De Wolf, John 36 SPORT Adriaanse en Smits maken opnieuw indruk Frans Bevers stopt als hoofdsponsor van biljartteam uit Sluiskil. Er moet snel een goede vervanger gevonden worden. SLUISKIL - De nabije toekomst lacht de biljarters van Dallinga/ Frans Bevers van harte toe. Het kwartet driebanders is al zeker van de play-ofFs en is de grote fa voriet om daarin de landstitel te pakken. Op de wat langere ter mijn ziet het er allemaal somber der uit. Zondag werd bekend dat hoofdsponsor Frans Bevers aan het eind van het seizoen stopt, waardoor de beste spelers dreigen te verdwijnen. Frans Bevers was drie jaar als hoofdsponsor verbonden aan het driebandenteam uit Sluiskil en had nog een optie om het contract met twee jaar te verlen gen. Daar komt het niet van, om dat de eigenaar zijn zaak wil ver kopen. Meerten Dallinga, al vele jaren de drijvende kracht achter het biljar ten in Sluiskil en ook een van de belangrijke sponsors, had het ver trek van Frans Bevers zien aanko men. „Daarom hebben we het nu al meegedeeld. Dan weten de spe lers waar ze aan toe zijn." „Ik heb met onder anderen Frédéric Caudron, Eddy Leppens, Peter de Backer en Jean-Paul de Bruijn de beste ploeg van Neder land", weet Dallinga. „Maar het is ook de duurste ploeg. Dat maakt het er niet makkelijker op." Dallinga heeft het druk een ver vanger te vinden, maar is daar nog niet in geslaagd. „Ik ben met diverse partijen bezig", meldde hij gisteren. „Maar het is niet mak kelijk. Het is een algemene trend dat sponsoren moeilijk te vinden zijn. Ook in het biljarten." Toch moet Dallinga haast maken. De spelers van zijn team weten dat ze op de wip zitten en kijken uit naar andere teams. Met name Caudron, die geheel door Frans Bevers bekostigd wordt, zal zijn ogen goed de kost geven. De hui dige wereldkampioen kost een lie ve duit, maar wordt ook alom be geerd. Hoe eerder Dallinga dus met een nieuwe geldschieter komt, hoe be ter. Hij geeft zich nog één maand de tijd. Mocht hij dan nog geen succes hebben, dan is de kans groot dat in elk geval Caudron ver trokken is. Het voortbestaan van het team dat momenteel Dallinga/Frans Be vers heet, komt niet in gevaar, ver zekert Meerten Dallinga. „Ook zonder Frans Bevers kunnen we verder, maar dan wel met een minder sterk team. Niet met een ploeg die zoals nu Nederlands kampioen kan worden." Er is nog een derde optie, die Dal linga liever niet uitvoert. Dallinga/Frans Bevers zou ko mend seizoen samengevoegd kun nen worden met het tweede eredi visieteam uit Sluiskil, Garage Ver- brugge Hyundai. Dallinga: „Die ploeg gaat degraderen naar de eer ste divisie. Ik heb een aantal jeugdspelers die ik graag zou in zetten in dat team. Het zou een mooie kweekvijver zijn." BIOGRAFIE vlijmen - Julia Adriaanse van de Middelburgse turnvereniging MTV behaalde ook tijdens de tweede voorwedstrijd de eerste plaats. Twee weken geleden pres teerde de Middelburgse dit in Bre da, ditmaal was Vlijmen het strijd toneel. Adriaanse scoorde bij de senioren ?n de vierde divisie D-niveau een totaal van 43.250 punten en hield Natasha Smits van EMM kort ach ter zich. De turnster uit Terneu- zen kwam tot 43.050. Dat belooft nog een spannende strijd te wor den in de finale. Nog meer Zeeuws succes was er voor de turnsters van Voorwaarts uit Axel, met twee keer zilver en twee keer brons. Priscilla Goet- hals werd tweede bij de jeugd meisjes in de vijfde divisie, ter wijl Shannon van Puyvelde het zilver haalde bij de jeugd in de zesde divisie. In dezelfde catego rie was de derde