Officier wil oplichter vier jaar cel in minder aantrekkelijk voor auto's afstappen er oversteken maaskant uitgezonderd m lijndienste WALCHEREN 29 Maakt er meer vakantie van. 4 maaskantreizen.nl KSri7':' P MIDDELBURG - Officier van justitie W. Suijkerbuijk heeft de hoop op gegeven dat Richard E. ooit tot in zicht komt. Wat de officier betreft moet die Vlissinger gewoon vier jaar worden opgesloten zodat hij dan misschien beseft dat hij een ander leven moet gaan leiden als hij over enkele jaren weer vrij komt. In de tussentijd kan hij geen eerzame burgers oplichten. E. is volgens de officier een ver stokte crimineel die de gevange nis in en uit gaat. En als hij weer vrij is direct vervalt in het bedrei ging en oplichten van anderen. Suijkerbuijk noemde E. gisteren zonder enige terughoudendheid 'een plaag voor de maatschappij'. Hij vertelde dat de 36-jarige man inmiddels een zeer indrukwek kend strafblad heeft. De eerste pa gina's werden gevuld toen de Vlis singer nog minderjarig was. De Vlissinger stond gisteren te recht voor de Middelburgse recht bank voor een serie oplichtingen en andere misdrijven. Onder an dere het oplichten van een pen sion in Oost-Souburg waar hij zonder betalen vertrok, met mede neming van beddengoed en meu- Wat de officier betreft mag een Vlissinger jaren de cel in zodat hij niet meer eer zame burgers kan oplichten bilair. En ook omdat hij een verze keringsmaatschappij, een autover huurder en een verhuurder van aanhangwagens zou hebben opge licht. De verdachte ontkende het me rendeel van de ten laste gelegde feiten. Dat van de aanhangers gaf hij wel toe. En hij vertelde ook dat hij nu echt de wil heeft om zijn leven te veranderen. Raadsman M. Dunsbergen noem de de eis van de officier een cyni sche 'alsof E. is opgeheven'. Hij pleitte juist voor een celstraf in combinatie met een hele forse voorwaardelijke straf zodat hij ge holpen kan worden door de reclas sering en een stevige stok achter de deur heeft om niet in herha ling te vallen. Uitspraak 24 maart. Bekende Zeeuwen dirigeren Voorwaarts Harmonie Voorwaarts geeft za terdag 15 maart een speciale uit voering in de Couburg. Daarbij spelen bekende Zeeuwen (Kar- la Peijs, Willem Meijer, Rob van der Zwaag, Bert van Leer dam en Wilma de Groot) een wedstrijd dirigeren. Harmonie en leerlingen brengen een di vers programma. Aanvang: 19.30 uur; entree 7,50 euro Vesperdiensten in Sint Jacobskerk Vanaf donderdag 13 maart tot Pasen is er iedere week een avonddienst in de Sint Jacobs kerk. Deze vijf Vespers zijn voorbereid door leden van de RK H. Mariaparochie en de Pro testantse Kerk Vlissingen. Voor ganger is pastor Ed Visser. De Cantorij werkt ook mee. Aan vang 19.30 uur. Discussieavond over Vlissingen afgelast De discussieavond 'herbezin ning op Vlissingen' op donder dag 13 mei in de Bibliotheek is afgelast Eén van de sprekers is verhinderd. Mogelijk wordt de discussieavond na half mei als nog gehouden. Aanleiding tot de discussieavond is het boek van Joh. P. Ventevogel over de- wederopbouw van Vlissingen. Castcolleges Grieks en Latijn Professor dr. Ineke Sluiter, win naar van de Spinozaprijs, houdt vanavond bij de CSW Van de Perre een openbaar col lege over Socrates. Dit ter voor bereiding van het examen Grieks. Iedereen is welkom: Griffioenstraat 17,19.00 uur. Op 19 maart houdt Hans Smole- naars van de UVA er een lezing Latijn. Aanvang 19.45 urn*. Cursus paleografie voor gevorderden De Zeeuwse Volksuniversiteit start donderdag 13 maart in Middelburg een cursus paleo grafie voor gevorderden: lezen en begrijpen van oude teksten. De cursus bestaat uit vijf mid dagen van twee uur. Cursus plaats is het Zeeuws Archief. Uit het archief worden stukken als lesstof gebruikt. Verkoopshow paardenmanege Donderdag 13 maart vindt bij Manege De Eendracht in Vrou wenpolder een paardenver- koopshow plaats. Organisator is hengstenstal De Linge uit Oostkapelle. Er is ook een lote rij. Het Edudelta College in Goes werkt mee aan deze ver koop- en promotieavond. Aan vang 19.30 uur, entree gratis. na worden achtereenvolgens de Londensekaai, de Bierkaai, de Rouaansekaai en de Bellinkbrug aangepakt. De werkzaamheden op de Rotterdamsekaai zijn mo menteel in volle gang. Vermeer: „De Stationsstraat is op dit moment al een belangrijke fietsstraat. Dat willen we zo hou den door een brede fietsstrook aan te leggen. De rijstrook voor automobilisten wordt daarente gen versmald om de maximum snelheid te verlagen naar dertig ki lometer per uur. Er komt geen aparte busbaan. Bussen moeten ook gebruikmaken van de fiets strook. De stoepen blijven onge wijzigd, maar die op de Konings- brug worden in de tweede fase van het project verbreed tot vier meter." Met het aanpassen van de maxi mumsnelheid naar dertig kilome ter per uur, het versmallen van de rijstroken voor automobilisten en het aanpassen van de voorrangsre- gels, hoopt de gemeente het ge bied aantrekkelijker te maken voor fietsers en voetgangers. Dat gebeurt onder meer door de bo menrij langs de Kaaien verder van de kades af te verschuiven en van de Koningsbrug tot Beatrixbrug een brede wandelpromenade langs de haven te realiseren. Au to's kunnen straks niet meer aan beide zijden van de weg aan de Kaaien parkeren, maar om- en- om steeds aan één kant. De hele route wordt opnieuw geasfalteerd en bestraat, met verschillende soorten en kleuren klinkers en te gels zodat elke verkeersdeelnemer zijn plek weet. Overwinteren in de Algarve Schilderachtig Toscane Lourdes Klassiek of via Nevers Klassiek Italië DINSDAG 11 MAART 2014 info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 door Emile Calon KOUDEKERKE VLISSINGEN VLISSINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG VROUWENPOLDER Automobilisten rijden massaal langs het inrijverbod richting de Stationsbrug. foto Ruben Oreel 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met oa. 15 dagen verblijf op basis van halt pension in ****aparthotel Alto da Cotina in Albufeira U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 16 maart e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse rondreis per Comfort-Class touring car, met o.a. Pisa. Sièna, Florence, Volterra. Lucca San Gimignano! Verblijf in hotel op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 20 mrt, 19 mei, 9 juni e.a. 7 dagen vanaf €399 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeën. Lourdes Verblijf ter plaatse op baas van vol-pension. U reist Comfort-Class Gegarandeerd op: 17.27 april, 8.18 mei e.a. 10 dagen vanaf 599 10-daagse rondreis per Comfort-Class touring car. met o.a. Sièna Fkyence. Assisi en Rome. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 25 april, 22 mei e.a. j&lSib /fSSy WA Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, &SL& sgW y'M excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29