Zesde debat bracht weinig nieuws meer Nicky kiest een partij voor de mensen Natuurmonumenten wacht op groen licht Mi M M 20 SCHOUWEN-DUIVELAND DANSCLUB De zon mag nog zo vrolijk schijnen, de dansmiddag in het Dorpshuis Ouwerkerk krijgt de voorkeur. De programmamakers - de debat ten zijn live uitgezonden - had den voor deze keer de opzet wat veranderd. Alle partijen kregen één minuut de gelegenheid een belangrijk punt te verdedigen als of het een raadsvoorstel zou zijn. Direct daarna moesten de andere lijsttrekkers zeggen of ze voor of tegen zijn. De SGP pleitte voor betere dienst verlening aan de burgers. Een in- koppertje want ook in de afgelo pen periode is hier raadsbreed meermalen voor gepleit. De Chris tenunie speelde minder op safe. De partij pleit voor het opkopen van leegstaande winkelpanden in de centra van de dorpen en ste den. Op die manier kunnen star tende ondernemers goedkoper be ginnen. „Onzalig plan", reageerde Daniël loppe (CDA). Het CDA zelf wil een zorgalliantie, Onaf hankelijk Schouwen-Duiveland wil meer buurtbussen, D66 pleit voor goed onderwijs en kindcen tra en de PvdA pleitte voor meer kunstgrasvelden op Schou wen-Duiveland. De SP en Groen- Links haalden bekende onderwer pen van stal: meer de straat op (SP) en een duurzame gemeente (GroenLinks). De WD en Leefbaar Schou wen-Duiveland kozen voor een minder serieuze aanpak. LSD pleitte voor het uitdelen van poep- zakjeshouders aan hondenbezit ters om de overlast tegen te gaan en de WD haalde bij monde van Wout van den Berg de kroketten motie van stal: bij lange raadsver gaderingen moeten kroketten worden geserveerd. Deze kwink slagen konden niet op voldoende steun rekenen. Tineke Kal wij van Alert had het lastig. Zij pleitte voor een goed ouderenbeleid, maar dat was in de ogen van de overige partijen te vaag. „Ik kan hier niets mee", zei Petri d'Anjou PvdA. Maandag volgt nog een politieke jongeren dag bij Pontes. OUWERKERK - „Wij hadden ons zelf ooit een dansje aangeleerd om als het nodig was te kunnen meedoen. Maar dan val je natuur lijk door de mand zodra je met ie mand anders moet dansen", grin nikt Ton Donker. Hij is samen met zijn vrouw Johanna een van de echtparen die op maandagmid dag in het Dorpshuis Ouwerkerk zich in het zweet werken om het stijldansen wat beter onder de knie te krijgen. Voor alle duidelijkheid: het is geen dansles, maar een dansclub waar in eigen tempo geoefend kan worden en vergeten pasjes kunnen worden opgehaald. De sfeer is ontspannen en het plezier prevaleert. Initiatiefnemer is Wouter Stout- jesdijk uit Zierikzee. Samen met zijn vriendin Hilde Poppe uit Ou werkerk stond hij een kleine tien jaar geleden ook aan de wieg van de dansavonden elke eerste zater dag van de maand, ook in deze ac commodatie. De maandagmiddagen zijn be doeld voor degenen die nog niet of niet meer zo ervaren over de dansvloer zweven. Steve en Fran cis Carpenter bijvoorbeeld had den destijds 'geen dansles in hun pakket'. Hij is Amerikaan van oor sprong, zij woonde destijds in Den Haag. „Ik kan me van de dansles als middelbare scholiere eigenlijk niks herinneren", zegt Francis. Zij is blij nu eindelijk hier de afgelopen maanden de be ginselen van stijldansen te heb ben geleerd. „We zijn nu net te rug van een vakantie op Bali. Daar worden veel dansavonden We hebben op Bali meegedaan met dansavonden. Voorheen was dat ondenkbaar gegeven. Voorheen was het on denkbaar dat we daar naar toe zouden gaan. Nu dus wel en het was bijzonder leuk om mee te ma ken. Ik heb ook een cd meege bracht van een Nederlander die op Bali enkele maanden van die avonden organiseert", zegt Fran cis en toont de cd Dansa Dansa van Ben Hart. Bij de Carpenters is echt de vonk overgesprongen voor het dansen. „We oefenen thuis ook heel vaak, soms zomaar even tussendoor tijdens het stof zuigen." Buurman Ton Donker moet erkennen dat hij en Johanna de passen