FZC f SÈï-rl R Het lijkt zo rustig op het platte land van Wemeldinge, maar niets blijkt minder waar wan neer je het erf van Peter de Vos en Penney van der Borgt op komt. Met hun vijf kinde ren: Puk, Pol, Pier, Pip en Peet en veel verschillende dieren is het een gezellige boel. Zo heb ben ze onder meer vier Bel gische knollen (en nog een aan tal paarden van vrienden en familie), drie kamelen, varkens, angorageiten, kalkoenen, kip pen, ganzen, eenden, cavia's, zijdehoentjes en nog een hoop vogels. Met deze drukte zou je bijna vergeten dat je in de polder bent. wSB5fc«r Waarom zijn jullie hier gaan wonen? Peter: „Ik woon hier al heel mijn leven, ik ben hier opgegroeid en heb later het huis gekocht van mijn ouders. Het is voor mij nooit een optie ge weest om ergens anders te gaan wonen. Mijn ouders hebben het huis overgenomen van een oudtante, die het weer had geërfd van drie vrijgezelle boeren waar mijn oudtante het huishouden bij deed. Toen Penney en ik gingen samenwonen hebben we er niet eens over gedacht elders te gaan wonen. We hebben hier alle ruimte voor mijn hobby, de kinderen hebben allemaal een eigen slaapkamer en er kan altijd ie mand komen logeren. Jullie hebben veel verschillende dieren, hoe zit dat? Peter: „Ik was van jongs af aan al bezig met dieren. Ik ben begonnen met een paar 'nor male' dieren en langzamerhand liep het een beetje uit de hand. Toen ik 21 was ben ik begonnen met het houden van struisvogels, hier ben ik inmid dels mee gestopt. Ik vind het heel jammer en zou er graag weer mee beginnen, maar financieel is het gewoon heel lastig. Rond de tijd dat de struisvogels weggingen kwa men de kamelen, die wilde ik al jaren. Ie dereen vroeg waar ik aan begon, maar ik vind het zulke leuke dieren. Ik doe het echt puur voor de lol." De dieren zijn vooral Peters hobby, maar ook Penney vindt het heerlijk wonen in de polder: „We hebben in de zomer hier ook een boerenterras, van mei tot oktober is het open op woensdag tot en met zondag. Dan kun je bij ons terecht voor een kopje koffie of thee en een plak appelcake. Het is eenvoudig, maar dat is juist de charme. We hebben ook een dieren- route uitgezet: de dieren die voor ons zo normaal zijn, zijn voor anderen echt heel bijzonder. Dat is heel grappig om te zien en het is super leuk om te doen." Verliefd op de buiten Jullie doen heel veel te gelijkertijd. Is dat niet heel druk? Peter: „Ik ben altijd wel bezig ja. Ik werk fulltime en thuis is echt mijn hobby. Ik houd me vooral bezig met de dieren, Penny is meer van het boerenter ras. Zij is thuis bij de kinderen en de oppas kinderen, dat vinden we heel belangrijk. En met het terras proberen we er wat extra's bij te verdienen." Penney: „Gelukkig is mijn vader heel han- dig, die helpt ons veel en samen met mijn va der heb ik ook alle meu bels voor het boerenter ras gemaakt. We von den het leuk om er echt iets eigens van te ma ken. En het is soms druk, maar het is vooral heel gezellig. De kinde ren gaan goed met el kaar overweg en er komt vaak volk over de vloer. We houden wel in de gaten dat de zondag echt een gezinsdag is, dan zijn we met z'n allen lekker thuis. Door al die ruimte kunnen de kinderen lek ker buiten spelen en kunnen we de dieren hier houden. Iedereen hier heeft ook wel wat met de dieren, dat zouden we geen van allen willen missen. We wonen hier echt heerlijk." woensdag 12 maart 2014 Buiten -ST De zeggingskracht van dromen groeit in Graauw PAGINA 4 Gezellige beestenboel op het Wemeldingse platteland door Matthanja Schipper I Vlnr: Pol, Penney met Peet op haar arm, Pier, Puk, Peter en op de voorgrond staat Pip. foto Lex de Meester Een serie verhalen met mensen die met hart en ziel in het buitengebied van Zeeland wonen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33