plaats voor club genote Fleur Lucasse. Brons was er eveneens voor Sophie Buyck bij de pupillen 2. MTV Middelburg kende ook suc ces bij de senioren in de zesde di visie. Catalijne Beens legde beslag op de derde plaats. Verder waren er goede uitslagen van Thyra Gel dof (MTV) die net het podium miste en vierde werd bij senioren zesde divisie. Hetzelfde presteer de clubgenote Vivian Poppe bij de meisjes jeugd F. Marjolein Ha melink van EMM werd vierde met 42.325 punten bij de senioren D in de vierde divisie. Lotte Wieland (Voorwaarts) ver gat een stukje uit haar oefening en dat kostte haar een podium plaats. Ze werd nu vierde met 47-550. Overige uitslagen: 5. Liselotte Rouw en Sophie Hamelink (bei den Voorwaarts Axel); 6. Melanie Meeuwse (MTV Middelburg); 8. Lois de Feijter (Voorwaarts) zesde divisie jeugdmeisjes; 13. Ashley Wisse (MTV) en Wendy de Jonge (Voorwaarts); 14. Luna Marinis- sen (MTV); 15. Nastasha van Gijs (EMM), Sophie Kieboom (EMM); 16. Floor Adriaanse (MTV) bij de junioren. Baaijens geeft visitekaartje af Dressuuramazone Tessa Baaijens-Van de Vrie heeft bij wedstrijden voor licha melijk gehandicapten in Overasselt haar visitekaartje afgegeven. Baaijens kwam met haar nieuwe paard Don Bencedor tot scores van 69,2% en 69,3%, waarmee ze derde en tweede werd. Bo vendien openen deze scores de deur naar een plek in de nationale selectie, waardoor Baaijens in de race is voor het WK en de Paralympics. Streetball Masters Tour weer in Goes Goes is weer één van de speelsteden in de Streetball Masters Tour. Vorig jaar werd daar op de Markt voor het eerst een voorronde ge speeld voor het Nederlands kampioenschap 3 tegen 3. Dit jaar, op zondag 1 juni, ge beurt dat weer. Tijdens de Streetball Mas ters Tour spelen teams van drie personen tegen elkaar, in de buitenlucht. Er zijn in totaal elf voorrondes in elf verschillende Nederlandse steden. De finale is eind juli. Niels Koole vierde in eerste zwemloop Drie triatleten van Dynami ca finishten in de top tien van de zwemloop in Roosen daal. Het was de eerste uit een serie van vier. Niels Koole uit Zoutelande werd na één kilometer zwemmen en tien kilometer lopen vier de overall en tweede bij de mannen 40+ in 50.46. Lous Wondergem uit Mid delburg werd achtste, Gert van der Vinden uit Biggeker- ke negende. Zeelandia strikt oud-international Emmy Molhoek van 't Leven wordt volgend seizoen hoofdtrainster van het eerste vrouwenelftal van Zeelandia Middelburg. Ives Vertongen wordt haar assistent. Voor Molhoek van 't Leven is dit haar eerste klus als hoofdtrainster. Als speelster kwam zij uit voor Kloetinge en Smerdiek. Zij was een vaste waarde in het Zeeuws elftal en werd geselecteerd voor Oranje. Tovaal verslaat UVRS met 34-7 De rugbyclub Tovaal won met 34-7 van UVRS uit Utrecht. Door try's van Bram Bruijnes en Remi van Oosten en een conversion van Michiel Sinke leidde To vaal na een kwartier al met 12-0. Alex Vlieland en Pim Abbink voerden de score op tot 24-0. Bij de rust was het 24-7. Na de pauze brachten Alex Vlieland en Ron Burgs de eindstand op 34-7. heeft haast Dallinga door Koen de Vries GOES - John de Wolf was gisteravond in het Paard van Troje in Goes te gast om zijn biografie te promoten. De oud-voetballer van Feyenoord, Sparta, FC Groningen en Wolverhampton Wanderers hield er een signeersessie. Zijn boek, dat als titel De Wolf, John meekreeg, gaat onder meer over zijn ontwik keling van jongen tot profvoetballer, foto Marcelle Davidse UITSLAGEN ATLETIEK Dordrecht Halve marathon, H55: 1. Adrie Faes (Dynamica) 1.23,39. BILJARTEN Driebanden groot Tweede divisie: HWA/ Hordijk Bilj. Art. 1-Pearle Opticiens 8-0; Ad Fin- mans-Etienne van Damme 40-26, 67; Floor Waumans-Dion Bergmans 40-22, 39; Wilfried van Beek-Eddie van Coethem 35-19, 51, 0.372; Jan Bijl-Cor de Jonge 35-31, 81. MOTORSPORT Axel. Tweede clubcross RES. 65 cc: 1Buster Hart, Newcastle (GB), 97 punten (klasseringen in de manche 2+1); 2. Mats Leeuwesteijn, Vlis- singen, 97 (1+2); 3. Joshua van Doorn, Middel burg, 88 (4+3). 