Bushalte wordt toch betaald met WMO-geld Supermarkteigenaar neemt grond over Lijsttrekkersdebat in Goes is vooral herhaling van eerdere raadsvergaderingen. 20 BEVELANDEN en THOLEN Nicky kiest een partij voor de mensen LIJSTTREKKERSDEBAT SCOOP EN PZC UUMl' Unanieme steun 380kV-motie VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER In deze rubriek laten we mensen aan het woord die op 19 maart voor de eerste keer gaan stemmen. Vandaag: Nicky Slager (18) uit Burgh-Haam- stede. BURGH-HAAMSTEDE - Toen Nicky Slager afgelopen december acht tien werd, besefte ze het: ik mag nu zelf stemmen. Vroeger ging ze altijd met haar moeder mee. Stemmen in Revasa, aan de Kerkstraat. Maar nu mag de scholiere van het Edudelta Col lege in Goes zelf een bolletje rood kleuren. „Ik vind het best spannend", zegt Nicky. „Ik heb er al over nage dacht maar het is moeilijk omdat er zoveel verschillende partijen zijn." „Mijn keuze baseer ik op de stand punten van een partij. Daar heb ik over gelezen in de krant en op internet. Binnenkort ga ik er ook met mijn ouders over praten. Ik maak mijn keuze zeker zelf, maar ze helpen me erbij. Ik vind het be langrijk dat een partij zich meer met de mensen bezighoudt, dat deze zich aanpast aan hen." Op de middelbare school kreeg Nicky les in politiek. Hoewel dat haar boeide, houdt ze zich er niet dagelijks mee bezig. Nu het ver kiezingstijd is, is dat anders. „Nu ik overal flyers zie, is het wél inte ressant om er meer over te weten te komen." Een eigenaar heeft liever iemand die geen huur betaalt, dan een leegstaand winkelpand We moeten ons geen gevoel van onveiligheid laten aanpraten, maar kijken naar cijfers Volgens de Christenunie zijn er nu al voorbeelden van 'schrijnen de gevallen'. „Mensen moeten bij de diaconie aankloppen om nog wat gedaan te krijgen", zei Sjaco van Damme. Hij wil daarom het overschot op het WMO-budget, zo'n acht ton, stoppen in een cala miteitenfonds. Volgens zijn partij genoot Andries Jumelet is het 'schandalig' dat de gemeente dit nu in de algemene reserve stopt. Wethouder Dieuwke Louwrink bestreed dat inwoners van Rei merswaal tekort worden gedaan. Volgens haar kunnen mensen die het niet eens zijn over een aan vraag uit de WMO naar de klach tencommissie stappen en gebeurt dit nauwelijks. Van Damme rea geerde daarop door inwoners op te roepen zich bij de Christenu nie te melden als ze gedupeerd worden door de gemeente. GOES - Is het het gebrek aan écht controversiële onderwerpen of lie ten de lijsttrekkers gewoon niet het achterste van hun tong zien? Echt vuurwerk bleef gisteravond in elk geval uit tijdens het Goese lijsttrekkersdebat van de PZC en Scoop in Café Baarends in Goes. Talloze aardige onderwerpen pas seerden de revue, maar de lijst trekkers, gebroederlijk naast el kaar op krukken, herhaalden toch vooral standpunten en argumen ten die de afgelopen jaren ook al in de raadszaal te horen waren. Nu was het toch preken voor ei gen parochie, want naast de tien tallen aan partijen gelieerde be zoekers hadden weinig Goesena- ren de moeite genomen om naar hun - toekomstige - volksverte genwoordigers te komen luiste ren. CD A-lijsttrekker Jo-Annes de Bat, als enige ook nog lid van het hui dige college, kreeg van Pieter Ro mijn (D66) het verwijt dat hij voornamelijk als wethouder ant woordde op de vragen van debat leider Frank van Cooten van de PZC. Dan kon soms ook niet an ders, bijvoorbeeld als het over een onderwerp als jeugdzorg ging. Dat is in elk geval geen politieke splijtzwam, zo bleek. Meer tastbare onderwerpen als veiligheid leidde wel tot een meer geanimeerde discussie. Zo stelde Henk Hoogerland van de Partij voor Goes dat 'agenten minder tijd aan rapportages moeten beste den' en dat burgers elkaar veel meer moeten aanspreken op ge- KRUININGEN - Wethouder