De Sterre is dicht bij het kampioenschap Olympisch goud is droom van De Koning SPORT 41 Geen finaleplaats voor rugbyclub Oemoemenoe Triade/VCT 3-De Sterre 0-4 0: Een goede wedstrijd van De Ster re, dat vanaf het eerste fluitsig naal de lakens uitdeelde. De Zeeuws-Vlamingen bestook ten de thuisploeg met een prima opslag en konden daardoor het initiatief nemen. De Sterre speel de in een hoog tempo, sloeg tel kens een ruime marge, maar zag die aan paar keer slinken doordat onnodige fouten werden ge maakt. Grote gevolgen had het niet. Voor de spanning was het echter wel goed. Savok-De Burgst 3 3-1 (17-25, 25-14,25-20, 25-17): Een verdiende zege voor Savok, dat bij vlagen goed speelde en soms ook mo menten kende waarin het in tech nisch opzicht minder ging. De thuisploeg begon slecht en kreeg daar meteen de rekening voor gepresenteerd. Daarna stond er geen maat op het spel van de Sasse ploeg, die met meer bele ving spelend het initiatief nam. De stop was goed, de spelverde- ling in orde en aan het net werd het voorbereidend werk afge maakt. Het leidde tot drie setze ges op rij. City Bril/Krimpen 3-Voorwaarts 4-0 (25-22, 25-21, 25-21, 25-21): Het krachtsverschil was veel kleiner dan de uitslag doet vermoeden. De op de voorlaatste plaats geklas seerde Axelaars boden de num mer twee van de rangschikking goed partij. Toch trok de thuisploeg vier keer op rij met klein verschil aan het langste eind. Een overschot aan lengte en erva ring speelden Krimpen in de kaart. Voorwaarts was in elke set lang de gelijke. Boven het twintig ste punt maakten de Zuid-Hollan ders echter het verschil. AMERSFOORT - Driekwart van de wedstrijd zag het er naar uit dat Oemoemenoe voor een enorme stunt ging zorgen tegen Eemland, maar in de slotfase gingen de Mid delburgse rugbyers toch met 29-19 onderuit en verdween ook een plaats in de finale van de pla- tepoule uit zicht. Trainer/speler Brian Hendry ken de de nodige personele proble men. Anthony Flint en' Joey Luit- wieler waren niet voldoende her steld en Matthew Grant was niet op tijd terug uit Schotland. Toch startte Oemoemenoe ijzer- sterk, maar in de tweede helft hield Eemland Oemoemenoe on der druk al had Laurent Legrand in de 42e minuut een goede moge lijkheid om zijn team wat lucht te verschaffen. In het laatste deel van de wedstrijd bezweek Oemoe menoe alsnog onder de druk. Twee weken terug ontving hij met terugwerkende kracht een B-status van de sportkoepel NOCNSF. „Dat biedt ons de moge lijkheid door te groeien naar een A-Status", vertelde De Koning, die zaterdag tijdens de Ganzere- gatta in Goes samen met Esther van der Loos in de klasse TA Mix 2 uitkwam. Een B-status geeft on- dersteuning bij onder meer coaching en sportvoeding, een soort onkostenvergoeding dus. Ondanks de B-status heeft De Ko ning, die pas een jaar roeit, nog al tijd een baan van dertig uur per week. „Daarnaast draai ik een full time trainingsprogramma van tien tot twaalf trainingen in de week. Deze trainingen variëren van een half uur (krachttraining) tot minimaal anderhalf uur (boot training)." „Corné is zeer gedreven", vertel de trainer Martin Lauriks zater dag over zijn pupil. „Hij wil soms eigenlijk te graag, terwijl hij bij el ke haal moet blijven nadenken- ken wat hij doet. Corné mist na tuurlijk ook nog wat ervaring. Je moet gewoon kilometers maken zodat de patronen erin komen te zitten." Vorig jaar werd debutant De Ko ning knap vijfde tijdens het we reldkampioenschap in Chungju (Zuid-Korea). Kwalificatie voor het WK in Amsterdam eind au gustus is alleen niet vanzelfspre- 1 kend. Naast het duo De Koning/ Van der Loos is er nog een sterk Nederlands koppel (Dudok) in de ze klasse. En alleen de sterkste boot mag naar het titeltoernooi. Momenteel ziet het er voor De Ko ning en zijn partner echter wel rooskleurig uit. Bij de Ganzeregat- ta won het duo met meer dan tien seconden van de concurren ten. Behalve diverse nationale wedstrijden roeit De Koning dit seizoen onder meer nog een wed strijd in Italië en een in Frankrijk. Daarna volgt eventueel het we reldkampioenschap. De ambities van de Goesenaar op dat WK han gen af van de vorm van de dag. „Ik ben tevreden met het hoogst haalbare op dat moment." Wat het duo in sportief opzicht nog wel in de weg kan komen te staan, is het ontbreken van vol doende financiële middelen. „Trainingskampen, wedstrijden en materiaal, het loopt allemaal al vrij snel in de kosten", aldus De Koning. „We hopen dat er vanuit de roeibond nog geld vrijkomt. Dat hebben we wel nodig." De B-status komt op het juiste mo ment. „Ik droom niet zo heel veel, maar mijn stoutste dromen gaan toch wel over olympisch goud", zei de Zeeuw met een glimlach over de Paralympische Spelen in 2016. „Als alles goed gaat, is het podium daar zeker mogelijk", denkt coach Lauriks. MAANDAG 10 MAART 2014 door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Door een afgeteken de 4-0-zege bij het op de tweede plaats geklasseerde Triade/VCT 3 hebben de volleybalsters van De Sterre de titel in de eerste klasse binnen handbereik. De Zuiddorpse formatie kan vrijdagavond kam pioen worden, als voor eigen pu bliek wordt gewonnen van midden moter V=Volley. Savok won met 3-1 van De Burgst 3. door Arwin Willemsen GOES - Corné de Koning behoort sinds een paar maanden tot de we reldtop bij het aangepast roeien. De 24-jarige Goesenaar, die een groeiafwijking in zijn linkerbeen heeft, richt zich dit seizoen op het WK in Amsterdam. De Paralympi sche Spelen in Rio de Janeiro (2016) zijn het einddoel. i Bas Dieleman van Scheldesport probeert tot scoren te komen, foto Mark Neelemans 1si*.4,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69