Rapport Grote Kerk Veere taboe tot na verkiezingen Veere verbiedt alsnog extra tipi's 1 I I effeweg.nl supervoordelige busreizen effeweg.nl Lezing over geloofsbagage 22 WALCHEREN e er De mooiste busreizen voor de beste prijs «829,- Schitterende rondreizen in prijs verlaagd! Al vanaf 699,- per persoon Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 Mi Natuurspreekuur Terra Maris Terra Maris in Oostkapelle houdt vanmiddag het natuur spreekuur 'Daar vraag je me wat*. Het gratis natuurspreek uur begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. Men kan aan biologe Betty Ras vragen stellen over vondsten en waar nemingen in de natuur. Deter mineren van biologische objec ten uit oude verzamelingen be hoort tot de mogelijkheden. Uitverkoop kleding Woord en Daad 't Winkeltje van Woord en Daad aan de Dorpsstraat 25 in Oostkapelle houdt tot en met 22 maart uitverkoop van twee dehands winterkleding. De kle ding wordt verkocht voor één euro per stuk. De opbrengst is bestemd voor vakonderwijs in India. Zie voor meer informa tie en openingstijden www.woorden- daad.nl/comite-walcheren. Deltaband heeft nieuwe instructeur De Deltaband uit Vlissingen heeft een nieuwe tamboer- en exercitie-instructeur. David Na- din heeft het overgenomen van Peter de Punder. Nadin werkt met de band aan de nieu we show 'Under the Sea', die in de loop van dit jaar te zien zal zijn. De band heeft onge veer veertig leden en zoekt nog versterking, met name in de bariton- en fluitsectie. Lezing ontwikkeling natuurwetenschap Het Koninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen houdt lezingen over ontwikke lingen in de natuurwetenschap pen. Dr. H. Zuidervaart stelt vrijdag de vraag hoe Zeeland bij de ontwikkelingen betrok ken is geweest. Deze lezing is in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg van 16.45-18.45 uur. Pastor Kees Simons en PZC- kerknieuwsredacteur Willem Staat houden donderdag een dubbellezing over het thema 'Geloofsbagage'. Simons gaat in op ontmoetingen met mensen aan het ziekbed. Staat is van be vindelijke afkomst en maakte kennis met diverse kerkgenoot schappen. De vraag is, wat houd je daar aan en wat houd je daar van over? Een persoonlijk getinte voordracht onder de noemer 'ik ben gereformeerd, hervormd en katholiek'. Aanvang 19.30 uur in de kerk van Nieuwland. DOMBURG - Cultuur-wethouder René Molenaar (CDA) mag het ambitieuze plan voor de Grote Kerk Veere pas na de gemeente raadsverkiezingen openbaren. Dat is gisterochtend afgesproken in het College van B en W. Molenaar had het plan deze week al vrij willen geven. Afgelopen maandag zou hij het presenteren aan de PZC, en vanavond had hij er mee willen uitpakken in mu seum De Schotse Huizen tijdens een cultureel verkiezingsdebat. Het College van B en W stak daar een stokje voor. Is de CDA- wethouder teruggefloten door zijn SGP- en PvdA-collega's? Op die vraag gaat Molenaar niet in. „Het is een collegiaal besluit", licht hij desgevraagd toe. Het onderhavige plan is vorig jaar opgesteld door Ernst Veen, die in Amsterdam twee soortgelijke 'ge bouwen' aan een vrijwel kosten dekkende exploitatie hielp. Zijn plan voor Veere kwam tot stand in samenwerking met het bureau Xpex. De gemeente Veeere telde er 30.000 euro voor neer. Wethouder Molenaar stelt nu dat hij het plan niet naar buiten kan brengen omdat B en W er nog geen standpunt over heeft, en het nog niet naar de gemeenteraad is