Jaap Sin- ke (SGP) moet in besprekingen met Tennet en het ministerie voor Economische Zaken aandrin gen op een serieus onderzoek om de nieuwe 38okV-leiding bij Krab- bendijke door de Oosterschelde te laten lopen. De raad stemde dinsdag unaniem in met een mo tie van het CDA die het college van B en W hiertoe opdracht geeft. Verder heeft Sinke meege kregen om nog eens naar de nood zaak van een nieuwe hoogspan ningslijn te informeren. Alle par tijen spraken verder uit dat de elektriciteitskabels zo ver moge lijk van de bebouwing in Roels- hoek en Krabbendijke verwijderd moet blijven. drag op straat. Dick van der Velde (WD), die het ondanks een ver maning van De Bat consequent over 'smerissen' bleef hebben, pleitte voor uitbreiding van het ca meratoezicht. D66'er Romijn daar entegen stelde dat mensen zich geen gevoel van onveiligheid moe ten laten aanpraten. „We moeten kijken naar de feiten." De Goese binnenstad kwam uiter aard ook ter sprake. Het CDA wil, zo bleek toen debatleider Van Cooten dporvroeg over het in het verkiezingsprogramma genoemde maar niet uiteengezette plan 'Fier en Vitaal', in gesprek met pandei- genaren over de hoge huurprijzen die ondernemers moeten neertel len voor winkelruimte. Op die ma nier zou leegstand moeten wor den voorkomen. Andere lijsttrek kers betwijfelden of dat zin heeft. Volgens Carel Bruring (Groen Links) klopt de analyse van De Bat niet. „Een eigenaar heeft nog liever iemand in zijn pand zitten die geen huur betaalt, dan een dichtgetimmerd pand." Ook de veelbesproken proef met gratis parkeren in de Marconist raat leverde vooral een herhaling van zetten op. Volgens Johnny Lu- kasse (SGP-CU) speelde ook mee dat de ondernemers aldaar het een beter zicht vonden als daar au to's geparkeerd stonden, al kwa- men de eigenaren ervan mis-J schien niet in de winkel. „Koopl dan veertig auto's", diende SP'er! Floor van Lamoen, altijd al tegenj de proef, hem van repliek. De enige stemverheffingen van de avond kwamen voor rekening van Henk Hoogerland. Eén keér toen het ging over de mogelijke 1 sluiting van de school in Wilhel- minadorp ('absoluut onwaar ehj niet nodig') en een keer toen - oh- j vermijdelijk - de breuk met zijn Het gaat om een symbolische overname van twee stroken grond in het dorp. Clement had daar om verzocht. Een stuk ligt tussen de Ciooo en de begraafplaats en het andere aan de Ruiterplaatweg. „Het blijft openbaar gebied", zegt wethouder Adrie van der Maas. „Clement neemt het volledige on derhoud over, zodat wij van die kosten af zijn en hij kan het ge bruiken als parkeerterrein. Zo heb ben we er allebei voordeel van." Clement, die de Ciooo in Kamper- i land drijft - eind dit jaar wordt] die supermarkt overigens omge-| vormd tot een Albert Heijn - vershandelaar en kok Johan San-| dee en bouwondernemer Peter de i Haze hopen dit jaar hun nieuwe I winkelcentrum te openen aan de Ruiterplaatweg. Er komen 182 parkeerplaatsen rond het winkelcentrum. Gert-Jan Clement was gisteren niet bereikbaar voor een nadere toelichting. Nicky Slager foto Dirk-Jan Cjeltema door Michiel Bouwman Carel Bruring, GroenLinks Pieter Romijn, D66 door Joeri Wisse KRUININGEN - De bushalte aan de Westelijke Parallelweg in Krabben- dijke wordt veiliger gemaakt mét inzet van 15.000 euro uit het over schot van het WMO-budget. Een amendement van de Christenunie om het perron uit andere potjes te betalen, kreeg alleen steun van Leefbaar Reimerswaal en het CDA. Het vuurwerk dooft al snel door Luc Oggel Talloze onderwerpen pas seerden de revue, maar echt nieuwe geluiden waren er niet te horen door Luc Oggel KAMPERLAND - Supermarktonderne mer Gert-Jan Clement in Kamper land neemt achthonderd vierkante meter grond over van de gemeen te Noord-Beveland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48