Half miljoen voor strand Brouwersdam Bouwer Borrendamme weg 'Dansles hoorde bij je opvoeding' SCHOUWEN-DUIVELAND 21 'H ©sweetdealzeelnd f i acebook. com/s weetdealzeel and App Store Het strand aan de Noordzeezijde van de dam verdwijnt in hoog tempo. Binnen de gemeentegren zen van Schouwen-Duiveland is alle zandstrand inmiddels verdwe nen en een strandpaviljoen is ver plaatst. Maar ook het strand ver derop richting Ouddorp wordt steeds vlakker en kleiner. Dat is een strop voor de vele waterspor ters die daar het hele jaar door te vinden zijn. Met name op de Brouwersdam zijn de 'extreme sporten', zoals kitebuggyen of strandzeilen razend populair. Maar daarvoor is wel voldoende ruimte nodig. Nu er steeds min der strand beschikbaar is, dreigen deze sporters in de knel te komen en dat is slecht voor het toerisme op de Brouwersdam. In oktober vorig jaar is al eens een veel kleiner bedrag (15.000 euro) beschikbaar gesteld. Toen was het de bedoeling opgewaaid zand op nieuw te verdelen. Nu gaat het om het opspuiten van grote hoe veelheden zand. Genoeg om het strand terug te brengen in de staat van tien jaar geleden. De gemeente Schouwen-Duive land draagt 75.000 euro bij. De rest van het bedrag wordt opge bracht door de provincies Zee land en Zuid-Holland, de gemeen te Goeree-Overflakkee en onder nemers op en rond de Brouwers dam. De nieuwbouw van Borrendam me had al bijna een jaar klaar moeten zijn, maar nog steeds is niet begonnen met de laatste fase van de bouw. Ook de technische installaties werken niet goed en de bewoners die al in de nieuw bouw wonen moeten hun weg zien te vinden over een slechte bouwweg en een terrein vol rot zooi. Dit leidde tot grote ontevre denheid bij opdrachtgever Woon zorg Nederland. „We hebben daar om besloten dat Van Wijnen het project niet mag afmaken", zegt Haack. „De oplevering zou plaats vinden op 2 april 2013. Dat lukte niet en uiteindelijk is besloten in delen op te leveren. In september 2013 is het eerste deel opgeleverd omdat Schouwen-Duiveland an ders zonder Hap (huisartsenpost) OUWERKERK - „Dansles hoorde bij je opvoeding en daar ging ik als 14-jarige dan ook vanzelfsprekend naar toe", memoreert Hilde Pop- pe uit Ouwerkerk. Zij had des tijds best verder willen gaan met wedstrijddansen, maar dat bleek een te dure hobby. Pas veel later pakte zij het stijldan sen weer op dankzij een initiatief van de toenmalige Stichting Wel zijn Ouderen. Zij vond in Wouter Stoutjesdijk in Zierikzee een even enthouisiaste (dans)partner. Hij begon overigens pas op latere leef tijd met dansles, maar wel direct heel fanatiek. „Ik wilde kunnen dansen op de bruiloft van mijn dochter en dacht daarvoor een paar lessen te nemen, maar dat pakte anders uit. „Ik heb achttien jaar les gehad bij Dansschool Kra mer in Zierikzee en daarna nog acht jaar van Gerard Bras uit Oost-Souburg en ik ben ook met succes gaan wedstrijddansen", ver telt Stoutjesdijk. Juist omdat hij zelf en zijn vriendin zoveel ple zier beleven aan het stijldansen, willen zij daar ook anderen deel"- zou komen te zitten." Daarna zijn de groepswoningen en de apparte menten opgeleverd, maar niet al les is klaar. Zo is de oudbouw nog niet gesloopt en pas daarna kan worden begonnen met de bouw van het laatste gebouw met zes ap partementen en een groepswo ning. Ook de oude aanleunwonin gen staan er nog. Deze zijn inmid dels anti-kraak bewoond uit vei ligheidsoverwegingen. Woonzorg Nederland zoekt nu een nieuwe aannemer die de klus gaat afma ken. „En voor ons is het belang rijk dat de huidige gebruikers en bewoners daar zo min mogelijk last van hebben." Van Wijnen wil de niet reageren. genoot van maken. Het is alweer tien jaar geleden dat Poppe en Stoutjesdijk het initiatief namen tot de maandelijkse dansavonden. Enkele maanden geleden kregen zij het signaal dat er behoefte was aan oefenmiddagen. Sommige mensen wilden ook wel naar die dansavonden komen, maar ja... hoe ging dat ook weer zo'n draai in de foxtrot? Of die variatie in de Engelse Wals? Het signaal is opge pikt en er wordt volop gedanst. Al leen in juli en augustus wordt er vakantie gehouden. Behoefte aan vernieuwing? Ga voor een nieuw kapsel! De Fuente Wellness behandeling bestaat uit wassen, knippenföhnen, haarana- lyse en hoofdhuidmassage. Bij Cosmo Hairstyling vinden ze dat iedere klant recht heeft op mooi, verzorgd en glanzend haart Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl WOENSDAG 12 MAART 2014 www.cosmöTn Verkrijgbaar in de door Melita Lanting brouwersdam - Ondernemers en de overheden leggen een flinke som geld op tafel om het strand bij de Brouwersdam te redden. Er is 250.000 euro beschikbaar, goed voor 500.000 kubieke meter zand. Daarmee hopen alle betrokkenen Rijkswaterstaat over de streep te trekken om in te stemmen met het opspuiten van de stranden bij de Brouwersdam. INBRAAKBEVEILIGING CAMERA BEWAKING BRANDBEVEILIGING MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service i LEWESTRAAT 43 ISjJvgl"! GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 icend ScffS www.colijnbv.nl »o»G BrantMetecliebtdriJf|l| ESütf infO@COlijnbV.nl door Melita Lanting zierikzee - De aannemer van de nieuwbouw van Borrendamme in Zierikzee is door Woonzorg Neder land aan de kant gezet. De bouwer heeft volgens Woonzorg te veel steken laten vallen, De bouw heeft veel te veel vertraging opgelopen en alle vertrouwen in de bouwer is daardoor weg. „Het is nooit de be doeling geweest dat de bewoners zo in de rotzooi zouden komen te zitten", zegt clustermanager Lau rence Haack. m Op de voorgrond Francis en Steve Cai penter tijdonc He dansmiddag in Ouwerkerk. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43