Mytilus maakt einde aan slechte serie SPORT 41 Arendskerke blijft koploper ZSC'62 op de voet volgen Arendskerke-WIK'57 4-0: Al na zes minuten opende Frank David- se met een goed schot de score. Hierna stond het vizier een tijd lang niet op scherp bij de thuis ploeg. Pas na vele gemiste kansen maakte Robin Loopik daadwerke lijk de tweede treffer. Het eenrich tingsverkeer duurde voort en Ricardo Kriekaard kopte de 3-0 in het doel. Mare Tange zette de 4-0-eindstand op het scorebord. SVD-Lewedorpse Boys 0-4: De thuisploeg speelde 75 minuten met een man meer en toch won Lewedorpse Boys. Na een kwar tier kon Nick Walhout inrukken na het neerhalen van een doorge broken speler. De toegekende vrije trap belandde op de lat. Aan de andere kant schoot Marcel Rooze de 0-1 in het doel en profi teerde Olde Raas van een fout bij SVD. In het tweede bedrijf raakte SVD weer de lat en schoot Jasper Verdonk de derde binnen. Vanuit een strafschop werd het door Rooze nog 0-4. Vlissingen-Hoedekenskerke 4-2: Een goed Vlissingen controleerde de wedstrijd en stond na twaalf minuten met 2-0 voor dankzij treffers van Abdi Youssoufahmed en David. Niels Otte bracht de spanning terug door een fout af te straffen. Hans ten Broeke bracht het verschil weer op twee en Sven Grozema zorgde voor een nog grotere voorsprong. Otte maakte ook de 4-2. Bevelanders-Borssele 2-0: In een matige wedstrijd kreeg de thuis ploeg meer kansen. Borssele deed aardig mee, maar moest uiteinde lijk toch het onderspit delven. Voor rust benutte John Riemens een strafschop en na rust deed Jef frey Verburg dat. Apollo'69-Wolfaartsdijk 1-2: Apollo'69 verdiende meer, maar bleef met lege handen achter. Een strafschop van Robin Braam werd gestopt door Wolfaartsdijk-goalie Philip Weestveer. Hierna maakte Geert Eggebeen koppend de 0-1 en Harm Fluijt kon na een goede combinatie voor de 0-2 zorgen. Miguel Walraven schoot nog de 1-2 in het doel. Waarde-Colijnsplaatse Boys 2-2: De ploegen waren aan elkaar ge waagd in een matige wedstrijd. Niels Versluis zorgde voor 0-1 en meteen erna maakte Miro Mon- teiro gelijk. Sander Tettelaar leek de winnende te maken totdat Ber- tus Zoeteweij de 2-2 binnenprik- te. In de vierde klasse B van het za terdagvoetbal won SPS met 5-2 van Chrislandia. Na doelpunten van Mark Elen- baas en Leonard Quist én een ei gen doelpunt kwam Chrislandia terug tot 3-1 (Rick van der Burg) en 3-2 (Marco Polak). Hierna her pakte SPS zich en schoot Arek Glowaczewski een corner direct in het doel. Het laatste doelpunt kwam op naam van Ramon Vos hol. Mytilus-Spivo 3-1 (25-22, 25-21, 25-15, 23-25): Beide ploegen be schikten over niet meer dan zes spelers. In een heuse slijtageslag met veel lange rally's bleef My tilus het best op de been. De thuisploeg maakte in dit cruciale treffen tussen beide staartploegen minder fouten, serveerde beter en had in Sander Sijp een absolute uitblinker. In de slotfase van de laatste set waren vijf punten binnen handbe reik, maar moest Mytilus toestaan dat de bezoekers de eer redden. WS'92-Spivo 2 1-3 (25-21, 14-25, 16-25, 14-25): De Vlissingers ke ken na afloop in de spiegel en spraken van een collectieve wan prestatie. Met veel servicedruk en goed spel werd in de eerste set de basis gelegd voor een opsteker. Waar op meer setzeges werd gere kend, was het daarna vooral kom mer en kwel. Serverend werden veel fouten gemaakt en ondanks dat de pass goed was, werd er am per gescoord. Die lijn kon na de eerste setnederlaag niet worden doorbroken. Forza-Next Volley/Dordrecht 3 4-0 (25-13, 25-15, 25-11, 25-13): Vooraf vreesde Forza de oppo nent, die vorig seizoen twee keer te sterk was voor de huidige kop loper. Degelijk spelend stond er echter geen maat op het spel van Forza. De Schouwse formatie do mineerde in alle opzichten en stuurde de Dordtse equipe