85 cc: 1. lan de Sweemer, Wachtebeke (B), 100 (1+1); 2. Siemon Be- zuijen, Ouddorp, 94 (2+2); 3. Timo Dhanis, Ter- neuzen, 90 (3+3). MX 2 2-takt licentiehou ders: 1Jordan Lee van Maaren, Vlissingen, 92 (3+2); 2. Lars Griekspoor, Nieuw Vennep, 92 (2+3); 3. Dylan Laenen, Gigelom (B), 86 (4+4). MX 2 2-takt vrijetijd: 1. Guido Boone, Oost-Souburg, 100 (1+1); 2. Joel Hart, New castle (GB), 94 (2+2); 3. Aswin Vandamme, Zuiddorpe, 90 (3+3). MX 2 4-takt licentie houders: 1. Rob Konings, Essen (B), 100 (1+1); 2. Jonas Salaets, Hulshout (B), 94 (2+2); 3. Kevin Spruijt, Meliskerke, 90 (3+3). MX 2 4-takt vrijetijd: 1. Davey de Fouw, Colijns- plaat, 97 (1+2); 2. Brent Vanhulsel, Westerlo (B), 95 (3+1); 3. Lukas de Ruiter, Wolphaarts dijk, 90 (2+4). MX 1 licentiehouders: 1 Gunt- her Ghijsels, Waarmaarde (B), 100 (1+1); 2. Jordi van de Wiele, St.Jansteen, 90 (4+2); 3. David Segers, Leerbeek (B), 90 (3+3). MX 1 vrijetijd: 1Thomas Adriaanse, Lewedorp, 97 (1+2); 2. Kevin van Houdt, Terneuzen, 95 (3+1). Veteranen: 1. Eric Mercie, Estinnes (B), 97 (2+1); 2. Martien Jansen, Terneuzen, 92 (3+2); 3. Bert Mangnus, Vogelwaarde. SCHIETINGEN Wemeldinge. Finale Supercup: Zorgvied 1-Ons Genoegen 107-68. Kampioenschap ko ningen en keizers: P. Brouwer (Wemeldinge), Kampioenschap kleppen: 1. Sj. Raas 7x (Kwa- dendamme), 2. L. Rentmeester 5x (Ovezande), 3. P. Ossewaarde 4x (Wolphaartsdijk), 4. B. Rooze 3x (Vlissingen). Kampioenschap kleine vogels: 1L. van Dijke 9x (Kloetinge), 2. K. de Jonge 7x (Heinkenszand), 3. J. Raas 6x (Kwa- dendamme). SJOELEN Vierde wedstrijd Zuid-Bokaal. A-klasse: 2. Ko van der Parel (VBS) 137,60, 3. Dennis Eijke (Schijf83) 136,75. C-klasse: 1. Peter Kreule (Schijf83) 137,55. D-klasse: 3. Marina Cleir- baut (De Goese Schuivers) 132,00. E-klasse: 1. Huub Stijns (Schijf83) 127,35, 2. Betsy de Waardt (Schijf83) 126,80. F-klasse: 1. Dave van den Bos (Schijf83) 130,90, 2. Fop Verhey (De Goese Schuivers) 127,05, 3. Corrie Goos- sens (De Goese Schuivers) 124,60. G-klasse: 2. Leny Sturm (EMSV) 120,75, 3. Nelly Goed hart (Schijf83) 116,55. H-klasse: 1. Ina van Hese (De Goese Schuivers) 120,30, 2. Paula Schrauwen (EMSV) 118,90. I-klasse: 1. Rene Groeneveld (EMSV) 113,70, 2. Nona Kooimans (Schijf83) 112,10, 3. Adrie Stroo (EMSV) 107,45. J-klasse: 1. Ellen de Smit (Schijf83) 110,05, 2. Tonny Waijbqer (EMSV) 106,55. WIELRENNEN Essen. 3. Erik Boer (Wolphaartsdijk), 8. Roel Koens ('s-Gravenpolder). Kruiningen. Tweede Trainingsrit TMZ, ama teurs: 1 Johnny van der Klooster (Lewedorp), 2. Ferdinand Boogaard (Vlissingen), 3. Stefan Laureijssen (Roosendaal). Amateurs 40+: 1. Dennis van den Ouden (Oude Tonge). D-cate- gorie: 1Patrick Cornelissen (Axel). S/P-cate gorie: 1. Denian Pieters (Axel). Spijkenisse. Categorie 7: 8. Pepijn Hillemans, Middelburg. Sint Willebrord. Cat 2: 10. Mythe Greijdanus, Dishoek. Cat 6: 1Arjan Poleij, Kruiningen. Cat 7: 6. Jochem Kerckhaert, Schoondijke. OVERASSELT GOES ROOSENDAAL MIDDELBURG GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36