Jos wil niets liever dan in de gemeenteraad k 1 Verzoek om zebrapad bij Burght Inhuren ex-ambtenaar 'uitzondering' 0maaskant ZEEUWS-VLAANDEREN 29 Maakt er meer vakantie van. 1 V 4 4 reizen maaskantreizen.nl 4 ÉL- In deze rubriek laten we mensen aan het woord die op 19 maart voor de eerste keer gaan stemmen. Vandaag Jos van Ginneken (18) uit Temeuzen. terneuzen - Jos van Ginneken gaat volgende week woensdag voor de eerste keer stemmen. Op zichzelf. In de hoop dat hij straks voor het CDA in de Terneuzense gemeenteraad komt. Het kostte hem nog best wat moeite om zich kandidaat te stel len. Jos is namelijk nog maar een maandje achttien jaar. „Omdat ik mij als zeventienjarige verkies baar stelde, moesten mijn ouders toestemming geven." Jos zit op het Zeldenrust-Steelant- college en doet dit jaar vwo-exa- men. Op school draagt hij deze weken een CDA-button en zijn broodtrommel heeft tijdelijk een nieuwe functie als opbergbox voor campagnemateriaal. Jos staat tiende op de kandidatenlijst. „Ik doe mijn best om via voorkeur stemmen in de raad te komen. Waarom? Omdat jongeren zich niet vertegenwoordigd voelen. Ik snap dat wel. Je hoort politici vaak clichés zeggen als 'de jeugd heeft de toekomst'. Praat dan ook met de jongeren! Als het over krimp gaat, dan moet je juist met jonge mensen in gesprek. Zij heb ben er mee te maken." Als de droom van Jos uitkomt, dan mag hij zich van zijn ouders r- pr 0- mm IR VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER een jaar 'inwerken'. „Daarna wil ik het raadswerk combineren met een deeltijdstudie politicologie. Ik roep leeftijdsgenoten écht op om te stemmen. Het is een recht, waarvoor mensen hebben gevoch ten en zijn gestorven. En ja, na tuurlijk heb ik nagedacht of ik op mijzelf zou stemmen. Maar stel je voor dat ik het op één stem na niet zou halen. Man, ik moet er niet aan denken!" OOSTBURC - B en W van Sluis la ten nog eens bekijken of er een ze brapad van appartementencom plex De Burght naar de Erasmus- straat kan komen. In navolging van de PvdA vraagt Lijst Babijn om een oversteek plaats naar het Oostburgse winkel centrum voor de oudere bewo ners van de Burght en het aanpa lende 't Lam. De partijen beseffen dat de Wegenverkeerswet zebrapa den in 30-kilometergebieden uit sluit. Ook is er al een zebrapad bij Residence Osborgh (het voormali ge kantongerecht) naar de Markt. Maar die zebra zou misschien ver plaatst kunnen worden, stelt Lijst Babijn. Wethouder Conny Alme- kinders laat deskundigen bekij ken of een extra zebrapad tussen die bij de Nieuwstraat, naar het gemeentehuis, en de Markt een goed idee is. De wethouder loopt niet op zaken vooruit, maar wijst er wel op dat er plannen zijn voor herinrichting van het Ledelplein. In deze code staat dat de gemeen te ex-ambtenaren op geen enkele wijze werkzaamheden meer laat doen. D66 trok aan de bel, omdat de partij had gehoord dat een ambtenaar na haar ontslag via een uitzendbureau opnieuw bij de gemeente Terneuzen aan het werk was gegaan. Raadslid Char les ten Hengel keurt deze 'draai deurconstructie' af en wil daarom een explicietere omschrijving la ten opnemen in'de gedragscode. Al was het alleen maar, omdat vol gens hem 'de integriteit van de overheid ter discussie staat en af faires rond bestuurders en ambte naren volop in de publieke belang stelling staan'. Bovendien wil D66 voorkomen dat geplande be zuinigingen (bijvoorbeeld in het kader van de zestigplus-regeling voor ambtenaren van de gemeen te Terneuzen) schijnbezuinigin- gen zijn. Het college van B en W vindt een aanpassing van de gedragscode niet nodig, want het aangekaarte voorval was uitzonderlijk. „Deze medewerkster kreeg ontslag in verband met het bereiken van de AOW-gerechtigde leeftijd. Aan sluitend is zij ingehuurd via het uitzendbureau. Op het moment van haar ontslag had de afdeling de opdracht om in ongeveer twee jaar de personeelsformatie te redu ceren. Om geen structurele ver plichtingen aan te moeten gaan, is geen nieuwe medewerker in dienst genomen, maar is deze er varen medewerkster ingehuurd. De afspraak is dat deze inhuur de ze zomer eindigt. Dan is de perso neelsreductie gehaald", legt het college aan Ten Hengel uit Overwinteren in de Algarve Schilderachtig Toscane Lourdes Klassiek of via Nevers Klassiek Italië DINSDAG 11 MAART 2014 info@maaskantreizen.nl I 0412 -48 28 28 door Raymond de Frel A - Êti Jos van Ginneken Drommen mensen wachten voor de entree en voor de lift om de nieuwe Burght te bekijken, foto Mark Neelemans door Raymond de Frel TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen is met het inhuren van een ex-werknemer 'bij hoge uitzonde ring' afgeweken van de gedragsco de voor bestuurders en ambtena ren. Terneuzen huurde bij hoge uitzondering een ontslagen ambtenaar meteen weer in via een uitzendbureau. 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a 15 dagen verblijf op basis van half pension in ""aparthotel Alto da Colina in Albufeira. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 16 maart e.a. 10 dagen vanaf 499 10 daagse rondreis per Comfort-Class touring car. met o.a. Pisa. Siëna. Florence. Volterra. Lucca San Gimignano! Verblijf in hotel op basis van half-pension U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 20 mrt, 19 mei. 9 juni e.a. 7 dagen vanaf €399 7 daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeën. Lourdes. Verblijf ter plaatse op basis van vol pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 17,27 april, 8,18 mei e.a. 10 dagen vanaf 599 10-daagse rondreis per Comfort-Class touring car. met o.a. Siena. Florence. Assisi en Rome Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 25 april, 22 mei e.a. -öMöfc /f&>. WA Maaskant Reizen organiseert ai txina 50 jaar verzorgde busvakanties. éHYS. Ujr /CM excursiereizen en rondreizen ckxx heel Europa Bij biina alle recen zi|ii excursies en half pension Inbegrepen Vraag de gratis brochure aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59