r beleving Zaamslag speelbal van koploper Spijkenisse Clinckemaillie heeft de neiging tot 'slabakken' Nieuwe verdediger SPORT 35 ga Lopes na een aanval door het midden) lieten niet lang op zich wachten. „Ook die goals kwamen weer door persoonlijke fouten", wist Van Rosevelt. Hiensch: „Ik geloof dat Zwaluwen in de eerste helft drie kansen heeft gehad en die alledrie benut heeft. Maar over de hele wedstrijd waren de kansenverhoudingen ongeveer ge lijk. In de tweede helft hebben schitterend schot in de boven hoek, werd het 2-1. Menno de Nooijer schoot De Meeuwen in de 66e minuut naar de 3-1 en via Janse werd het ook nog 4-1. De Fendert-Duiveland 1-4: Dui- veland speelde energieker en De Fendert leek de carnaval nog in de benen te hebben. Ronald Zwa ger zorgde met twee goals voor de 2-0-ruststand. Via treffers van Dennie le Comte en Robbert de Bruine liepen de Oosterlanders in de tweede helft uit naar 0-4. Nick Krijnen scoorde nog tegen. MZVC-Tholense Boys 0-1: Via Je remy van Aalst kreeg MZVC voor rust de beste kansen, maar uit een vrije trap was het Freddy Sim ons die Tholense Boys na veertig minuten op 0-1 zette. Tien minu ten voor tijd kreeg Jaimy Tims (MZVC) om onduidelijke reden een rode kaart en vlak voor tijd moest MZVC-speler Kevin Krie- ger met nekklachten geblesseerd van het veld. we toch nog laten zien dat we wel kunnen voetballen." Na rust kwam Kloetinge heel aar dig terug. De 1-3 van invaller Rick Mulder in de 68e minuut was de beloning na een mooie aanval met alleraardigst kaatswerk. De aansluitingstreffer viel drie minu ten voor tijd. Van Rosevelt nam een vrije trap van vér buiten de 'zestien' en zag dat niemand de Van den Hemel moest flink puzze len om überhaupt elf man het veld op te sturen. Michiel Leijte was met vakantie, Joris Radema kers en Wesley Dieleman waren al langer uitgeschakeld met een blessure. „Toen ik vanmorgen aan kwam, wist ik nog niet eens wie er mee zouden gaan. Uiteindelijk stond er een B'tje in de basis en zaten er twee man van hqj: twee de en een A-junior op de bank." Zaamslag had niets in te brengen tegen de koploper. Na een kwar- bal meer aanraakte voordat-ie in het net belandde. „Ach, het kwam allemaal te laat. Zoals wel vaker", zei Van Rosevelt na de eerste thuisnederlaag sinds 21 september. „Ik ben er ook nog niet helemaal gerust op dat we de nacompetitie gaan ontlopen. We kunnen absoluut niet achterover leunen en denken dat we ons nog wel even veilig spelen." tier keken de Zeeuws-Vlamingen al tegen een 3-0-achterstand aan. Julièn Gret, Jesse Schotman en Emir Jasarevic scoorden. Na de pauze maakte Gret z'n tweede van de middag, voordat Jorri Ber kelaar de vijfde voor Spijkenisse binnenschoot. Zaamslag stelde er weinig tegenover. Meivin Rijckaert was met een kopbal nog het dichtst bij een treffer. Ivo Vers- traeten viel uit met een schouder- blessure en is twijfelachtig voor de wedstrijd van zaterdag tegen nummer twee SHO. Van den He mel: „We moesten roeien met die riemen die we hadden. Aan de in stelling lag het niet. Ik kan nie mand iets verwijten. Het klinkt raar, maar ik was best tevreden. Tegen SHO hopen we weer te stunten en in de duels daarna moet het gebeuren. We zijn zeker nog niet kansloos voor behoud." Zaterdag deed de 23-jarige Clin ckemaillie een aardige poging in de richting. De behendige mid denvelder, die vorige week na een hamstringblessure zijn rentree in het tweede elftal had gemaakt en drie doelpunten voor zijn reke ning nam, had nu weer een basis plaats in Hoek 1. De trainer liet hem als diepste middenvelder opereren. Het werd een succes. Clinckemaillie was in de eerste helft een sleutelfiguur. De Belg had oog voor de ruimte en was een voortdurende plaag voor de verdedigers van Smitshoek. In de 22e minuut kreeg het optreden van Clinckemaillie extra glans. De Belg schoot de bal vanaf de rand van het strafschopgebied laag in de hoek: 1-0. „Ik heb af en toe een schop onder mijn kont nodig", was Clincke maillie na afloop kritisch op zich zelf. „Bij ons noemen ze dat sla bakken, dan laat ik het een beetje versloffen." Zaterdag was hij posi tief geprikkeld, zoals de Belg het zelf omschreef, en kwam zijn con tractverlenging weer iets dichter bij. „Het komt uiteindelijk wel goed met Guillaume", zei Verhoe ne later. „Hij heeft heus zijn waar de voor Hoek." De hoofdpersoon in kwestie wil niets liever dan bij Hoek blijven. Hij heeft het naar zijn zin bij de club. Bovendien lonkt de topklas se. „Dat is een prachtig niveau, met ploegen als IJsselmeervogels en Spakenburg. Ik volg de topklas se op de voet en wil er graag in spelen." Het walhalla van het zaterdagvoet bal kwam zaterdag weer een stap je dichterbij voor Hoek. