Schakers Landau zetten koploper LSC te kijk van de regelmaat SPORT 43 De hockeysters van Rapide boeken een belangrijke uitzege in Waalwijk. Ploeg blijft koploper in de derde klasse. Vijfde plaats voor Kees Zuidhof Endurorijder Kees Zuidhof uit Hoedekenskerke heeft zijn vijfde plaats in de stand om het Open NK in de klas se EV 40 (veteranen inters) met verve verdedigd. Tij dens de tweede wedstrijd in Holten werd de Bevelander vijfde. Zuidhof was de gehe le dag in een secondenspel verwikkeld met thuisrijder Allan Davids. Uiteindelijk bedroeg het verschil zestien tellen in zijn voordeel. Bij de NV 40 (veteranen nationaal) werd Peter Maranus uit Aag- tekerke zesde. Casper Ovaa uit Oost-Souburg werd bij de Inters E2 twaalfde. Schletterer tweede NK halve marathon Sébastièn Schletterer is tweede geworden op het NK halve marathon bij de Mannen 40. De Middelbur ger moest in zijn leeftijdsca- tegorie in de CPC-Loop al leen Marco Gielen voor la ten en finishte in 1.08,59. Er- win Harmes, eveneens uit Middelburg, liep een dik per soonlijk record en noteerde 1.09,14. Frans Bos uit Vlissingen werd vierde bij de Mannen 65 in 1.33,59 minuten. Rob van Linden wint ais enige De driebanders van De Ste- -< ne Brug leden in de derde di visie een 6-2-nederlaag te gen Wellse Vaert 2. Voor de thuisploeg won alleen Rob van Linden. Hij versloeg voormalig zesdaagsekoning René Pijnen: 35-34. Edwin Geluk verloor van een in Bra bantse dienst spelende Zeeuw, Rinus Pankow. Wim de Kok en Ad Menhee- re gingen ook onderuit. Flinke tik voor 's Lands Welvaren Het driebandenteam van 's Lands Welvaren kreeg in de derde divisie driebanden een flinke tik te verwerken van Teletronika: 8-0. De lijstaanvoerder was veel te sterk voor de Bevelan ders. Ronald van Geyt en Luc Peeters zorgden voor ste vige weerstand, maar op de borden drie en vier kwa men Raymond Peeters en Sylvia Eckel er niet aan te pas. Schoondijke breekt met Van de Velde Guust van de Velde is niet langer trainer van Schoondij ke. Het bestuur van de zon dag-vierdeklasser besloot gisteravond de samenwer king met de oefenmeester te beëindigen. Het ontbreekt volgens de leiding aan de juiste chemie. Voor volgend seizoen was Martin van Vooren al vastgelegd. De Stukkenjagers 2-HWP Sas van Gent 3-7: Door twee vooruit- gespeelde partijen had HWP al een voorsprong te pakken. Koen Leenhouts greep de winst vanuit verloren stelling en Tom Piceu re miseerde. Op de speeldag zelf ging het snel goed. Thibaut Maen- hout was snel klaar met de winst op zak en ook Steven Geirnaert won. Bij Paul Motwani leek er weinig aan de hand, maar toen de stukken van de Schotse groot meester wakker werden was de overwinning binnen. Hans Grof- fen had het moeilijk, maar zijn te genstander kon het niet afmaken. Groffen vervolgens ook niet, maar door deze remise waren de match- punten veiliggesteld. De mooiste zege kwam op naam van Thibaut Vandenbussche. Met een mooi of fer verraste hij zijn tegenstander. De Pion-HWP Sas van Gent 2 3-5: Een pijnlijke nederlaag viel het tweede team van HWP ten deel in de tweede klasse. Waar Maarten Rademakers en David Roos verloren, werden de partijen van Rein Verstraeten en Fabian Hulpia wel in winst omgezet. Bij een 2-2-tussenstand blunderde Renzo Ducarmon. Een nederlaag kon was niet meer af te wenden. LSG 3-S. Landau Axel 0,5-7,5: De koploper uit Leiden kreeg een pak slaag van het Axelse team. Al voor de tijdcontrole was het 5-0. Ran dy van Houtte gaf het startschot voor een monsterzege. Alleen Wim Sinke kon zijn partij niet in winst omzetten. Door deze zege staat Landau gebroederlijk aan kop met HWP 3. De Pion 2-HWP Sas van Gent 3 1»5-6,5: HWP 3 deelt door de klin kende overwinning de koppositie in de derde klasse F. Na een snelle remise van teamleider Etienne van Leeuwen vielen de punten als rijpe appelen. Frans Snijders, André Galle en Jim van de Vreede gaven het goede voorbeeld. Na overwinningen van Chris Ghy- sels en Eric van de Wynkele was de match gespeeld. Middelburg-Rijswijk 2,5-5,5: De wedstrijd begon nog goed met een overwinning van Johan de Wolf. Na een remise van Sven Stange en de winst van Michael Wise leek er een nieuwe stunt in de maak. Gezien de stellingen op de andere borden was dit ook niet zo gek. Het ging echter mis Dick Wolters leek op de winst af te stevenen, maar vergooide zijn partij. Overschie-Souburg 4,5-3,5: De Souburgers kunnen hun titelaspi- raties even opzij zetten. Lang leek er een overwinning in "de maak, maar