II lil PZC Patiënt steekt zichzelf in brand Crisis: meer vee verwaarloosd dieeas meer Walcherse kraamvrouwen kiezen ZorgSaam Curatoren, havenbedrijf en provincie bereiken akkoord over kosten peperdure schoonmaak. 3, 8 en 9 Nog één keer naar Zoutelande Een patiënt stak zichzelf in brand op het gedeelte Geestelijke Ge zondheidszorg. Op dit deel van de PAAZ-afdeling worden cliën ten van geestelijke gezondheids zorginstelling Emergis behan deld. De patiënt is met ernstige ver wondingen naar het brandwon dencentrum in Rotterdam ge bracht. Een medewerker, die te hulp schoot, liep tweedegraads brandwonden op. De medewer ker maakt het naar omstandighe den redelijk. Over de toestand van de patiënt is niets bekend. Het ziekenhuis doet uit priva- cy-overwegingen voor de patiënt geen mededelingen over het inci dent. Ook op de vraag hoe de pa tiënt aan middelen kwam om tot zijn daad over te gaan, wil ZorgSaam daarom niets zeggen. De politie en brandweer kwamen ter plekke om assistentie te verle nen. De materiële schade op de psy chiatrische afdeling valt mee. DEN HAAG - In 2013 kwamen bij de Nederlandse Voedsel- en Waren autoriteit (NVWA) 2226 klachten binnen over verwaarloosde dieren op boerderijen. Het jaar ervoor wa ren dat er nog 1747. Het ging voor al om runderen, varkens en scha pen. „We zien vaker dat dieren on dervoed zijn, in vieze stallen staan of geen medische verzorging krij gen", zegt de NVWA. „Dat wordt mede veroorzaakt door de econo mische situatie in de agrarische sector. Veehouders hebben niet ge noeg geld voor voer of onderhoud van hun bedrijf." DESTELLING De lange weg naar de vrijheid DE AUTOBIOGRAFIE UW MENING 569 reacties Word ook abonnee! 688 55553C 555530 eisers te verdelen. Dat bedrag kan nog iets oplopen na een tweede veiling van de inventaris in mei. Van de 37,2 miljoen euro is 35 mil joen euro beschikbaar voor de sa nering. De overige 2,2 miljoen eu ro gaat naar grondeigenaar Zee land Seaports om achterstallige erfpacht te voldoen. De provincie en het havenbedrijf hebben die verdeling onderling besloten. Zee land Seaports wil voor het Therm- phos-terrein een sanerings-bv op richten die verantwoordelijk wordt voor het terrein en alle mi lieuverplichtingen. Het is ondui delijk of alleen het havenbedrijf de bv vormt of dat ook Rijk en/of provincie eraan deelnemen. Gede puteerde George van Heukelom wilde dat gisteren niet ophelde ren, omdat hij morgen eerst Pro vinciale Staten wil informeren. Ook de curatoren en Zeeland Seaports, verrast door het bericht dat de provincie naar buiten bracht, zwijgen over details. De sanering kost zeventig tot hon derd miljoen euro. Zeeland Seaports doet met name een be roep op het Rijk om het resteren de bedrag op tafel te leggen. De overdracht van het terrein zou 1 juli zijn beslag moeten krijgen. .anf WOENSDAG 12 maart 2014 vC. Lente tot vr'idag. 16° NlEUWDORP - Er is een doorbraak in de onderhandelingen over de sanering van het zwaar vervuilde terrein van de failliete fosforfa- briek Thermphos. Na lang touw trekken hebben de curatoren, ha venbedrijf Zeeland Seaports en de provincie een voorlopig ak koord bereikt. Dat melden Gede puteerde Staten in een brief aan Provinciale Staten. De curatoren dragen 37,2 miljoen euro uit de boedelopbrengst bij. Daarmee kopen ze hun milieuver plichtingen af. Dat bedrag kan bij mee- of tegenvallers niet meer worden gewijzigd. De curatoren houden met deze voorlopige over eenkomst 7,8 miljoen euro uit de 45 miljoen euro grote boedelop brengst over om onder schuld- De paus van het gesprek door Raymond de Frel terneuzen - Op de psychiatrische afdeling (PAAZ) van ziekenhuis ZorgSaam in Terneuzen zijn maan dagavond laat twee gewonden ge vallen. Ik gebruik nooit slaapmiddelen zie pagina 2 en 3 Reageer op pzc.nl uitgeverij idatconract Ik heb geen bezwaar tegen de verkoop van mijn klantgegevens EENS 1 9% ONEENS 91% Ga naar www.pzc.nl/abonneren pagina 18: Nog veel mist rond deal Marjolein van het Reve met haar zoon Silvijn foto Lex de Meester Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 60 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Deal over sanering Thermphos door Frank Balkenende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1