Lopen voor vakantie dialysepatiënten Leutspul te koop Minister Blok kan weinig beloven tijdens WD-campagne in regio KEUKEN OUTLET WINKEL M M M M ZEEUWS-VLAANDEREN 17 'Door niet te stemmen, gaat je stem verloren' Dronken ritje VERKIEZINGEN 2014 DE EERSTE KEER De inwoner van Middelburg weet echter nog niet op welke partij en welke persoon hij gaat stemmen. Hij is van plan, zo zegt hij, om binnenkort via een stemwijzer te kijken welke Middelburgse partij het best bij hem past. Hij houdt zich niet veel bezig met politiek maar vindt het wel belangrijk dat de overheid er ook voor zorgt dat er voorzieningen zijn voor jonge ren. Met vrienden praat hij nau welijks over politiek. „Met een vriend wel, maar dat komt ook omdat zijn moeder in de politiek zit." En tijdens zijn studie, vlieg tuigonderhoudstechniek in Woensdrecht, wordt er ook maar weinig aandacht gegeven aan poli tiek, zo vervolgt hij. „We hebben per week vijftig minuten maat schappelijke vorming." Hij raakte onlangs met zijn vader in gesprek over politiek en stem recht. Dat was toen de oproep kaart was bezorgd en hij wist dat hij voor de eerste keer mocht gaan stemmen. En hij wil, zeker na dat gesprek, zijn stem niet ver loren laten gaan. Hij weet, zo zegt hij, dat er landen zijn waar men sen strijden en sterven om te kun nen stemmen. De twee meiden deden zaterdag morgen met vader Peter en moe der Sandra mee aan de Zorgsaam Ziekenhuisloop. Sandra wandelde niet alleen met het gezin vijf kilo meter, maar rende ook nog eens een rondje van tien kilometer om de kreek. „Een hartstikke mooie route. En met het weer van van daag was het natuurlijk helemaal fantastisch." Het gezin Dieleman was dus een grote sponsor van de Ziekenhuis loop, bevestigt John Smael, één der organisatoren. Vierhonderd lo pers (joggers én wandelaars, die allemaal vijf euro inschrijfgeld lap ten) liepen zaterdagmorgen tus sen drie en tien kilometer een rondje van het ziekenhuis langs of om de Otheense Kreek. Dat de finish van door de gang in het zie kenhuis liep, maakte de trimloop of wandeling extra speciaal. De sponsorloop bracht zaterdag 3500 euro op voor extra's op een vakantiereisje voor dialysepatiën ten van het Zeeuws-Vlaamse zie kenhuis. Naast de wandelaars en hardlopers, die dus goed waren voor twee mille, kregen de organi satoren nog een aantal bijdragen binnen. Smael: „Omdat Zorgsaam de organisatiekosten dekt, kan het hele bedrag naar het goede doel. Daar zijn we heel blij mee." Dialyse in een ziekenhuis elders in het land tijdens een vakantie wordt wel grotendeels door zorg verzekeraars vergoed, bevestigt Smael. „Maar we willen de men sen trakteren op extraatjes, die er vaak bij inschieten. Uitstapjes als een boottochtje, bioscoopbezoek, iets lekkers op een terrasje." Smael is uiterst tevreden over het verloop van de eerste Ziekenhuis loop. Hij rekent volgend jaar, za terdag 7 maart 2015, op een veel voud aan deelnemers, omdat de route dan voor één keer door de - dan bijna afgewerkte - Sluiskiltun nel loopt. „Meer dan tweedui- Als de Ziekenhuisloop in 2015 door de Sluiskiltunnel loopt, rekent de organisatie op tweeduizend lopers. zend lopers mogen er, in verband met de veiligheid, niet door de tunnel. Ik denk dat we dat aantal gaan halen, omdat veel mensen toch graag eens door de tunnel willen lopen voordat je er alleen nog met een auto door mag." De vierhonderd hardlopers, jog gers en wandelaars die zaterdag meededen, krijgen een voorkeurs recht. „We geven hen eerst de kans zich op te geven, omdat ze ook dit jaar al meededen." De familie Dieleman is blij met