Nicky kiest een partij voor de mensen Plan voor monument omgekomen vissers Muis verrast Milan KEURMERK VEILIG ONDERNEMEN 1 U M M Muzikaal verhaal over Eerste Wereldoorlog 20 WALCHEREN Bewoners Veere willen het liefst een buurtwinkel Vlissingse bedrijventerreinen hebben in vijfjaar forse stappen gemaakt op gebied van veiligheid. KINDERJURY In deze rubriek laten we mensen aan het woord die op 19 maart voor de eerste keer gaan stemmen. Vandaag: Nicky Slager (18) uit Burgh-Haam- stede. BURGH-HAAMSTEDE - Toen Nicky Slager afgelopen december acht tien werd, besefte ze het: ik mag nu zelf stemmen. Vroeger ging ze altijd met haar moeder mee. Stemmen in Revasa, aan de Kerkstraat. Maar nu mag de scholiere van het Edudelta Col lege in Goes zelf een bolletje rood kleuren. „Ik vind het best span nend", zegt Nicky. „Ik heb er al over nagedacht maar het is moei lijk omdat er .zovéél verschillende partijen zijn. Mijn keuze baseer ik op de standpunten van een partij. Daar heb ik over gelezen in de krant en op internet. Binnenkort ga ik er ook met mijn ouders over praten. Ik maak mijn keuze zeker VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER zelf, maar ze helpen me erbij. Ik vind het belangrijk dat een partij zich meer met de mensen bezig houdt, dat deze zich aanpast aan hen." Op de middelbare school kreeg ze les in politiek. Hoewel dat haar boeide, houdt ze zich er niet dage lijks mee bezig. „Nu ik overal flyers zie, is het wél interessant om er meer over te weten te ko men." OOST-SOUBURG - De Belgische groep Borsalino brengt zaterdag om 20.00 uur de muzikale voor stelling 'Aanvallen' in de Histori sche Kerk in Oost-Souburg. Deze voorstelling beschrijft het leven van een Vlaamse frontsoldaat in de eerste Wereldoorlog nu 100 jaar geleden. De opvoering is een gezongen vertelling, met een swingende en ontroerende mix van Engelse liedjes over de Grote Oorlog en eigen Nederlandstalige nummers. Toegangsprijs in de voorverkoop 12,50 euro en aan de zaal 15 euro. Volgens Aalberts gaat het om twee initiatieven. Een van de Wijkbeheergroep van Arnemui- den en een van familieleden van omgekomen vissers. Beiden wil len dat er iets tastbaars komt om die vissers te herdenken. Daarnaast, geeft Aalberts aan, zijn er plannen om ook in het Mu seum van Arnemuiden aandacht te schenken aan 'deze zwarte blad zijde'. „Het museum heeft meer ruimte gekregen en wil de bezoe kers laten zien dat er aan de visse rij ook een keerzijde zit." Die herinneringskamer is volgens hem bedoeld voor bezoekers, niet voor inwoners van Arnemuiden die geconfronteerd zijn met het verlies van dierbare familieleden of vrienden. „Voor hen willen we ergens in Arnemuiden een plaats vinden waar een monument her innert aan hen die niet terugkwa men." Hij verwijst daarbij naar het mo nument op de Oude Begraaf plaats dat herinnert aan de vele vissers die omkwamen bij de ramp van 18 juli 1924. Een plots opstekende orkaan overviel de vis sers uit Arnemuiden en Vlissin gen. Vier hoogaarzen verdwenen. Slechts een van de zestien opva renden kon toen gered worden. stimulator geweest en de politie heeft er ook veel in betekend. Nu is het van de bedrijven zelf. Dat is ook de bedoeling." Mede dankzij de goede resultaten in de enquête zijn Vlissings bedrijven terreinen volledig gecertificeerd op wat zich laat omschrijven als het derde niveau. Dat houdt in: een hoog niveau van veiligheid. Het lijkt