naren van winkels en kantoorpan den krijgen dezer dagen een ge meentelijk schrijven in de bus, waarin ze uitleg krijgen over het gedrag van de beschermde vogel die in het zuiden overwintert en eind april naar het noorden vliegt om er te broeden. In augustus zijn ze weer verdwenen. De ge meente maakt ook duidelijk wel ke maatregelen kunnen worden genomen om de overlast van agressieve visdiefjes (van de stern familie) te beperken. En die over last was door de jaren heen groot. Tot een paar jaar geleden broed den de visdiefjes voornamelijk op het noordelijke sluisplateau van de Middensluis. Daar veroorzaak ten ze vooral voor fietsers, wande laars en sluismedewerkers zó veel overlast, dat Rijkswaterstaat be sloot een klein half miljoen te in vesteren in een nieuwe, veiligere locatie: de kom achter de Midden- havendam bij de verkeerspost. Dat was aanvankelijk geen succes omdat het opgehoogde en herin gerichte broedgebied daar werd geplaagd door ratten, maar die lij ken nu grotendeels uitgeroeid. Om de visdiefjes ongestoord te la ten broeden, geldt er ook een toe gangsverbod; er staan hekken. Omdat de locatie niet ideaal bleek, weken de visdiefjes de laat ste jaren steevast uit naar platte daken met kiezels in en om de binnenstad. Ook daar zorgden ze voor overlast, zowel voor passan ten, winkelend publiek als bezoe kers van terrassen. Vorig jaar koos de gemeente voor een nieuw aanvalsplan. Een woordvoerster: „En dat bleek suc cesvol. Over die platte daken wor den rood-witte linten gespannen. Dat geritsel schrikt de vogels af. We proberen ze op die manier zo veel mogelijk van de daken weg te houden, zodat ze alsnog voor de speciaal aangelegde broed plaats bij-het sluizencomplex kie zen." Daarom stelt de gemeente nu gratis linten beschikbaar. De bewoners en ondernemers moe ten die wel zelf afhalen in wijk centrum De Triangel in de Korte Kerkstraat in de binnenstad. Dat kan iedere ochtend. Zien ze geen kans die linten zelf aan te breng en, dan steekt de gemeente een handje toe, al moet daar wel een kleine vergoeding worden be taald. Gebruikers van hoge kan toorpanden met een plat dak heb ben daar overigens al tegen gepro testeerd. Om veiligheidsredenen mogen ze zelf niet het hoge dak op en dienen ze noodgedwongen hulp in te huren. TERNEUZEN - Voor een fraai zicht op de Westerschelde hoeft u de deur niet meer uit. Wethouder Broekhuysen stelt donderdag op het dak van het stadskantoor een webcam in werking. Beelden zijn te zien op www.terneuzen.nl Als je in het buitengebied woont heb je geen kabeltelevisie. Een scho tel op het dak en een decoder breng en dan uitkomst. Voordeel is dat je veel meer kanalen ontvangt dan een stadsmens met een simpel abonne ment van de Delta. Nadeel is dat de schotel na een storm soms bijgesteld moet worden en dat het elektroni sche kastje af en toe hapert. Zo ook bij dat Bevelandse echtpaar. Geluk kig woont een handig famililielid in Middelburg. De vrouw des huizes schreef zijn aanwijzingen om een weigerende decoder aan de praat te krijgen op. Maar geen beeld, wat ze ook probeerde. De remedie bleek sim pel. „Heb je de aan/uit knop van de tv al geprobeerd?" jk o tfW* Aanpak van overlast visdiefjes is succesvol door Wout Bareman Tip? redactie@pzc.nl aanleg van een rotonde op die plek af. Daarmee komt een eind aan het ge bruik van de wat krap bemeten, tijdelijke rotonde ernaast De rotonde, waar ook een fietstunnel onderdoor gaat, is onderdeel van de reconstructie van de N61 tussen Hoek en Schoondijke. Gelijksoortige rotondes worden momenteel ook bij IJzendijke, Biervliet en De Braakman aangelegd, foto Mark Neelemans WOENSDAG 12 maart 2014 17 HOEK - Bijna elke Zeeuws-Vlaming heeft er wel eens voor gestaan: de stoplich ten op het kruispunt bij Hoek, waar verkeer kon kiezen voor de doorgaande weg door Zeeuws-Vlaanderen - west- danwel oostwaarts - of afslaan richting Terneuzen of Phillippine. Die keuzes kunnen automobilisten nog steeds ma ken, maar wachten hoeft niet meer. Aannemer Rasenberg rondde gisteren de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53