een zevenbladhapje in bladerdeeg Aandacht voor inktvis tijdens Boomfeestdag maaskant Maakt er meer vakantie van SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Geen druppel drank meer op Goese school reizen maaskantreizen.nl CJV-YMCA houdt instuif in De Driehoek Start herinrichting voor de Dorpstienden Maandag 17 maart start de her inrichting voor de Dorpstien den in Ouddorp. Daardoor is een deel van de parkeerplaat sen bezet door werkverkeer. In plaats daarvan kan worden geparkeerd op het terrein van de Hersteld Hervormde Kerk, behalve op zondagen en een aantal andere dagdelen. Dat wordt ter plekke aangegeven. Castexposanten bij Ja Mar Natuurlijk Kunstschilder Chris Grinwis en beeldenmaakster Carla van Wersch uit Zierikzee expose ren vanaf zondag 16 maart t/m vrijdag 17 april werk in galerie Ja Mar Natuurlijk aan de Zee- anemoonweg 11 in Renesse. Ga leriehoudsters Marian Schelle- kens en Anja de Glopper tonen zelf hun foto's van golfbrekers. 'Oosterschelde is geen dumpplaats' Leefbaar Reimerswaal (LR) wil dat de gemeente het kabinet oproept af te zien van het stor ten van staalslakken in de Oos terschelde. Rijkswaterstaat wil het restafval uit de hoogoven gebruiken om de Schou- wen-Duivelandse kust te ver sterken. De Oosterschelde is geen dumpplaats, aldus LR. De CJV-YMCA in Zierikzee houdt op woensdagmiddag 12 maart een Mini Instuif. De activiteit is bedoeld voor kinderen van 4 tot 7 jaar. De instuif vindt plaats in ge bouw De Driehoek aan het Kerkhof. De instuif duurt van 14.00 tot 15.30 uur. De entree is 1,50 euro. Discozwemmen in sportcentrum Komende zaterdag is er in Sportcentrum Onderdak disco- zwemmen voor de jeugd. De nieuwste hits worden omlijst door lichteffecten. Het duurt van 19 tot 21 uur. Entree 5 euro. Voor een extra bedrag is vooraf of tijdens het zwemmen ook frites, een snack, een glaasje fris en snoep verkrijgbaar. Verkoopshow paardenmanege Donderdag 13 maart vindt bij Manege De Eendracht in Vrou wenpolder een paardenver- koopshow plaats. Organisator is hengstenstal De Linge uit Oostkapelle. Er is ook een lote rij. Het Edudelta College in Goes werkt mee aan deze ver- koop- en promotieavond. Aan vang 19.30 uur, entree gratis. worden bewuster. Ze willen te rug naar zo oorspronkelijk moge lijk, zo vers mogelijk en het liefst ook uit de eigen buurt. Ik merk dat mensen op zoek zijn naar een alternatief." Met haar bedrijf Plantenliefde draagt Verweij daar een steentje aan bij. Ze geeft lezingen en schrijft en illustreert boeken. Het eerste deel van een serie van vier kruidenboeken (Planten Ge zondheid) is inmiddels uit. Op de rol staan nog de delen Planten Schoonheid (onder meer zelf lip penstift en mascara maken), Plan ten Heerlijkheid (over eten en drinken) en Planten Speelsheid (over onder meer fluitjes maken en verven met materialen uit de natuur). Flarden van die toepassin gen komen ook tijdens de krui denwandelingen voorbij. Zo pre senteert Verweij tijdens de wan deling door de Boswachterij, de langste wandeling van de serie, een lekker hapje van plaatselijk 'spul'. „Een zevenbladhapje in bla derdeeg misschien of een soort pesto van veldkers." Mensen die zelf willen plukken, wijst ze altijd op de regel van tien. „Als er er gens tien planten van staan, mag je er één plukken. Dan blijft er ge noeg over om voort te planten en uit te dijen. Staan er maar drie dan blijf je van de planten af. Zo werk je samen met de natuur." Niet te dicht oogsten langs wegen (uitlaatgassen) en wandelpaden (hondenuitwerpselen) verdient eveneens aanbeveling. In Gronin gen en Limburg vormt de vossen- lintworm een gevaar. Die komt in Zeeland echter niet voor. Overwinteren in de Algarve Schilderachtig Toscane Lourdes Klassiek of via Nevers zierikzee - Bomen en inktvissen lijken wellicht niet zoveel met el kaar te maken te hebben. Toch krijgt de inktvis donderdag specia le aandacht tijdens de Boomfeest dag op Schouwen-Duiveland. Centraal staat de sepia, een inkt vissoort die jaarlijks naar de Oos terschelde komt om zich voort te planten, maar het dier heeft het daarbij niet gemakkelijk. Om de sepia te helpen is een project ge start waarbij van wilgentenen spe ciale korven worden gemaakt. Eenmaal in het water geplaatst, geven die korven de sepia een be schutte plek om te paaien. Leerlingen van basisschool Jan Wouter van den Doel in Zierik zee overhandigen donderdagoch tend om 10.15 uur wilgentenen aan de medewerkers van dit pro ject. Aan de Boomfeestdag doen in totaal 27 basisscholen mee. Bij het Natuur en Milieu Educatiecen trum (NME)Ecoscope in Renesse krijgen leerlingen les over de na tuur. Verder worden op diverse plaatsen wilgen geknot en krijgt de schooltuin van de Johan Louis de Jongeschool in Zierikzee een opknapbeurt. De Boomfeestdag is op Schouwen-Duiveland een dag later dan de landelijke, omdat het woensdag 12 maart Biddag voor het gewas is. Klassiek Italië GOES - Op De Vliedberg in Goes wordt met ingang van vandaag geen druppel meer gedronken. Uit handen van wethouder Jo-An- nes de Bat ontvangt directeur Ine ke Wattel het keurmerk 'alcohol vrije school'. Dat houdt in dat door leerlingen en personeel geen alcohol meer wordt gedronken op school. Het keurmerk past, volgens Ineke Wat- tel, uitstekend in het streven van De Vliedberg om een veilige en gezonde school te zijn. Schoolfees ten zijn op De Vliedberg alcohol vrij, zo worden er bijvoorbeeld blaastesten afgenomen onder de leerlingen. info@maaskantreizen.nl I 0412 -48 28 28 DINSDAG 11 MAART 2014 ZIERIKZEE OUDDORP RENESSE REIMERSWAAL ZIERIKZEE VROUWENPOLDER In de natuur zijn veel kruiden te vinden. Martine Verweij bij Vingerhoedskruid, foto Dirk-Jan Cjeltema 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half- pension in ""aparthotel Alto da Colina in Albufeira. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 16 maart e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse rondreis per Comfort-Class touring car. met o.a. Pisa, Siëna. Florence, Volterra. Lucca San Gimignano! Verblijf in hotel op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 20 mrt, 19 mei, 9 juni e.a. 7 dagen vanaf €399 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeën. Lourdes. Verblijf ter plaatse op basis van vol-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 17,27 april, 8,18 mei e.a. 10 dagen vanaf 599 10-daagse rondreis per Comfort-Class touring car. met o.a. Siëna. Florence. Assisi en Rome. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 25 april, 22 mei e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pensiOn inbegrepen Vraag de gratis brochure aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43