erop dat elkaar kennen daarin een grote rol speelt. Demmers: „Ik sprak een vrouw die zei: ik ben nog nooit zoveel bij mijn buren geweest. Ze zoeken elkaar niet alleen op op het gebied van vei ligheid maar ook op het gebied van vervoer en gezamenlijk transport. En ik hoor net vanuit Souburg dat ze binnenkort een open dag hebben. Daar gaan ze elkaar ook op vinden en dat heeft natuurlijk veel meer waarde ten opzichte van de andere aspecten die op zo'n bedrijventer rein spelen." En op Vrijburg zat een ondernemer die materialen importeerde die zijn eigen buurman verkocht, vertelt Gert Stevense (Economische zaken en kartrekker vanuit de gemeente). veere - Grootste gemis in Veere en Zanddijk is een buurtwinkel. Dat blijkt uit een enquête van de stadsraad. Voor driekwart van de 150 deelnemers is een buurtwin kel de belangrijkste wens. De stadsraad zoekt naar gegadigden voor een werkgroep die de haal baarheid moet gaat bekijkén. Overigens ervaren de deelnemers aan de enquête het woonklimaat als zeer goed. In de stadskern heeft bijna de helft overlast van zwaar verkeer. Zandberg maakt zich vooral druk om hondenpoep en zwerfvuil. Er is daar ook, bij een kwart, bezorgdheid over van- dalisme en inbraak. VLISSINGEN - De Vlissingse bedrij venterreinen Vrijburg, Baskens- burg, Edisongebied/Poorters- weg/Souburg raken steeds veili ger. En dat is reden tot een glim lach in het gemeentehuis. Dat blijkt onder meer uit de resul taten van een enquête die in 2013 gehouden is onder ondernemers die op één van de terreinen geves tigd zijn. De enquête is eerder ge houden in 2009 en 2011. Wat vooral opvalt is dat de onvei ligheidsgevoelens zijn afgenomen ten opzichte van 2011. Onderne mers voelen zich zowel binnen als in de directe omgeving van het bedrijf veiliger en, geven ze aan, de kans om slachtoffer te worden is kleiner geworden. Vlissingen nam in 2009 het initia tief om het Keurmerk Veilig On dernemen voor Bedrijventerrei nen op te zetten. Niet alle bedrij ven waren daar happig op, zegt burgemeester Letty Demmers. „Ze stonden er argwanend tegen over. Dat zal wel weer geld kosten. Maar het ontwikkelt zich steeds verder. Steeds meer bedrijven ha ken aan en vullen die enquête in. Destijds zijn we als gemeente de Terreinen door Michiel Bouwman Nicky Slager, foto Dirk-Jan Gjeltema www.historischekerksouburg.nl VLISSINGEN - Het zal je gebeuren. Je favoriete schrijver bezoekt je school en blijkt speciaal voor jou gekomen. Het overkwam Milan Zabicki van de Ichtus- school in Vlissingen gisteren. Geronimo Stilton, schrijver van kinderboeken die gaan over de muis Geronimo Stilton, installeerde hem in de Senaat van de Ne derlandse Kinderjury. De komende tijd gaat Milan met elf jongeren uit andere provincies bepalen welk kinderboek van 2013 de Prijs van de Nederlandse Kin derjury krijgt Ze kiezen uit een top 5 van van boeken die de meeste stem men van Nederlandse kinderen hebben gekregen, foto Ruben Oreel door Emile Calon ARNEMUIOEN - In stilte wordt nage dacht over een monument voor de omgekomen vissers van Arnemui- den. Het plein bij het station is een mogelijke plek. Wethouder Johan Aalberts bevestigt dat de gemeen te betrokken is bij de voorbereidin gen. Vlissingen veiliger door Michiel Bouwman Burgemeester Letty Demmers en Robert de Koning, vanuit MKB Neder land procesbegeleider Keurmerk Veilig Ondernemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20