'Behoud maritieme knowhow' Bezorger in bezit van auto PZC Kassa geeft gedupeerden afgelast festival Nine O' Clock beetje hoop Jaarmarkt vol zon OPEN DAG 16 ZEEUWS-VLAANDEREN Axel Eerste ontmoetingen hoopvol voor centrum Jota. Samenwerkende kerken zoeken nog meer vrijwilligers OPZOEK Volg diverse lezingen tijdens de Collegetour Zorg Welzijn OOSTBURG - De hoogbejaarde da me durft nog niet echt blij te zijn. Als alleenstaande wil ze niets lie ver dan een ontmoetingscentrum vlakbij huis. Maar of iedereen dan echt openstaat voor haar... Ze is even in de tachtig, woont in het centrum van Oostburg en is vaste gast bij diverse koffieochten den en gezamenlijke maaltijden in West-Zeeuws-Vlaanderen. Maar ook tijdens die gelegenhe den voelt ze zich buitenstaander. „Mensen gaan altijd op dezelfde plek zitten en zoeken alleen con tact met bekenden. Ik kom er nooit echt tussen." Als het aan Joke Steeneveld en an dere initiatiefnemers van ontmoe tingscentrum Jota ligt, heeft me vrouw dit najaar een tweede thuis. Protestantse kerken in West-Zeeuws-Vlaanderen heb ben twee panden aan het Raad huisplein gekocht om er een echt ontmoetingscentrum te vestigen. Niet alleen voor ouderen, eenza men en nooddruftigen, maar voor iedereen. De kerken denken daar bij vooral ook aan jongeren, voor wie ze een jongerenwerker in dienst willen nemen. De kerken willen de begane grond van de voormalige naaima chinehandel als ontmoetingscen trum inrichten. De bestaande ruimten worden omgeturnd tot onder meer een werkplaats, een stilteruimte en een bar annex keu ken. Jong én oud moeten vanaf dit najaar - 'vóór de herfstvakan tie' - elkaar kunnen ontmoeten: een kopje koffie of glaasje fris drinken en een beetje kletsen. Maar mensen moeten ook terecht kunnen om een fietsband te laten plakken, het koffiezetapparaat te laten maken, een workshop te vol gen, te internetten of huiswerk te maken, betoogt Steeneveld. Toekomstige gebruikers waren za terdag welkom alvast een kijkje te komen nemen. Het open huis was ook bedoeld om helpers te werven en, zoveel mogelijk, men sen zich 'spontaan' aan te laten melden. De samenwerkende ker ken hebben hun spaarpotten ge leegd om de twee panden aan te kopen. Voor de verbouwing en in richting zijn daarom veel vrijwilli gers nodig. De eerste 'hulpscha pen' kuierden zaterdag inderdaad over de dam, maar er mogen er de komende weken nog wel wat meer volgen. Want ook op de bo venverdieping moet veel gebeu ren. Daar worden twee huizen in gericht, die huuropbrengsten voor Jota moeten genereren. Defensie sloot vorig jaar nog een convenant met een aantal kennis instituten en industrieën, vooral om maritieme kennis te behou den. Als Damen pas na 2021 nieu we opdrachten voor marinemate- rieel krijgt, zoals de planning is, raakt Nederland 'veel innovatief vermogen kwijt', benadrukte Van Ameijden. „Als je in deze branche tien jaar wacht, ben je geen inte ressante partij meer. Op korte ter mijn heeft het geen gevolgen voor de werkgelegenheid bij Da men, op de lange termijn wel." Hij pleitte ervoor budget van de jaren 2021-2025 naar voren te ha len, zodat 'op de tekentafel' vast met vervangingsprojecten kan worden begonnen. Vice-admiraal Matthieu Borsboom ondersteun de het betoog van Van Ameijden. „Op termijn zijn we goedkoper uit en we houden kennis vast." weGeNeR Media Ongeveer tweehonderd mensen kochten twee jaar