7. r CDA: 380kV-leiding Krabbendijke desnoods door de Oosterschelde 4 k 4 66 Lezen op scholen is heel belangrijk. Reimerswaal staat in de top-85 van ongeletterdheid 66 Mogen kinderen die kunnen zwem men wat kosten in een gemeente om ringd door water? Leefbaar Reimerswaal zet zich af tegen andere partijen, maar wil wel graag in de coalitie. 28 BEVELANOEN en THOLEN VERKIEZINGSDEBAT Jos wil niets liever dan in de gemeenteraad 4 J 4 W Tm VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER In deze rubriek laten we mensen aan het woord die op 19 maart voor de eerste keer gaan stemmen. Vandaag: Jos van Ginneken (18) uit Terneuzen. TERNEUZEN - Jos van Ginneken gaat volgende week woensdag voor de eerste keer stemmen. Op zichzelf. In de hoop dat hij straks voor het CDA in de Terneuzense gemeenteraad komt. Het kostte hem nog best wat moeite om zich kandidaat te stel len. Jos is namelijk nog maar een maandje achttien jaar. „Omdat ik mij als zeventienjarige verkies baar stelde, moesten mijn ouders toestemming geven." Jos doet dit jaar vwo-examen. Jos staat tiende op de kandidatenlijst. „Ik doe mijn best om via voor keurstemmen in de raad te ko men. Waarom? Omdat jongeren zich niet vertegenwoordigd voe len. Ik snap dat wel. Je hoort poli tici vaak clichés zeggen als 'de jeugd heeft de toekomst'. Praat dan ook met de jongeren! Als de droom van Jos uitkomt, dan mag hij zich van zijn ouders een jaar 'inwerken'. „Daarna wil ik het raadswerk combineren met een deeltijdstudie politicologie. Ik roep leeftijdsgenoten écht op om te stemmen. Natuurlijk heb ik na gedacht of ik op mijzelf zou stem men. Maar stel je voor dat ik het op één stem na niet zou halen. Man, ik moet er niet aan denken!" 4 4 4 4 4 4 4 4 4 M 4 Vul de kieswijzer in op www.pzc.nl/kieswijzer en ontdek welke partij het best bij u past. TerWeel 0 KRUININGEN - Zelfs als Leefbaar Reimerswaal volgende week ver kiezingswinst boekt, lijkt het er op dat de tweede partij in de ge meenteraad van Reimerswaal bui ten de coalitie blijft. Dat werd gis teren duidelijk tijdens het verkie zingsdebat van Scoop en PZC in de Korenbeurs in Kruiningen. Met de voorspelde winst voor lo kale partijen in het achterhoofd, vroeg debatleider Ernst-Jan Ro- zendaal van de PZC Nico van der Hoest van Leefbaar Reimerswaal naar de optie om mee te regeren. „Dat zouden we heel graag willen en we zouden deze keer een echt goede bijdrage willen leveren", zei hij. Het eerste bezuinigings voorstel voegde Van der Hoest er meteen aan toe. Het aantal wet houders kan van Leefbaar met een halve arbeidsplaats worden verminderd, zodat een coalitie van twee partijen, SGP en Leef baar, voldoende zou zijn. Jaap Sinke van de SGP reageerde voorzichtig. „We sluiten op voor hand niemand uit." Eerder haalde hij nog uit naar de partij. „Waar om investeert Leefbaar in het op de korrel nemen van anderen en niet in het oplossen van proble men" vroeg hij, doelend op het feit dat de partij zich meer profi leert met cartoons in het lokale Advertentieblad dan met het twee A4 tellende verkiezingspro gramma. De melding dat Sinke wil koersen op een 'stabiele poli tieke sfeer' kon als een uitnodi ging aan de huidige coalitiepart ners, PvdA en CDA worden geïn terpreteerd. De lijsttrekkers van deze partijen waren minder terug houdend. Wethouder Dieuwke Louwrink (PvdA) prees CDA en SGP om het feit dat ze het 'sociale vlak' ook hoog in het vaandel dra gen. Hans de Kunder (CDA) ver klaarde dat Reimerswaal gebaat is met stabiliteit en bepleitte ook de voortzetting van de coalitie. Eerder op de avond gooide Van der Hoest nog de knuppel in het_ hoenderhok door de andere par tijen te verwijten te 