die toezegging. Pa en ma laten di rect weten dat ze er volgend jaar bij zullen zijn. Chiara en Amira la ten zich ook niet afschrikken door de afstand. Natuurlijk lopen ze volgend jaar tien kilometer als ze dan - in een spiksplinternieu we tunnel - onder het Kanaal door mogen lopen KLOOSTERZANDE - Snuffelen bij tien praalwagens, die gisteren nog meereden 'op de Snis', en een groot assortiment kleding en car navaleske attributen. Gezelligheid was troef zaterdag middag op de Kloosterse carna valsmarkt op het terrein van land- bouwmechanisatiebedrijf Wee- maes. Plaatselijke en regionale wa genbouwers evalueerden de afge lopen carnavalsdagen. „Tijdens een optocht proberen we elkaar de loef af te steken, maar daarbui ten gaan we vriendschappelijk met elkaar om", aldus Angelo Buijs van de organiserende wagen bouwersclub de Knosseljèrs. Blok was zaterdag - zes weken na dat hij op werkbezoek was in de regio - opnieuw in Zeeuws-Vlaan- deren. Hij voerde met de plaatse lijke afdelingen campagne in het centrum van Terneuzen en op de jaarmarkt van Sint Jansteen. De minister was niet zo arrogant om de opwaartse spiraal van de econo mie alleen aan zijn partij toe te schrijven. „Maar wij zijn wel op de ontwikkelingen aan te spre ken. En dat kan er toe leiden dat mensen bij zichzelf denken 'ik ga toch weer eens over die WD na denken'. Als we goed campagne voeren, zullen die gedachten ons ook stemmen opleveren", oreerde de bewindsman voor een dozijn campagnevoerders in Terneuzen. Voor inzet van krimpgelden kun nen de drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten het best samenwerken om de provincie te overtuigen van de noodzaak in bepaalde pro jecten te investeren. Zaken doen met de provincie werkt beter dan met het rijk, zei Blok tegen de Ter- neuzense liberale fractievoorzit ter en lijsttrekker Michiel Groene- veld. De minister benadrukte ook nog eens dat woningbouwvereni gingen een beroep op speciaal voor krimpgebieden ingestelde sloopgelden kunnen doen. De Hulster wethouder en lijsttrek ker Clen de Kraker bracht daar te genin dat een bijdrage van twin tig mille niet veel is voor een sloopwoning van anderhalve ton. De Kraker was blij met Bloks toe zegging dat de regering proeven met gratis kinderopvang nauwge zet in het oog houdt. „Blok merk te dat het in de regio leeft. Hij werd door diverse moeders aange sproken." HULST - In de nacht van vrijdag op zaterdag is een 30-jarige inwoon ster van Hulst in de Mozartstraat aangehouden voor rijden onder in vloed van alcohol. De vrouw bleek 2,5 keer te veel op te hebben. Zij kreeg een boete van 600 euro. mw.entjmM MAANDAG 10 MAART 2014 1 Tom Schuitert MIDDELBURG - De negentien-jarige Tom Schuitert gaat volgende week zeker stemmen, zo zegt hij. Niet stemmen is je stem verloren laten gaan, heeft hij geleerd van zijn va der. Kim Francke rent als één van de eersten door de gang van de Honte. Twee verpleegkundigen en een bezoekster van het ziekenhuis applaudisseren voor de langsrennende dames, foto Camile Schelstraete door René Hoonhorst TERNEUZEN - Amira (8) en Chiara (5) Dieleman vonden het prachtig. Lekker met pa en ma langs de Otheense Kreek lopen en ook nog langs het huis van juf Karin. TERNEUZEN - Nederland krabbelt weer langzaam uit het recessiedal en dat moet de WD ook bij de ge meenteraadsverkiezingen stem men opleveren, verwacht minister Stef Blok. Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Grauenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie luuiu/. feeufcenoutletujinkel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61