het ging toch nog mis. Hen- rik Porte gaf zijn prima stelling uit handen. Daar tegenover stond een prima overwinning van Bert Henderikse. Na de benauwde re mise van Jeroen Hekhuis en een nederlaag van Robin Bosters ver gokte invaller Rogier van Gemert zijn remisestelling. Collin Boel- houwer wist nog wel te winnen, maar dit was niet voldoende meer voor een matchpunt. Zwart opende na een kwartier de score. Vijf minuten voor de pauze maakte Aïcha Sips er met een snoeiharde backhand 2-0 van. Bij de start van de tweede helft kon DDHC de aansluitingstreffer sco ren. Toch bracht die treffer het jeudige Olympia niet uit balans. Zeer gedegen en gecontroleerd speelden de bezoeksters de wed strijd uit. Mannen, derde klasse. Olym- pia-Voorne 0-7 (0-3): Een door blessures gesteisterd Olympia kreeg in de beginfase via Gijs Schueler de beste kans om de sco re te openen. Die bleef onbenut. Met drie jongens A en een vete raan in gelederen moest de thuis ploeg daarna accepteren dat een dominant Voorne uitliep naar 3-0. In de tweede helft ging Voor ne op de zelfde voet verder en werd het uiteindelijk 7-0. Vierde klasse Rapide-Tempo 2-1: In een rommelig duel had Rapide het beste van het spel. Na een kwartier resulteerde dat in 1-0. Pieter Voorbrood speelde zich knap vrij aan de kop van de cirkel en haalde hard uit. Vijf minuten na de pauze zorgde Maxime Post uit een strafcornervariant voor 2-0. Rapide verzuimde daarna het duel te beslissen. Tien minuten na de 2-0 werd het weer een ech te wedstrijd toen Tempo uit een strafcorner 2-1 scoorde. 1 HULST - Koploper Rapide beleefde in de derde klasse van de hockey- competitie een goede herstart. Het vrouwenteam uit Hulst boek te in een matig duel een belangrij ke winst (1-0) bij Waalwijk. In diezelfde klasse moest Walcheren met 3-0 buigen voor Vlijmen. In de vierde klasse blijft Olympia in de titelrace na de 2-1-zege bij DDHC. Bij de mannen was Olympia in de derde klasse een maat te klein voor koploper Voorne. Walcheren kwam eveneens tekort (5-2) tegen Dopie. Een klasse lager blijft Rapi de mede-titelkandidaat na de 2-1-zege op Tempo. Dit waren ook de klasseringen in de manches voor de Husqvarnarij- der. Gian Scheele uit Zaamslag werd vierde. Bij de zwaarste categorie de MX 1 was het een spannende aangele genheid. Mark Boot uit Burgh-Haamstede had de snelste start in de eerste heat, maar kwam al in de eerste bocht ten val. Aan het eind van het veld be gon hij aan een indrukwekkende inhaalrace. Aangekomen op een vijfde plaats kreeg hij te veel last van zijn juist herstelde pols en nam geen risico en gaf op. Zijn teamgenoot, de Belg Gunther Ghijsels, nam de leiding over en won daarop beide manches. Jordi van de Wiele uit Sint-Jansteen, Jeffrey van Kempen uit Oost-Sou burg en de Belg David Segers stre den om de tweede plaats. Alle drie eindigden met evenveel pun ten. Door een betere tweede heat haalde Van de Wiele het voor Se gers en Van Kempen in de eind uitslag. Vrouwen, derde klasse. Waal- wijk-Rapide 0-1: In een matige eerste helft was Waalwijk meer in balbezit. Rapide kreeg nog wel de beste mogelijkheid, maar die werd niet benut. In de tiende mi nuut van de tweede helft had Ra pide het aan keepster Mathilde Lankreijer te danken dat het niet op achterstand kwam. Zij stopte met verve een strafbal. Niet heel veel later nam Rapide de leiding. Uitstekend voorbereidend werk van Lauren Zaman werd door Tas- jana van den Eynde in 1-0 omge zet. Waalwijk probeerde nog wel iets te forceren, maar kon weinig creëren. Zelfs niet toen Rapide in de laatste vijf minuten met negen speelsters speelde als gevolg van twee gele kaarten. Vierde klasse, DDHC-Olympia 1-2: In de eerste 35 minuten had een vlot combinerend Olympia een groot veldoverwicht. Carolien MAANDAG 10 MAART 2014 HOLTEN DEN HAAG KWADENDAMME ZUNDERT SCHOONDIJKE Nipte winst voor Rapide MIDDELBURG - De schakers van Het Witte Paard blijven meedoen om de titel in de eerste klasse van de landelijke schaakcompetitie. Zelf wonnen de Zeeuws-Vlamingen van De Stukkenjagers, terwijl koploper Charlois Europoort geen fout maak te tegen RSR/lvoren Toren. 0,5 Landau gaf koploper LSG 3 een pak slaag. De eindstand was 0,5-7,5 in het voordeel van de Axelaars. Door deze zege staat Landau samen met HWP 3 aan kop in de derde klasse F. De vrouwen van Rapi de staan aan kop van de derde klasse met dertig punten uit twaalf wedstrijden. door Peter Snelders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71