'huilebalken' over bezuinigingen uit Den Haag en beperkingen die de provincie Zeeland hen oplegt, terwijl daar hun partijgenoten aan de knop pen draaien. „Wij zijn de enige lo kale partij", voegde hij er aan toe. Dat verwijt liet Andries Jumelet zich niet aanwrijven. „Dit noem ik de leugen van de zogenaamde lokalen. Wij zijn ook een lokale partij, maar wij hebben wél lijn tjes met Den Haag, waar onze par tijgenoten met de vuist op tafel kunnen slaan als dat nodig is." Bij de vraag waar op bezuinigd moet LR en VVD vooral voor het afslanken van het ambtelijk appa raat Dat vond Andries Jumelet 'te kort door de bocht', aangezien ambtenaren hard nodig zijn bij de nieuwe sociale taken. Volgens Car la Hoogerland (CDA) kon de ge meente geld overhouden door juist op het vlak van jeugdzorg in te zetten op goede preventie. Vol gens haar is met de wmo, waar de gemeente vorig jaar 8 ton over hield, bewezen dat Reimerswaal sommige zaken lokaal goedkoper kan regelen. Als het gaat om bezuinigen op voorzieningen als zwembad en bi bliotheken waren de partijen rede lijk eensgezind: Den Inkel in Krui- Met een motie van die strekking wil het CDA morgen het college van B en W op pad sturen. De par tij maakt zich zorgen over de ge zondheidsrisico's die het elektro magnetische veld rondom de mas ten met zich meebrengt. Ten noor den van Krabbendijke loopt er nu al een 38okV-leiding. De rijksover heid wil een tweede leiding van Borsele naar Tilburg aanleggen, om de capaciteit van het net te vergroten. Daardoor komt het elektromagnetische veld dichter bij Krabbendijke te liggen, al val len minder huizen in de risicozo ne dan in de plannen zoals die tot eind vorig jaar op tafel lagen. Het CDA trekt de noodzaak van de nieuwe leiding in twijfel, ge zien de 'gewijzigde energiebehoef te' in Nederland en Europa. Ver antwoordelijk wethouder Jaap Sin ke (SGP) liet eerder weten diverse alternatieven te hebben voorge legd. In een interview met de PZC sprak hij uit dat het ministe rie 'nog geen seconde' serieus wil nadenken over een tracé door Na tionaal Park de Oosterschelde. In het verkiezingsprogramma van de SGP staat dat de lijn 'zover mo gelijk van de woonbebouwing' moet komen. De PvdA adverteer de met de tekst 'tegen' de nieuwe lijn te zijn. Leefbaar Reimerswaal doet dit op haar site af als 'kiezers bedrog'. „Het is een Rijksinpas- singsplan en daar heeft geen enke le partij in Reimerswaal iets in te zeggen." Leefbaar wil daarom de negatieve gevolgen beperken. Jos van Ginneken door Raymond de Frel Carla Hoogerland, CDA Andries Jumelet, Christenunie m Open dag in Ter Weel Goes 15 maart 2014 van 10.00-16.00 uur Zorggroep Ter Weel opent deuren: ook voor jou! Een baan in de zorgsector is mensenwerk. Vind je het prettig om met mensen om te gaan en ben je niet bang om je handen uit de mouwen te steken? Dan is een baan of stage bij Zorggroep Ter Weel iets voor jou! Bekijk de actuele vacatures op www.terweel.nl of bezoek ons op de Open Dag van Zorg en Welzijn Woonzorgcentrum Ter Weel Goes 2014 (Joannaplantsoen 1| is dan open! '1 Kijk op onze website www.terweel.nl Goes - Hansweert - Krabbendijke - Kruiningen - Yerseke Coalitiepartijen willen verder door Joeri Wisse Als de laatste school op het dorp christelijk is, moeten ook andere kinderen zich welkom voelen, vindt CU. door Joeri Wisse KRABBENDIJKE - Reimerswaal moet er alles aan doen om de komst van een nieuwe hoogspanningslijn bij Krabbendijke tegen te houden. Mocht dit niet slagen, dan moeten netbeheerder Tennet en het minis terie van Economische Zaken se rieus onderzoeken of de 380kV-lijn door de Oosterschelde kan lopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50