ZEELAND Voorarrest moordverdachte verlengd a,manak Televisie Ongeval met paard en wagen Dankzij mooi weer steeg het aantal overnachtingen met elf procent. Vooral bungalowparken waren in trek. KOETSIER GEWOND ten: twee procent. Dat is geheel te danken aan buitenlandse toeris ten. Het aantal kampeerders uit ei gen land daalde juist iets. Het aan tal overnachtingen op de kam peerterreinen lag vijf procent ho ger dan in 2012. Voor de Zeeuwse hotels en pen sions was 2013 een minder goed jaar. Zij ontvingen vijf procent minder slapers. Het aantal over nachtingen daalde in die branche met zes procent. Van de ruim twee miljoen men sen die Zeeland bezochten kwam 56 procent uit eigen land. Duits land was goed voor 27 procent en 14 procent kwam uit België. Het aandeel van andere landen is een half procent of nog minder. Arthur van Disseldorp, regioma nager Zeeland van Recron (de ver eniging van recreatieonderne mers), is content met de cijfers, maar relativeert die in één adem. „Het is een momentopname. Vo rig jaar is het prachtig mooi weer geweest en dat heeft veel mensen bewogen om in Nederland te blij ven. Maar er is geen enkele garan tie dat het dit jaar opnieuw zo zal zijn." Van Disseldorp herkent de ge staag groeiende vraag naar het hu ren van bij voorkeur moderne va kantiehuisjes in Zeeland. De po pulariteit van kamperen in Zee land neemt volgens hem, over meerdere jaren bekeken, juist af. door Rolf Bosboom Dat blijkt uit de - voorlopige - cij fers over 2013 die het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) giste ren heeft gepubliceerd. De forse groei ten opzichte van 2012 is gro tendeels op het conto te schrijven van de parken met vakantiehuis jes. Daar steeg het aantal gasten met bijna dertig procent. Campinghouders zagen een be scheiden groei van het aantal gas- De man zit vast in Torentijd in af wachting van het verdere onder zoek naar de toedracht van de steekpartij op 1 maart in de Zeeuwse hoofdstad. De Raadka mer van de rechtbank Zeeland- West-Brabant achtte gisteren vol doende grond aanwezig voor ver lenging van het voorarrest, zodat het Openbaar Ministerie de ruim te krijgt voor nader onderzoek. De verdachte wordt vooralsnog moord ten laste gelegd. Het OM probeert duidelijk te krijgen wat zich precies heeft afgespeeld, voor dat Ter B. rond half elf die zater dagavond op de Uirfkaai een mes trok en de 19-jarige Dennis van de Velde dodelijk verwondde. Vol gens de politie kenden de verdach te en het slachtoffer elkaar niet. Aan het fatale moment ging een korte scheldpartij vooraf. Dennis werd vergezeld door drie vrien den bij een avondje stappen. De 51-jarige is in zijn woonomgeving gekend als 'opvallend figuur'. Hij is regelmatig het mikpunt van pes terijen vanwege zijn grote haar dos en warrige houding, kampt met psychische problemen en ver toont onvoorspelbaar gedrag. Hij voelde zich bedreigd en reageerde vaker agressief. Als je in het buitengebied woont, heb je geen kabeltelevisie. Een scho tel op het dak en een elektronisch kastje - de decoder - naast het tv-toestel brengen dan uitkomst. Voordeel is dat je vaak veel meer ka nalen ontvangt dan een stadsmens met een simpel abonnement van de Delta. Nadeel is dat de schotel na een storm soms bijgesteld moet wor den en dat het elektronische kastje af en toe hapert. Zo ook bij dat Be- velandse echtpaar. Gelukkig woont een handig familielid in Middelburg en die is nooit te beroerd om het dak op te klimmen om de schotel een zetje in de goede richting te ge ven. De vrouw des huizes heeft zijn tips om een weigerende decoder aan de praat te krijgen op een briefje ge schreven en op het apparaat ge plakt. Maar laatst geen beeld. Wat ze ook probeerde. Ze belde naar Mid delburg. De remedie was verbluf fend simpel. „Heb je de aan-uit- knop van de tv al geprobeerd?" WOENSDAG 12 maart 2014 Forse piek toerisme in Zeeland MIOOELBURC - De Zeeuwse toeris tensector deed vorig jaar goede za ken. Ruim twee miljoen mensen kwamen voor één of meer nachten naar de provincie, een stijging van acht procent ten opzichte van 2012. De toeristen bleven gemid deld ook langer, want het aantal overnachtingen ging omhoog met elf procent: van 8,1 miljoen naar bijna negen miljoen. GRIJPSKERKE - Een koetsier is dinsdagmiddag gewond geraakt toen hij met zijn door twee paarden getrokken wagen in de sloot belandde bij Grijpskerke. De 58-jarige man uit Meliskerke werd met onbekende verwondingen overge bracht naar het ziekenhuis. Het ongeluk gebeurde even na drieën op de krui sing van de Jacob Catsweg en de Hondegemsweg. Het slachtoffer zat bekneld onder de koets. Nadat hij in veiligheid was gebracht, heeft de brandweer ook de paarden uit de sloot geholpen, foto Rolf de Feijter door Marcel Modde MIDDELBURG - De rechter heeft de voorlopige hechtenis van de van moord verdachte 51-jarige Middel burger Robert ter B. met 90 dagen verlengd. Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17