geleden een kaartje voor het groots aangekon digde festival, dat nooit doorgang vond. Velen van hen hebben hun SINT JANSTEEN - Aanvoer van 185 paarden en pony's, vertier voor jong en oud en, mede door het prachtige weer, doorlopend een vracht bezoekers. Voorzitter Fons Dobbelaer van de stichting Jaar markt Sint Jansteen had het zich niet beter kunnen wensen. „Door de late carnaval moesten we de jaarmarkt doorschuiven van de traditionele eerste naar de tweede zaterdag van maart Ach teraf gezien een schot in de roos." Zo'n honderd kramen van profes sionele marktkramers, hobbyis ten, plaatselijke middenstanders en verenigingen én de cafés zorg den voor een bruisend dorpsfeest. geld nog steeds niet terug. De or ganisatie van het festival zei 'Kas sa' toe de intentie te hebben ieder een persoonlijk te benaderen en terug te betalen. Of dat in één keer of in meerdere termijnen ge beurt, is nog niet duidelijk. Nadat het festival werd afgeblazen, kwam de stichting Nine O'Clock financieel in zwaar weer en kon den kaartjeskopers (38,50 euro per kaart) fluiten naar hun geld. Dat hadden de organisatoren al ge bruikt voor diverse aanbetalin gen. Voor gedupeerden is er hoop dat ze hun geld toch nog terugge stort krijgen. Nine O'Clock lan ceerde intussen een nieuwe web site, waarop staat dat mensen niet gelijk konden worden terugbe taald, 'omdat de stichting dan fail liet zou worden verklaard door toeleveranciers en niemand nog ooit zijn geld zou terugzien'. Gedupeerden kunnen op de web site hun gegevens nogmaals invul len; de organisatie belooft met hen contact te zoeken voor het vinden van een geschikte oplos sing. Info: www.nine-o-clock.com Zorg Welzijn in beeld zaterdag 15 maart 2014 0;0016:oo uur BioBase in Terneuzen Er is veel te beleven, zoals... a Jota mikt op toekomst door René Hoonhorst I Het is nog een kale boel. Maar potentiële vrijwilligers richtten in woord en gebaar de keuken en de bar al in. Joke Steeneveld (rechts) hoopt dat veel bezoekers de komende maanden een handje toesteken, foto Mark Neelemans VLISSINGEN - Djrecteur Hein van Ameijden van Damen Schelde Na val Shipbuilding waarschuwde mi nister Jeanine Hennis-Plasschaert van Defensie zaterdag na de doop van het grootste machineschip 'Ka- rel Doorman' in Vlissingen. Als Den Haag niet snel opdracht geeft voor vervanging van mijnenjagers, on derzeeboten en M-fregatten ver liest Nederland specialistische ken nis; knowhow die defensie en een instituut als TNO nu nog hebben. De PZC is op zoek naar een bezorger, in het bezit van een auto, die 's ochtends voor 07:00 uur wil bezorgen. Wat staat er tegenover? Het bezorgen van de PZC levert een prima bijverdienste op. Daarnaast ontvangt u een kilometervergoeding. De hoogte van de bijverdienste wordt in een persoonlijk gesprek besproken. Aanmelden? Neem tijdens kantooruren contact op met dhr. RJ. de Nooijer telefoon: 088-0130291 e-mail: r.dnooijer@wegenermedia.nl www.bezorgers.nl Meer bereiken. Met Wegener door Bob Maes HULST - De organisatie van festival Nine O'Clock probeert alle gedu peerden die nog geld tegoed heb ben terug te betalen. Dat liet de or ganisatie zaterdagavond weten in de uitzending van het consumen tenprogramma Kassa. Vlaamse zorg- en welzijnsorganisaties brengen Zeeuws-V.aamseaafgofgenwe,lijninbeeld! VlaanOerc- 20Ua Welzij» tw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60