Ministers Benelux vandaag naar Kiev BINNENLAND 5 ifmm mm GEMEENTERAAD 2014 r i 8 of 10 dagen v.d. Valk hotel Saint-Aygulf Cöte d'Azur 10 dagen Rovinj Istrië Porec Istrië 10 dagen Istrië Opatija 10 dagen Italië Bloemenrivièra 10 dagen Barcelona en omgeving 14,21, 28 april 5,12.19, 26 mei 2, 9,16, 23.30juni/etc. 14, 21. 28 april/5.12,19, 26 mei 2, 9,16.23,30juni etc. Timmermans en zijn Belgische en Luxemburgse collega's Didier Reynders en Jean Asselborn wor den ontvangen door interim-pre sident Aleksander Toersjinov en de Oekraïense minister van Bui tenlandse Zaken. Tijdens de ge sprekken komt aan de orde hoe de internationale gemeenschap en de Europese Unie de Oekraïen se regering kunnen helpen de eco nomische crisis in .het land het hoofd te bieden. Ook is er een ge dachtewisseling over de ambities van Oekraïne om nauwere politie ke en economische banden aan te gaan met de EU. Timmermans zei eerder dat een EU-lidmaatschap de komende der tig jaar onhaalbaar zal zijn. Tim mermans typeerde vrijdag de si tuatie in Oekraïne nog als zorge lijk, hoewel die 'niet veel erger lijkt te kunnen'. Het bezoek van Timmermans en zijn Benelux-collega's werd in fe bruari al aangekondigd, een dag voordat ex-president Victor Janoe- kovitsj werd afgezet. Van Russi sche inmenging op de Krim was toen nog geen sprake. Volgens de bewindsman is in EU-verband afgesproken dat de Europese ministers van Buiten landse Zaken met enige regelmaat naar Kiev afreizen nu het land grote omwentelingen doormaakt. Timmermans was in december ook al in Kiev. Toen stak hij de an ti-regeringsbetogers een hart on der de riem. Vandaag staat ook een ontmoeting met maatschap pelijke organisaties en de media gepland. Utrecht al. de periferie en omge keerd zien veel mensen zichzelf op een paar kilometer buiten de Randstad al als iemand uit 'de re gio'. Kijk naar Brabant: best veel mensen daar werken in de Rand stad, wonen in dorpen van 60.000 inwoners, maar voelen zich evengoed aangesproken door dit soort campagnes." Dat beseffen andere partijen ook maar al te goed. Ook de SP en PW ageren tegen het accijnsbe- leid van het kabinet. Intussen viert de Christenunie nog steeds haar regionale successen uit het herfstakkoord: een kazerne en tbs-kliniek bleven open dankzij Slob cs. Niet toevallig beide in het heartland van de kleine christelij ke partij, de bijbelgordel. Zelfs D66 - niet bepaald prototype plat telandspartij - werpt zich nu op als hoeder van de grensregio: de persoonlijke dienstverlening voor Nederlanders die in Duitsland België werken moet blijven, luid de vorige week het devies. De partijstrategen verantwoorden de soms hyperlokale campagne met de uitleg dat 'de achterban' er nu eenmaal woont (CDA, Christenunie) of dat 'de partij ge groeid is' (D66) en dus meer ruimte heeft om verder te kijken dan Leiden en Amsterdam. Dat het nu lijkt alsof er veel meer oog is voor de regionale belangen is bovendien niet heel verrassend, stelt Josse de Voogd. Het is het ge volg van steeds beter wordende campagnes: partijen zetten niet in op één doelgroep of één regio maar proberen alle potentiële kie zers te bereiken met een op maat gemaakte boodschap. Dus breekt Buma in Rotterdam een lans voor afnemende regelzucht voor onder nemers en komt hij in Weert met de accijnzen op de proppen. Tegelijk is de provincie paaien niet gratis. Het kan niet bij woor den blijven. Er moet ook 'gele verd' worden. Na mooie campag nes vol lokale vleierij moet die ka zerne er komen, die snelweg ver breed en die miljoeneninjectie voor innovatie in de provinciale economie rap over de brug. An ders is het snel afgelopen met de sympathie in de periferie. En wordt Den Haag weer beticht van Randstad-denken. Of, in de recen te woorden van minister Frans Timmermans (Buitenlandse Za ken, PvdA): „Te vaak is de enige grens die Haagse beleidsmakers kennen het strand bij Schevenin- in de grensregio voelen zich ver want met de 'provincialen'. „Die accijnzen: hoeveel pomphouders worden daarvan nu werkelijk de klos? Dat is uiteindelijk een be perkte groep. Maar veel mensen in het land voelen zich wel aange sproken door het thema." In die theorie is de potentiële electorale vijver opeens veel groter bij dit soort kleine thema's. Dan wordt gebruikgemaakt van de weer stand in het land tegen 'Den Haag' en de Randstad. „In de Randstad vindt men alles voorbij va. slechts Vertrekdata: 3,21 april (8 dgn) 12 mei (10 dgn) etc. Vertrekdata: Vertrekdata: Bolderman topper! één datum beschikbaar 21 april Diverse vertrekdata: 14,28 april 12,26 mei f 9, 23 juni /etc. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Rei/en zijn inclusief hotelovernachtingen oJ>.v. hal/pension, comfortclass touringcar en afscheidsbuffet. DEN HAAG - Minister Frans-Timmer mans (Buitenlandse Zaken, PvdA) is vandaag met zijn Benelux-colle- ga's in Kiev voor een ontmoeting met de Oekraïense regering. Ook brengen zij op het Maidanplein een eerbetoon aan de slachtoffers van de revolutie. Het bezoek van minister Timmermans en zijn Benelux-collega's werd in februari al aangekondigd MAANDAG 10 MAART 2014 uit Den Haag!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5