blaast iedereen omver RCS denkt aan overstap naar zaterdagvoetbal Atletico is Milan de baas 1 Hoek strijdt na winst op 26 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Beierse ploeg speelt zich zonder problemen naar de laatste acht van de Champions League. „Het is een hele eer om hier het werk van de ploeg af te maken", sprak Degenkolb, die dit voorjaar al drie keer won in de Ronde van de Middellandse Zee, recht vanuit zijn hart. „Wedden dat John en Koen de Kort de aankomst op Magny Cours gisteravond met For- za 5 hebben getraind op de X Box", twitterde Kittel jolig. Feit is dat bij Giant alles draait om team work. Dat Degenkolb een onbaatzuchti ge teamspeler is, bewees hij voor al in de afgelopen Tour. Terwijl zijn landgenoot Kittel met vier rit- „Er zijn zondagclubs die naar het zaterdagvoetbal overstappen we gens teruglopende ledenaantal len, maar bij RCS wordt het niet ingegeven door krimp", zegt se cretaris Ron van Rosevelt. „Wij denken dat het zaterdagvoetbal te genwoordig meer aanspreekt. Het eerste elftal van ons (tweede klas se) speelt nu voornamelijk in Bra bant, terwijl het ons veel aantrek kelijker lijkt om in de buurt tegen ploegen als FC Dauwendaele en GPC te voetballen. Het kan ook voor de jeugd interessanter zijn om alles op één dag te concentre ren. Het kan de binding vergro ten. Natuurlijk zijn er ook nade len. Zo komt er meer druk op de accommodatie." De komende periode gaat RCS de voor- en nadelen op een rijtje zet ten. „Als de leden uiteindelijk ja zeggen tegen het voorstel, willen we met ingang van het seizoen 2015-2016 overstappen", stelt Van Rosevelt. RCS zou daarmee in de voetspo ren treden van clubs als De Noor mannen, Domburg, Lewedorpse Boys en Hansweertse Boys. zeges wereldroem vergaarde, toon de Degenkolb buiten de schijn werpers geen spoortje van af gunst. „Het viel me op hoe onge looflijk gemotiveerd hij steeds de spurts van Marcel aan het voorbe reiden was", zegt ploegleider Ru- di Kemna. „Hij weet ook dat het team in een andere koers net zo voor hem zal werken." Zoals gisteren. Na twee mislukte pogingen op zondag en maandag, stuurde Giant uiterst strak en krachtig op een derde massaspurt aan. Daarin kon Degenkolb laten zien wat voor type spurter hij is. Kemna: „Waar Marcel het moet hebben van zijn snelheid, doet Jo hn het vooral op kracht. De snel heid krijgt hij mee van de man nen die hem afzetten." De massasprint (waarin Moreno Hofland als tiende eindigde) lever de Degenkolb naast de ritwinst ook de gele leiderstrui op. Het meest blij leek hij te zijn met het bijbehorende pluche leeuwtje. Net zo één als Kittel kreeg bij zijn gele trui in de Tour. MÜNCHEN - Met speels gemak schaarde Bayern München zich gisteren bij de laatste acht van de Champions League. Met de van belastingontduiking verdachte Uli Hoeness op de tribune speel de de club uit Beieren gelijk tegen Arsenal (1-1). Dat was ruim vol doende, na de ruime zege in Lon den (0-2). Veel aandacht tijdens het duel ging uit naar voorzitter Hoe ness, die volgens een Duitse aan klager de belasting niet voor 3,15 of 23 maar voor ruim 27 miljoen euro heeft getild. Na weer een dag in de rechtbank spoedde de preses zich naar de Allianz Are na, waar hij het duel vanaf het ereterras bekeek. Veel camera- Atletico Madrid vormde gistera vond opnieuw een te hoge hinder nis. Na de 0-1 in San Siro stond er ditmaal 4-1 op het scorebord bij het laatste fluitsignaal. Dat was voor de Spanjaarden meer dan ge noeg om door te gaan naar de kwartfinales. Seedorf wees er vooraf op dat Atle tico meer was dan Diego Costa. Hij waarschuwde zijn manschap pen ook voor David Villa. Die be gon op de bank. Van Costa ging wel meteen dreiging uit. Eerst wees hij Nigel de Jong met een overtreding op zijn aanwezigheid, in de derde minuut opende hij de score met een 'omgekeerde snoek- duik'. De Italianen hadden geen pas send antwoord. Slechts Mario Ba- lotelli, hield Atletico nog enigs zins bezig. De gelijkmaker van Ka- ka was toeval. De Braziliaan kopte via zijn landgenoot Miranda raak. Andrea Poli was de aangever na de eerste fatsoenlijke Milanese aanval. Nog voor rust nam Atletico op nieuw afstand. Verdiend. De Tlirk- se zwoeger Arda 1\iran knalde de bal van net buiten de zestien met buitenkant rechts in de kruising. Hij leek het zelf niet te kunnen ge loven. Rami gaf zijn schot onbe doeld nog meer effect mee. Raul Garcia was zelfs dicht bij de 3-1. Zijn omhaal ging net naast. Seedorf moest wel ingrijpen en verving Adel Taarabt na rust door Robinho om voorin meer stoot kracht te creëren. Milan ging er even iets offensiever door voetbal len, maar gaf tezelfdertijd meer ruimte weg. De dadendrang was van