Grote belangstelling voor debat ouderen Al zeven jaar op zoek naar een locatie voor seniorenwoningen WALCHEREN 21 a Open ftvomten 9 ©sweetdealzeelnd f facebook.com/sweetdeal.zeeland App Store De zaal was afgeladen met belang stellenden die wilden weten wat de partijen te bieden hebben voor ouderen. Wethouder Marin de Zwarte van het CDA benadrukte dat zijn partij zich inzet voor ouderen, maar zich ook wil rich ten op hun kinderen en kleinkin deren. Verder zei hij geen beloftes te kunnen doen die hij niet waar kan maken omdat ze nu eenmaal geld kosten, zoals het realiseren van gratis openbaar vervoer voor ouderen. Dave Siebrecht van oude renpartij OPAZ zegt heel wat zor gen te hebben over de uitvoering van het Wmo-beleid door de ge meente. Ook zegt hij juist wel gra tis openbaar vervoer te willen rea liseren voor 55-plussers en min- dervaliden. Een reactie uit de zaal geeft ech ter aan dat niet iedereen daar op zit te wachten. „Ik zou me heel erg bezwaard voelen als ik voor niks de bus mag pakken terwijl ik een goed gevulde portemonnee heb. Waarom worden bejaarden steeds maar in een hokje gestopt van mensen die iets extra's nodig hebben?" Siebrecht zegt daarop zich met het beleid juist te willen richten op minder bedeelden, waarop Jan Dooms van de LPV hem verwijt dat dat niet klopt met wat hij eer der verkondigd heeft en dat hij met alle winden mee waait." Een Fuente Wellness behandeling bij Cosmo Hairstyling in Goes nu 19,95 „We zijn enthousiast over het plan om seniorenwoningen te bouwen in Ritthem", zegt Marco van der Wel, directeur van Woon burg. „We zijn al zeven jaar op zoek naar een locatie. De oude ba sisschool is de laatste locatie waar we naar hebben gekeken. We heb ben de gemeente al een paar jaar geleden een voorstel gedaan, maar we begrepen dat het bedrag dat wij konden bieden veel lager was dan het bedrag waarvoor het gebouw in de boeken stond." Inmiddels is het geld dat Woon burg had gereserveerd op. „We moeten tegenwoordig verhuur- dershefïing aan het Rijk betalen", zegt Van der Wel. „Dit jaar gaat er meer geld aan verhuurdersheffing naar Den Haag dan we in Rit them zouden investeren. Dus als de gemeente nog iets wil, moet er financieel iets gedaan worden." De dorpsraad van Ritthem deed maandagavond een oproep aan de gemeenteraad om de bouw van de woningen mogelijk te maken. In de voormalige basisschool zou den vijf seniorenappartementen moeten komen. Bouwbedrijf Jo- ziasse heeft de tekeningen al klaar. Het probleem is dat het schooltje voor ruim vier ton in de boeken van de gemeente Vlissin- gen staat en dat is te duur. Woonburg steunt de dorpsraad. „Wij hebben anderhalf jaar gele den al een brief naar de gemeente Vlissingen gestuurd over het plan. Op die brief heb ik nooit een reactie gehad. Daar heb ik uit afgeleid dat de gemeente er niet enthousiast over was." KEURMERK VEILIG ONDERNEMEN „Een paar maanden later leverden ze onderling. Dat zijn leuke bij komstigheden." Andere resultaten uit de enquête laten zien dat ondernemers min der overlast ervaren. Zeker op Bas- kensburg is daar een forse daling te zien: 14 procent in 2013 tegen over 48 procent twee jaar eerder. Ook in de ervaringen met vernie lingen en (geslaagde) inbraken is een positieve lijn te ontdekken. Wat betreft dat eerste laat weder om Baskensburg een forse veran dering zien. Had in 2011 nog 70 procent van de ondernemers last van vernielingen, in 2013 was dat nog maar 24 procent. Punt van aandacht voor de ge meente is nog wel de verkeersvei ligheid. Er zijn nog te veel knel punten. Het grootste ervan is de kruising Handelsweg/ Product- weg op bedrijventerrein Vrijburg, waar de gemeente een verkeers- deskundige inschakelt op de om de onveilige situatie aldaar te be kijken. Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl Behoefte aan vernieuwing? Ga voor een nieuw kapsel! De Fuente Wellness behandeling bestaat uit wassen, knippenföhnen, haarana- lyse en hoofdhuidmassage. Bij Cosmo Hairstyling vinden ze dat iedere klant recht heeft op mooi, verzorgd en glanzend haar! WOENSDAG 12 MAART 2014 IfüMIT HA Kb VL Nü www.cosmöTi Verkrijgbaar in de INBRAAKBEVEILIGING CAMERA BEWAKING BRANDBEVEILIGING MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service rr'lijKjra LEWESTRAAT 43 m- lEIStfiLËJ goes/kloetinge Tel.: 0113-213720 end ^erkend www.colijnbv.nl •0*6 tnrtttglngifdhlt Brantfdetectiebedrijfl**ln» infO@COlijnbV.nl door Wendy de Jong OOST-SOUBURG - Als ouderen lan ger zelfstandig moeten blijven wo nen, dan moet zorg ook dichtbij ge leverd worden. Dit standpunt ver kondigden meerdere partijen giste ren tijdens een lijsttrekkersdebat over ouderen gehouden door PCOB Souburg Ritthem en ANBO Souburg-Ritthem in de Kwikstaart in Oost-Souburg. Alle twaalf par tijen waren vertegenwoordigd. door Nadia Berkelder RITTHEM - Plannen genoeg, maar het lukt maar niet om seniorenwo ningen in Ritthem te bouwen. En woningcorporatie Woonburg wacht nu al zo lang, dat het geld dat er voor beschikbaar was inmid dels in Den Haag is. Het Keurmerk Veilig Ondernemen is een samenwerking tussen de Vlissingse Bedrijven Club, de poli tie Zeeland-West-Brabant en de Veiligheidsregio Zeeland. Samen willen zij criminaliteit, over last en brand in winkelgebieden en bedrijventerreinen aanpakken. Ook verkeersaspecten (snelheids remmers, verbetering wegdek) en uitstraling van de terreinen ko men daarbij aan de orde. De partijen werken sinds 2009 sa men om de veiligheid op de stede lijke bedrijventerreinen Baskens burg, Vrijburg en het Edison- gebied/Poortersweg/Souburg te bevorderen. In 2009 ontving Vlissingen het cer tificaat 'basis samenwerken', om dat toen het samenwerkingsver band is opgezet en een plan van aanpak is opgesteld. Twee jaar later maakte de gemeen te de volgende stap met het certifi caat 'continu samenwerken', waar in de samenwerking en uitvoering van de maatregelen werden ge toetst. Gisteren werd weer een 'promo tie' gemaakt. Burgemeester Letty Demmers ontving drie certificaten die horen bij continu samenwer ken versie 2. Om de veiligheidssituatie te onder zoeken is gebruik gemaakt van on der meer een enquête onder on dernemers en incidentmeldingen van gemeenten, politie en brand weer. Op de betreffende bedrijventerrei nen zijn 125 bedrijven gevestigd. 46 Op Vrijburg, 38 op Baskens burg en 41 in het cluster Edisongebied/Poortersweg/ Souburg. Aan de Edisonweg zijn een half jaar geleden wegversmallingen aangebracht, foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21