Bewaarschool Nieuwerkerk in 1930 Kiek noe effeweg.nl supervoordelige busreizen Plan voor monument omgekomen vissers effeweg.nl Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 wmmMmmmêSi 22 SCHOUWEN-DUIVELAND Schitterende rondreizen in prijs verlaagd! Al vanaf 699,- per persoon €829,. De mooiste busreizen voor de beste prijs! vanaf Geheimen van de Balkan Dorcas Winkel houdt uitverkoop De Dorcas Winkel aan de Zand weg in Zierikzee begint vrij dag met de verkoop van de wintercollectie. Alle dames- en herenkleding en schoenen wor den voor 2,50 euro per artikel aangeboden, kinderkleding en -schoenen kosten 1,50 euro. De ze actie loopt twee weken. De winkel is open op vrijdag van 13.00 tot 15.00 uur en op zater dag van 9.30 tot 12.00 uur. Gezamenlijke zendingsdienst Zondag is er om 9.30 uur een gezamenlijke interactieve zen dingsdienst in de Jacobuskerk in Renesse. Het thema is 'De kerk binnenste buiten'. Er wordt een filmpje vertoond over Sanne, die voor het eerst een dienst bijwoont Tieneke Krijger laat beelden zien van de gemeente in Ghana, waar voor de collecte bestemd is. Ds. Piter Goodijk is de voorganger. NIEUWERKERK - Schoolfoto's. Het verhaal er achter en dat van de mensen erop. Daar draait het om bij weblog Kieknoe. Het blog is sinds januari 2012 te vinden op de website van de PZC. Vandaag de eerste papieren aflevering van het weblog. Een nostalgisch plaatje uit Nieuwerkerk. Voor de fotograaf poseren leerlin gen van de Bewaarschool - later beter bekend als kleuterschool - in Nieuwerkerk. De foto is vol gens de mensen van het gemeen tearchief Schouwen-Duiveland in Klassen/oio's van ww w. pze.nl/kieknae 1930 genomen op de Ring in Nieu werkerk. Wie de foto heeft ge maakt is niet bekend, maar het moet een zonnige dag zijn ge weest, getuige een aantal kinde ren dat de ogen dichtknijpt of een hand beschermend voor de ogen houdt. Een paar namen zijn be kend. Links boven staat mevrouw Quist-van den Berg. In de deur opening, met de fraaie haakmuts, staat haar moeder, mevrouw Van den Berge. De namen van de kin deren op de foto zijn niet bekend. Dus; wie het weet mag het zeg gen. En wie zelf nog oude school foto's liefst inclusief verhaal, heeft: stuur een mailtje naar Kiek- noe@gmail.com. Volgens Aalberts gaat het om twee initiatieven. Een van de Wijkbeheergroep van Arnemui- den en een van familieleden van .omgekomen vissers. Beiden wil len dat er iets tastbaars komt om die vissers te herdenken. Daarnaast, geeft Aalberts aan, zijn er plannen om ook in het Mu seum van Arnemuiden aandacht te schenken aan 'deze zwarte blad zijde'. „Het museum heeft meer ruimte gekregen en wil de bezoe kers laten zien dat er aan de visse rij ook een keerzijde zit." Die herinneringskamer is volgens hem bedoeld voor bezoekers, niet Arnemuidenaren die geconfron teerd zijn met het verlies van fa milieleden of vrienden. „Voor hen willen we in Arnemuiden een plaats vinden waar een monu ment herinnert aan hen die niet terugkwamen." Hij verwijst naar het monument op de Oude Be graafplaats dat herinnert aan de vele vissers die omkwamen bij de ramp van 18 juli 1924. Een plots opstekende orkaan overviel de vis sers uit Arnemuiden en Vlissin- gen. Vier hoogaarzen verdwenen. Slechts een van de zestien opva renden kon toen gered worden. De Bewaarschool in Nieuwerkerk. De foto is gemaakt in 1930. foto collectie gemeentearchief Schouwen-Duiveland. Hoogtepunten van de reis Hoogtepunten van de reis Supervoordelige busreizen Uw voordeel loopt op tot maar liefst 140, per 2 personen 15 daagse busreis ZIERIKZEE RENESSE Voor meer oude schoolfoto's www.pzc.nl/kieknoe vanaf Vertrekdata en prijzen Vertrekdata en prijzen ARNEMUIDEN - In stilte wordt nage dacht over een monument voor de omgekomen vissers van Arnemui- den. Het plein bij het station is een mogelijke plek. Wethouder Johan Aalberts bevestigt dat de gemeen te betrokken is bij de voorbereidin gen. Kunststad Florence Pisa en Siena Forum Romanum en Colosseum Rome Het Vaticaan Schiereiland Sorrento Eiland Capri Amalfikust met het stadje Positano Pompei en de Vesuvius Bruisend Napels Krka-watervallen Bosnië Herzegovina Neretvakloof en Mostar 'Parel van de Adriatische Zee' Dubrovnik Budva, Montenegro Shkodër en Kruja Skutari meer en meer van Ohrid Skopje Belgrado 28 apr Van 899,- vóór slechts 829,- 29 sep 899,- 20 okt 849,- Effeweg reizigers beoordelen deze reis met een 8.0! Alle fouten voorbehouden Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exdiwef excursie en entreegelden en €18,- reservenngskosten per boeking Deze pakketreizen zijn inclusief vervoer, overnachtingen, (bootjovertochten en met begeleiding door de chauffeur, tevere reisleider Verzorqing is per reis verschillend De twee- tot vijfdaagse reizen worden gereden met Tounst Class touringcars. Reizen van 8 dagen en langer worden ge.eden met Comfort Class touringcars Genoemde kortingen zi,n alleen geldig op nieuwe boekingen vanaf 4 maart 20 Lokale Engelstalige reisleider dag 5 t/m 12 Geheimen van de Balkan. Tijdens het bezoek aan de landen Montenegro, Albanië en Macedonië zijn wij verplicht een lokale reisleider mee te nemen in de tounngcar. 7 apr 28 apr 8 sep 20 okt Van 723,- vóór slechts 699,- 799,- 799,- 699,- 7 en 28 april vertrekgarantie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44