korte duur en nooit veront rustend voor Atletico's Belgische doelman Thibaut Courtois. De thuisploeg bleef de bovenliggen de partij en zag dat beloond met nog twee treffers. Garcia had nu wel succes met een krachtige, goed getimede kopbal. Costa gaf het slotakkoord. mannen en fotografen stonden veelal met hun rug naar het speelveld. Zo belangrijk vonden ze de aanwezigheid van Hoe ness. Sommigen van hen hadden mis schien anders besloten als Bayern de uitwedstrijd in Lon den niet al met 2-0 had gewon nen. Bijna niemand in Beieren en verre omstreken twijfelde er voor de return nog aan of de kampioen van Duitsland verder zou bekeren. Dat was niet zo vreemd gezien de manier waar op het elftal van trainer Josep Guardiola zich ook dit seizoen profileert. Bayern heeft in eigen land al een voorsprong van twin tig punten op naaste belager Dortmund. Het zou zo maar kunnen dat de formatie geschie denis schrijft door als eerste team de Champions League twee keer op rij te winnen. Niet alleen de media betrokken Hoeness nadrukkelijk bij het tweede duel tussen beide ploe gen. Guardiola riep vooraf zelfs dat de frauderende voorzitter be langrijker was dan de wedstrijd tegen Arsenal. Voor velen die van Bayern houden, is Hoeness geen boef maar vooral de per soon die de club de laatste jaren nog prominenter op de voetbal- kaart heeft gezet. Mede dankzij de inspanningen van Hoeness kon Guardiola zich het permitteren om uitstekende spelers als Thomas Müller en To ni Kroos buiten zijn basisforma tie te houden. Ook zonder het duo was Bayern de bovenliggen de partij. Arjen Robben, Mario Mandzukic em Mario Götze waren voor rust dicht bij de openingstreffer. Wie naar de wedstrijd keek, zou het gevoel kunnen hebben gekregen dat niet Arsenal maar Bayern een achterstand goed moest ma ken. Zo verdedigend liet trainer Arsène Wenger zijn ploeg lang acteren. Arsenal dacht pas aan aanvallen na de openingstreffer na 55 mi- punt in hun loopbaan, maar bij Hoek willen ze er alles aan doen om volgend seizoen weer zo'n fraai affiche af te dwingen. Daarvoor heeft de ploeg nog één overwinning nodig, op zaterdag 29 maart op eigen veld in de kwartfinale tegen Dosko. De vier halvefinalisten van de verschillen de districtsbekers worden automa tisch toegelaten tot de KNVB-be- ker, waarbij in de tweede ronde de profclubs weer instromen. „Ik wil deze beker weer winnen", zei Kenny Verhoene gisteravond in Hendrik-Ido-Ambacht vooraf gaand aan het duel met IFC. Dat was ook te zien aan zijn opstel ling. Jordi de Jonghe en niet twee de doelman Davy Versprille - die normaliter de bekerduels keept - stond onder de lat. Verhoene, die twee weken geleden IFC zelf aan het werk had gezien, koos daar voor voor drie verdedigers, vijf middenvelders en twee spitsen. Met die speelwijze was de hoofd Dat toernooi staat in Hoek hoog aangeschreven, zeker na het pad dat afgelopen jaar is bewandeld. Hoek won in mei de districtsbe ker, was toen al verzekerd van deelname aan de KNVB-beker en kreeg in dat toernooi precies waar het op hoopte. Na overwinningen op OJC Rosmalen en topklasser HBS volgde de trip naar de Kuip. De wedstrijd tegen Feyenoord was voor velen nu al het hoogte- - door Ad Pertijs NEVERS/MAGNY COURS - Dat ze bij het Nederlandse Giant-Shimano voor de massaspurt meer smaken in huis hebben dan Marcel Kittel al leen, bewees John Degenkolb giste ren nog maar eens in de derde etappe van Parijs-Nice. Op het race circuit van Magny Cours blies de 25-jarige Duitser iedereen omver in een strak gereden eindsprint. door Jan Dagevos OOST-SOUBURG - De voetbalvereni ging RCS overweegt de overstap naar het zaterdagvoetbal te maken. De zondagclub gaat de komende maanden een enquête onder de 700 leden houden en wil tijdens de ledenvergadering in oktober een besluit nemen. Bayern verder met MADRID - Trainer Clarence Seedorf kan zich met AC Milan richten op de competitie in de Serie A. Wel licht is daar het gezichtsverlies dit seizoen nog enigszins te beperken. Het Europese avontuur in de Cham pions League is voorbij. t door Barry van der Hooft HENDRIK-IDO-AMBACHT - Hoek was jarenlang een club waar je best een aansprekende soapserie over had kunnen maken. De laatste maan den heeft de club meer weg van een goednieuwsshow, waar steeds weer een volgende aflevering aan wordt toegevoegd. Gisteravond zet te de koploper in de hoofdklasse B zondag-tweedeklasser IFC opzij (2-0-winst) en bereikte zo de kwartfinale van de districtsbeker. m Doelpuntenmaker Gilles Pottie (midden) gaat het duel aan met IFC-aanvoerder Reinder van de Velde (nummer 11). Rechts middenvelder Ronnie Nouwen. foto Erwin Spek/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26