met de staart tussen de benen huis waarts. De Zeeuwse pass was goed, waardoor Valentijn Luijk zijn aanvallers op maat kon bedie nen. Die mochten zich aan het net naar hartenlust uitleven. Sliedrecht Sport 4-Bok 1-3 (26-28, 26-24, 9-25, 25-27): De ze ge was zwaarbevochten, omdat Bok de slechtste wedstrijd van het seizoen speelde. Het gebrek aan kwaliteit werd gecompen seerd met een tomeloze inzet. „Het liep van geen kanten, maar ze bleven ervoor vechten", zei coach Hennie van Liere. „Dit was puur op karakter." Bok sleepte daardoor in de slotfases van de eerste en vierde set winst uit het vuur. Vooral de zege in de vierde set werd bejubeld, omdat Bok een 20-16-achterstand wist op te ha len. WS'92-King Software 5 2-3 (27-25, 17-25, 21-25, 25-20, 13-15): Beide middenmoters waren aan elkaar gewaagd. Stephanie van der Eijk en Michelle Muller ont braken bij WS'92. Hun vervan gers uit de jeugd en het tweede team speelden meer dan verdien stelijk, maar vanzelfsprekend was het aan Vlissingse kant zoeken naar de juiste patronen. Miscom municaties en veel servicefouten leidden in de eerste set tot een achterstand, die in de slotfase kon worden weggewerkt. Daarna had den de bezoekers geruime tijd het initiatief. In de vijfde set legde VVS'92 ondanks een knappe eindsprint toch het loodje. Volley Zuid-Forza 4-0 (25-12, 25-15, 25-15, 25-20): Aanhoudende personele problemen speelden Forza opnieuw parten. „Het is wachten op betere tijden", stelde gelegenheidscoach Marije Munter gelaten vast. Tegen een tot in de tenen geladen Volley Zuid had de Zeeuwse num mer drie van de ranglijst geen schijn van kans. Het resulteerde in de grootste nederlaag van dit seizoen. Behalve diverse nationale wed strijden roeit De Koning dit sei zoen onder meer nog een wed strijd in Italië en een in Frankrijk. Daarna volgt eventueel het we reldkampioenschap. De ambities van de Goesenaar op dat WK han gen af van de vorm van de dag. „Ik ben tevreden met het hoogst haalbare op dat moment." Wat het duo in sportief opzicht nog wel in de weg kan komen te staan, is het ontbreken van vol doende financiële middelen. „Trainingskampen, wedstrijden en materiaal, het loopt allemaal al vrij snel in de kosten", aldus De Koning. „We hopen dat er vanuit de roeibond nog geld vrij komt. Dat hebben we wel nodig." De B-status komt in elk geval op het juiste moment. „Ik droom ei genlijk niet zo heel veel, maar mijn stoutste dromen gaan toch wel over olympisch goud", zei de Zeeuw met een glimlach over de Paralympische Spelen in 2016. De Spelen zijn het einddoel. „Als al les goed gaat, is het podium daar zeker mogelijk", denkt coach Lau- riks. Mocht het koppel inderdaad eremetaal behalen in Rió de Janei ro, dan betekent dat het eerste Ne derlandse roeisucces ooit op de Pa ralympics. De eis die het NÓCNSF stelt voor deelname aan de Spelen van 2016 is een plek bij de eerste vier op het WK van vol gend jaar. De Koning: „We gaan ervoor." MAANDAG 10 MAART 2014 door Robin Hamelink MIDDELBURG - Terwijl de Schouwse topper in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal tussen ZSC'62 en SKNWK werd gewonnen door de thuisploeg, had naaste belager Arendskerke geen kind aan WIK'57 (4-0). De Bevelandse ploeg volgt op drie punten van de koploper uit Scharendijke, maar heeft wel een wedstrijd minder gespeeld. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus kwamen in de derde divi sie voor het eerst sinds 14 decem ber, ten koste van hekkensluiter Spivo, tot winst: 3-1. WS'92 ver loor met 1-3. Forza, koploper in de promotieklasse, won met 4-0. Bij de vrouwen was er winst voor Bok (3-1). WS'92 verloor met 2-3, For za kreeg met 4-0 klop. Corné de Koning en Esther van der Loos in actie tijdens de tiende editie van de Ganzeregatta in Goes. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41