wel wat vaker zouden moeten oefenen. „We zijn nu net een maand naar Lanzarote ge weest en nu zijn we met stijldan sen bijna weer terug bij af', ver zucht Ton. Even later pakt hij Wouter Stoutjesdijk bij de arm met het dringend verzoek die ene moeilijke draai toch nog eens een keer voor te doen. Inmiddels heb ben ook Henny en Frank Van- acker zich bij de paren op de speel- vloer gevoegd. „Tijd voor een En gelse Wals" vindt Stoutjesdijk. Hilde Poppe kiest op de laptop Manana se va van Frank Galan. DANSAVONDEN EN OEFENMIDDAGEN In deze rubriek laten we mensen aan het woord die op 19 maart voor de eerste keer gaan stemmen. Vandaag: Nicky Slager (18) uit Burgh-Haam- stede. BURGH-HAAMSTEDE - Toen Nicky Slager afgelopen december acht tien werd, besefte ze het: ik mag nu zelf stemmen. Vroeger ging ze altijd met haar moeder mee. Stemmen in Revasa, aan de Kerkstraat. Maar nu mag de scholiere van het Edudelta Col lege in Goes zelf een bolletje rood kleuren. „Ik vind het best span nend", zegt Nicky. „Ik heb er al over nagedacht maar het is moei lijk omdat er zoveel verschillende partijen zijn. Mijn keuze baseer ik op de standpunten van een partij. Daar heb ik over gelezen in de krant en op internet. Binnenkort ga ik er ook met mijn ouders over praten. Ik maak mijn keuze zeker I 1 t ff 1 mi VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER zelf, maar ze helpen me erbij. Ik vind het belangrijk dat een partij zich meer met de mensen bezig houdt, dat deze zich aanpast aan hen." Op de middelbare school kreeg ze les in politiek. Hoewel dat haar boeide, houdt ze zich er niet dage lijks mee bezig. „Nu ik overal flyers zie, is het wél interessant om er meer over te weten te ko men." Begin januari brandde het pas ver bouwde pand aan de Levensstrijd- weg in Zierikzee af. In eerste in stantie leek het er op dat de nieuw aangebouwde schuur be houden kon blijven. Maar dat is toch niet gelukt. „Nee, het was zwartgeblakerd en we zaten met de fundering", zegt René Wink van Natuurmonumenten. Het he le pand is inmiddels gesloopt. Zo dra groen licht komt van de verze kering en de gemeente wordt be gonnen met de herbouw van een onderkomen voor de vrijwilligers op Schouwen-Duiveland. Tot die tijd hebben de vrijwilligers onder dak gekregen bij een ondernemer aan de Boerenweg. De brand in het pandje van Na tuurmonumenten was aangesto ken. In dezelfde weken was in en rond Zierikzee vaker brand. Een c dader is nog niet gepakt. door Melita Lanting zierikzee - Het slotdebat van om roep Schouwen-Duiveland en We reldregio tussen de politieke par tijen heeft weinig nieuws aan het licht gebracht. De standpunten zijn bekend, de politici moesten hun best doen om na zes debatten niet in herhaling te vallen. Achter stijldans schuilt passie en nostalgie door Ali Pankow I Daniël joppe tijdens zijn één minuut foto Dirk-Jan Gjeltema Francis Carpenter Dansclub Ouwerkerk houdt elke eerste avond van de maand een dansavond van 20.30 tot 24.00 uur in het plaatselijke dorpshuis. De muziek varieert van Foxtrot, Engelse Wals, Weense Wals tot Cha cha cha, Rumba, Slowfox, Jive en Tango. Met speciale wensen als Samba, Pasodoble en andere Latin-dansen wordt rekening gehouden. Ook staat af en toe een line-dance op het repertoire. De entree bedraagt 3.50. Elke maandagmiddag kan gratis van 13.30 tot 17.00 uur in het dorpshuis Ouwerkerk het stijldan sen worden geoefend. Voor mper informatie: telefoon nummer 06-27128456. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De herbouw van het af gebrande vrijwilligerspand van Na tuurmonumenten in Zierikzee laat nog even op zich wachten. De na tuurorganisatie is momenteel nog in de slag met de verzekering. Daar naast vindt overleg plaats met de gemeente Schouwen-Duiveland over de herbouw. door Michiel Bouwman Nicky Slager, foto Dirk-Jan Gjeltema M I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42