IFC weer voor plek in KNVB-beker 1 SPORT 27 r twee jaar vrij TEW AR nuten van Bastian Schweinstei- ger. Lukas Podolski maakte an derhalve minuut later gelijk, na een duw in de rug bij Philipp Lahm. De club uit Londen kon na die treffer beter partij bieden, al bleven de beste kansen voor Bayern, dat in blessuretijd in de persoon van Müller nog e^n straf schop miste. Zo zag ook Hoeness vanaf het ereterras in het flitslicht van camera's en fototoestellen. klasser zoals verwacht de boven liggende partij, alleen verzuimde het om de score te openen. IFC, koploper in de tweede klasse met een doelsaldo van 82 voor en veer tien tegen, stak voor rust veel energie in de wedstrijd en zakte keer op keer terug tot net voor de middenlijn. Hoek moest het spel maken, kreeg een paar aardige mogelijkhe den, maar scoorde niet. Vlak voor rust haakte Kyle Doesburg gebles seerd af (lichte hamstringblessu re) en mocht de gepasseerde Nick de Groote sneller dan verwacht opdraven. In de tweede helft trapte Hoek meteen op het gaspedaal, maar duurde het nog zeventien minu ten voordat de openingstreffer er in lag. Nadat Guillaume Clincke- maillie op aangeven van De Groote alleen voor de IFC-doel- KARAKTERISTIEK man had gemist, liet ook Gilles Pottie twee kansen liggen. De kleine, snelle aanvaller brak daar na alsnog de ban. Clinckemaillie snoepte verdediger Pacho Makaya de bal af en bediende Pottie. Die rondde met binnenkant voet fraai af (0-1). Dat doelpunt zorgde ervoor dat IFC brak. Hoek bleef jagen op een tweede treffer, die al snel na de 0-1 viel. Thomas van den Houten, als linksbenige speler vaak onwen nig op rechts, slingerde een cor ner voor het doel waar Gert-Jan van Leiden gebruik maakte van zijn lengte. Zonder te springen knikte de lange verdediger krach tig de tweede Hoek-treffer bin nen. Met nog bijna 25 minuten op de klok was het duel op slot en haalde Hoek opgelucht adem. Want IFC bleek een taaie oppo nent, die uiteindelijk terecht werd teruggewezen. Zoals dat de afgelopen maanden met meer te genstanders is gebeurd. ALKMAAR - Het duurde even maar AZ weet sinds gisteren eindelijk dat de club geen straf krijgt van de UEFA voor het spelen van een wedstrijd onder leiding van een 'illegale' scheidsrechter. Dat ge beurde ruim twee jaar geleden twee keer tijdens een trainings kamp in de Turkse plaats Belek, laat de club uit Alkmaar dinsdag weten. AZ verkeerde in de veronderstel ling dat de Bulgaar Raitsjo Raits- jev destijds de oefenduels met Werder Bremen en Wehen Wies- baden floot. In werkelijkheid ging het om diens corrupte landge noot Loetsjezar Yonov, een ex-ar- biter die een jaar eerder voor het leven was geschorst. Hij gaf zich in Türkije uit voor Raitsjev, die toen geblesseerd was. Yonov was in eigen land schuldig bevonden aan matchfixing. Hij maakte vol gens AZ tijdens de oefenduels ook geen betrouwbare indruk. Arsenal in de fout met Ryo Miyaichi Arsenal is pijnlijk in de fout gegaan in de aanloop naar het uitduel van gisteravond met Bayern München in de Champions League. De for matie uit Londen kwam er pas vlak voor de wedstrijd achter dat het geen beroep kon doen op Ryo Miyaichi. De oud-Feyenoorder was niet speelgerechtigd. De Ja panner ontbrak op de lijst van de UEFA voor de acht ste finales. Hierdoor zaten er geen zeven maar zes reser ves van Arsenal op de bank in München. FM Sranang blijft steken op gelijkspel De zaalvoetballers van FM Sranang lijken hun titelkan- sen in de topklasse C te heb ben verspeeld. In de thuis wedstrijd tegen koploper ZW/Heerle kwamen de Goesenaren niet verder dan een 2-2-gelijkspel. Het ver schil tussen beide teams bleef daarmee, met nog drie wedstrijden te spelen, vijf punten. Voor Sranang scoor den Salim Sandee en Ali Eryürük. Cerjo Prins zegt af voor Duiveland SV Duiveland kan weer op zoek naar een nieuwe trai ner. Gerjo Prins, de beoogde oefenmeester voor het voet balseizoen 2014-2015, is in verband met werkzaamhe den in het buitenland niet langer beschikbaar. De trainer uit Fijnaart zou bij de zaterdag-tweedeklas ser de opvolger worden van André Maas, die na dit sei zoen vertrekt. Marlon Mual blijft trainer Jong Ambon Marlon Mual is ook volgend voetbalseizoen trainer bij Jong Ambon. De oefenmees ter heeft zijn contract met de Middelburgse zon dag-vierdeklasser met een jaar verlengd. Mual is aan zijn eerste jaar bezig als hoofdtrainer van Jong Ambon. De Walcherse club staat in de vierde klas se op een negende plaats, met 24 punten uit zeventien duels. Boonman assistent bij duel Juventus Angelo Boonman fungeert donderdag als grensrechter bij het Europa League-duel tussen Juventus en Fiorenti- na. De Zeeuws-Vlaming is de assistent van scheidsrech ter Björn Kuipers. De wed strijd tussen de twee Itali aanse clubs begint om 21.05 uur. Naast Boonman is ook Er- win Zeinstra de assis tent-scheidsrechter. Hessel Steegstra is vierde man. WOENSDAG 12 MAART 2014 Hoeness op de tribune I Arda Turan van Atletico Madrid viert zijn doelpunt. Turan maakte de 2-1 voor de Spaanse ploeg, foto Gregorio Lopez/VI Images IFC-Hoek 0-2 (0-0). 62. Gilles Pot- tie 0-1, 67. Gert-Jan van Leiden 0-2. Scheidsrechten D. de Gans (Zijderveld). Gele kaart: Reinder van de Velde (IFC), Gert-Jan van Leiden en Reguillo Vandepitte (bei den Hoek). Aantal toeschouwers: 150. Hoek: Jordi de Jonghe; Lionel Fitsch, Gert-Jan van Leiden, Gio vanni Siereveld; Thomas van den Houten, Birgen Martens, Reguillo Vandepitte, Gilles Pottie (85. Ibra him Eryürük), Thomas van Rent- erghem; Guillaume Clinckemaillie (78. Aaron de Witte) en Kyle Does burg (40. Nick de Groote). Bijzonderheid: Hoek speelt op za terdag 29 maart in de kwartfinale thuis tegen Dosko. MÜNCHEN GOES OOSTERLAND MIDDELBURG SLUISKIL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27