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser omzeilde in Barendrecht een lasti ge klip - Smitshoek won de heen wedstrijd met 1-0 - en hoorde na afloop dat concurrent RWH te gen XerxesDZB twee dure pun ten (0-0) had laten liggen. Met nog zeven wedstrijden te gaan is de voorsprong inmiddels opgelo pen tot zeven (ASWH) en acht punten (RWH). Zaterdag speelde Hoek één helft als een kampioen. Smitshoek werd op techniek, tactiek en fy siek afgetroefd. Zelfs het ontbre ken van de vaste backs Fabian Wilson (scheenblessure) en Tho mas van den Houten (hij begon wegens een hamstringblessure op de bank) deerde de Zeeuws- Vlaamse formatie niet. Lionel Fitsch en Thomas van Renter- ghem namen de honneurs prima waar. Centraal waren Gert-Jan van Leiden en Giovanni Siereveld zowel over de grond als door de lucht niet te kloppen. Op het middenveld was Reguillo Vandepitte de ideale stofzuiger en zorgden Birgen Martens en Guillaume Clinckemaillie voor de aanvallende impulsen. Voorin ging er veel dreiging uit van spits Kyle Doesburg, terwijl op de vleu gels Nick de Groote en Gilles Pot- tie handenbinders waren. Clinckemaillie (22e minuut) en Doesburg (45e minuut) drukten de overmacht van Hoek voot rust in cijfers uit. De laatste schoot kei hard raak, nadat Smitshoek de bal na een vrije trap onvoldoende wegwerkte. Smitshoek stond er bij en keek ernaar. Na de pauze zette de thuisclub aan en verloor Hoek de greep enigszins op het middenveld, maar tot malheur leidde dat niet of nauwelijks. Pas in de slotfase werd Hoek-doel- man Jordi de Jonghe op de proef gesteld. De keeper ranselde de bal na een afstandsschot echter uit het doel. „Als ploeg staan we er, zei Clinckemaillie. „We vormen een sterk blok. We hebben bijna geen kans weggegeven." KARAKTERISTIEK BARENDRECHT - Mathieu Voet is dicht bij een overgang naar Hoek. De twintigjarige linksback speelt nu nog bij KSK Lovendegem, maar wil graag de stap naar de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser maken. „Ik geloof dat ik bij Hoek veel pro gressie kan maken", liet Voet in de Belgische krant Het Nieuws blad optekenen. Kenny Verhoene zei zaterdag dat de Belg zijn handtekening nog niet onder een verbintenis heeft gezet, maar de trainer van Hoek gaat er vanuit dat de zaak deze week wordt beklonken. „Hij is een snelle back. Hij is niet zo groot, maar heeft veel sprong kracht", aldus Verhoene. Eerder plukte Hoek ook Birgen Martens weg bij KSK Lovende gem, dat in de eerste provinciale Oost-Vlaanderen speelt. „We heb ben goede ervaringen met spelers van die club", zei Verhoene. MAANDAG 10 MAART 2014 niet gerust op 1 i Michel Maaskant zit stuk na de nederlaag, foto Johan van der Heijden door Bob Maes SPIJKENISSE - Eersteklasser Zaam slag kwam zaterdag op alle vlakken tekort tegen koploper Spijkenisse. De ploeg van Hubert van den He mel verloor met 5-0. De ploeg mocht zich bij die stand nog in de handen wrijven. door Jan Dagevos BARENDRECHT - Bij Hoek liggen er voor volgend voetbalseizoen al twaalf spelers vast. De naam van Guillaume Clinckemaillie ontbreekt echter nog altijd op het lijstje. „Hij moet soms geprikkeld worden", zei trainer Kenny Verhoene, toen het na afloop van de gewonnen wedstrijd (2-0) tegen Smitshoek over de Belgische middenvelder ging. „Hij moet tonen dat hij een nieuwe verbintenis verdient." Smitshoek-Hoek 0-2 (0-2). 22. Guillaume Clinckemaillie 0-1,45. Kyle Doesburg 0-2. Scheidsrech ten R. Wijma (Oosterwolde). Aan tal toeschouwers: 500. Hoek: Jordi de Jonghe; Lionel Fitsch, Gert-Jan van Leiden, Gio vanni Siereveld, Thomas van Ren- terghem; Birgen Martens, Reguillo Vandepitte, Guillaume Clinckemail lie; Nick de Groote (77. Thomas van den Houten), Kyle Doesburg (90. Ibrahim Eryürük) en Gilles Pottie (84. Aaron de Witte).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63