gestuurd. Maar anderhalve week eerder klapte hij al wel uit de school. In een verkiezingsblog schreef hij: „Het komt er in grote lijnen op neer om in de kerk, voor al in het laagseizoen, een program mering met kunst en cultuur van een zeer hoog niveau te realise ren, waardoor mensen buiten het hoogseizoen verleid worden naar Veere ter komen. Volgens Ernst Veen kan zo'n initiatief op eigen benen staan en is het niet afhan kelijk van gemeentelijke budget ten." Wat het CDA betreft wordt de stad Veere daarmee 'de culture le troefkaart van onze gemeente'. Molenaar zegt zich vrij te voelen het plan meteen na de verkiezin gen wel naar buiten te brengen. VROUWENPOLDER - Minicamping De Bokkesprong bij Vrouwenpol der mag het aantal grote tipi's (in- dianententen) niet uitbreiden, zo als aanvankelijk is toegestaan, maar moet die juist inkrimpen. Al leen de eerst drie tenten van 7,5 meter hoog mogen blijven staan. De vergunning om daarnaast nog eens drie tenten te plaatsen van maximaal zes meter hoog, is inge trokken. Burgemeester en wethou ders van Veere hebben dit giste ren besloten. Het college schuift de schuld in de schoenen van de exploitante zelf: mevrouw Jacqueline Kool haas. De vergunning was haar ver leend als 'compromis', nadat Veere plotseling had besloten geen kampeermiddelen meer toe te staan van meer dan 5 meter hoog. Ze ging in beroep omdat ze het 'compromis' niet toereikend vond. Om de tipi-camping renda bel te runnen, zouden de drie extra tipi's van hetzelfde 7,5 me ter hoge type moeten zijn als de andere drie. De gemeente reageer de gisteren op haar bezwaar door te besluiten de vergunning in te trekken. Daardoor mogen nu al leen de drie eerste tipi's van 7,5 meter blijven staan. Geheimen van de Balkan Hoogtepunten van de reis Supervoordelige busreizen Hoogtepunten van de reis OOSTKAPELLE OOSTKAPELLE VLISSINGEN MIDDELBURG www.zeeuwsgenootschap.nl NIEUW- EN SINT JOOSLAND door Henk Postma door Henk Postma tmtimiiM Uw voordeel loopt op tot maar liefst 140, per 2 personen 15 daagse busreis P vanaf Vertrekdata en prijzen Vertrekdata en prijzen Kunststad Florence Pisa en Siena Forum Romanum en Colosseum Rome Het Vaticaan Schiereiland Sorrento Eiland Capri Amalfikust met het stadje Positano Pompei en de Vesuvius Bruisend Napels Alle fouten voorbehouden Prijzen zijn vanaf en per persoon Exclusief excursie en entreegelden en €18,- reservermgskosten per boeking. Deze pakketreizen zijn inclusief vervoer, overnachtingen. (boot)overtochten en met begeleiding door de chauffeur, tevens reisleider Verzorging is per reis verschillend De twee tot vijfdaagse reizen worden gereden met Tourist Class touringcars Reizen van 8 dagen en langer worden gereden met Comfort Class touringcars Genoemde kortingen zijn alleen geldig op nieuwe boekingen vanaf 4 maart 2014. •Lokale Engelstalige reisleider dag 5 t/m 12 Geheimen van de Balkan Tijdens het bezoek aan de landen Montenegro, Albanië en Macedonië zijn wij verplicht een lokale reisleider mee te nemen in de touringcar Krka-watervallen Bosnië Herzegovina Neretvakloof en Mostar 'Parel van de Adriatische Zee' Dubrovnik Budva, Montenegro Shkodër en Kruja Skutari meer en meer van Ohrid Skopje Belgrado 28 apr 29 sep 20 okt Van 899,- vóór slechts Effeweg reizigers beoordelen deze reis met een 8.0! 7 apr 28 apr 8 sep 20 okt Van 729,- vóór slechts 7 en 28 april vertrekgarantie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 22