TOP laat zich kaas van het brood eten Geen finaleplaats voor Oemoemenoe Jordan Lee van Maaren wint zonder manchezege clubcross 40 SPORT GANZEREGATTA Corné de Koning behoort bij het aangepast roeien tot de wereldtop en wil naar de Spelen. TOP-Nieuwerkerk 20-21: Een wedstrijd van kerende kansen. Voor rust (7-10) kreeg TOP geen grip op Nieuwerkerk. Pas na de 7-12 zetten de Arnemuidenaars een geslaagde achtervolging op. Het werd 20-17, maar in de laatste vier minuten scoorden de gasten nog vier keer. Scores TOP: Anita de Ridder 5, Corné Bezemer 4, Peter van Belzen, Jurriaan Bouwens 3, Jeanine Marijs, Remco Be zemer 2, Jordi Meulmeester 1 ^sselvogels-Tjoba 20-18: Uit erva ring weet Tjoba dat een aantal van twintig doelpunten winst kan op leveren. Maar de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen kwam daar dit keer niet op uit; de tegenstander echter wel. Tjoba kreeg geen mo ment grip op de laagvlieger uit Moordrecht. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 5, Dirk-Jan Westmaas 3, Demi Mondeel, Robin Harinck en Niels Westmaas 2, Anoek Braam, Manon Braam, Esmee Walraven en Sander Harinck 1. Rapid-Fortis 14-13: Fortis boog een 6-1-achterstand om in een 7-6-voorsprong bij rust. Het idee dat koploper Rapid te kloppen was, kreeg nog meer vorm toen acht minuten voor tijd 10-13 op het bord stond. Onrustig gewor den van de winstkansen vielen de Souburgers stil en verloren ze als nog. „Het was onnodig en onver diend", vond coach Sjaak Baas. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Rens van den Driest 3, Joyce Schoonaard en Anita Wielemaker 2, Kim Baas 1 Koag-Swift 24-22: In een duel om des keizers baard kwam Swift voor rust (13-8) overal een stap te laat. Daarna werd het aanvalsspel bij de Middelburgers beter, maar bleef het verdedigend te mager. Scores Swift: Matthijs Pouwer 6, Len- Ondo-Stormvogels 21-10: Halver wege stevende kampioen Ondo af op een monsterzege. Pas na rust (13-5) kwamen de bezoekers wat onder de druk van de ploeg uit Sint-Laurens uit. In de vijftien mi nuten waarin Ondo niet scoorde, maakte Stormvogels er een iets dragelijkere stand van. Scores Stormvogels: Niek Peene 5, Angela Matthijsse 2, Loura Kleinepier, Francky Koole en Arja Groenleer 1 Togo-Seolto 10-13: In een meer spannend dan hoogstaand duel trok Seolto aan het langste eind. De Vlissingers speelden geduldi ger dan de Goesenaren, die een slechte generale kenden voor de promotiewedstrijd van komende zaterdag tegen De Vinken. Bij dat duel is er een plek in de tweede klasse te verdienen. Scores Seolto: Timme Provoost 4, Ro- wena de Pagter en Dennis Goedege- buur 2, Mayella Kuizinga, Lieven Mid- delhoek, Mariëlle Francke, Ralf Dour- lein en Wouter Harthoorn 1. Vios-Blauw Wit 11-15: Dat degra dant Vios zijn ploeg binnen tien minuten op 5-1-achterstand zette, stemde Blauw Wit-coach Adri van Bavel geenszins vrolijk. Na rust stelde de Kloetingse ploeg echter orde op zaken. Atlas-Good Luck 21-18: „Einde lijk." Coach Edwin Machielse was opgelucht over de afsluitende over winning van Atlas. De 8-5-achter- stand was halverwege wegge poetst: 11-11. Daarna lieten de Rit- themse mannen zich gelden. GOES - Corné de Koning behoort sinds een paar maanden tot de we reldtop bij het aangepast roeien. De 24-jarige Goesenaar, die een groeiafwijking in zijn linkerbeen heeft, richt zich dit seizoen op het WK in Amsterdam. De Para lympische Spelen in Rio de Janei ro (2016) zijn uiteindelijk het eind doel. Twee weken terug ontving hij met terugwerkende kracht een B-status van de sportkoepel NOCNSF. „Dat biedt ons de moge lijkheid door te groeien naar een SUCCES HONTE EN SCALDIS A-Status", vertelde De Koning, die zaterdag tijdens de Ganzere- gatta in Goes samen met Esther van der Loos in de klasse TA Mix 2 uitkwam. Een B-status geeft on dersteuning bij onder meer coaching en sportvoeding, een soort onkostenvergoeding dus. Ondanks de B-status heeft De Ko ning, die pas een jaar roeit, nog al tijd een baan van dertig uur per week. „Daarnaast draai ik een full time trainingsprogramma van tien tot twaalf trainingen in de week. Deze trainingen variëren van een half uur (krachttraining) tot minimaal anderhalf uur (boot training)." „Corné is zeer gedreven", vertel de trainer Martin Lauriks zater dag over zijn pupil. „Hij wil soms eigenlijk te graag, terwijl hij bij el ke haal moet blijven nadenken- ken wat hij doet. Corné mist na tuurlijk ook nog wat ervaring. Je moet gewoon kilometers maken zodat de patronen erin komen te zitten. De winnaarsmentaliteit heeft hij in ieder geval." Vorig jaar werd debutant De Ko ning knap vijfde tijdens het we reldkampioenschap in Chungju (Zuid-Korea). Kwalificatie voor het WK in Amsterdam eind au gustus is alleen niet vanzelfspre kend. Naast het duo De Koning/ Van der Loos is er nog een sterk Nederlands koppel (Dudok) in de ze klasse. En alleen de sterkste boot mag naar het titeltoernooi. Momenteel ziet het er voor De Ko ning en zijn partner echter wel rooskleurig uit. Bij de Ganzeregat- ta won het duo met meer dan tien seconden van de concurren ten. Trainer/speler Brian Hendry ken de de nodige personele proble men. Anthony Flint en Joey Luit- wieler waren niet voldoende her steld en Matthew Grant was niet op tijd terug uit Schotland. Toch startte Oemoemenoe ijzer- sterk. Nadat een try van Brian Hendry op advies van de grens rechter was afgekeurd, bracht Jor dan Kersten Oemoemenoe op 0-5. De thuisclub was amper beko men van de schrik toen Kersten opnieuw scoorde en Laurent Le- grand Oemoemenoe met zijn tweede conversion op 0-14 zette. Vlak voor rust kwam Eemland te rug tot 7-14. In de tweede helft hield Eemland Oemoemenoe onder druk al had Laurent Legrand in de 42e mi nuut een goede mogelijkheid om zijn team wat lucht te verschaf fen. In het laatste deel van de wed strijd bezweek Oemoemenoe als nog onder de druk. In de 65e mi nuut kwam Eemland na een vlot te aanval langszij (14 -14) en bin nen vijf minuten stootte het door naar 26-14. De Middelburgers ga ven zich nog niet gewonnen en met zijn derde try verkleinde Jor dan Kersten de achterstand tot 26-19. Veel verder kwam Oemoe menoe echter niet, want in de slotminuut bepaalde Eemland de eindstand vanuit een penal ty-kick op 29-19. Meer dan honderdzestig rijders hadden onder prima weer- en ter reinomstandigheden de weg naar het circuit aan de Lageweg gevon den. Onder hen ook enkele toppers die alvast de baan wilden verkennen voor de wedstrijd om het Open Nederlands kampioensschap dat op 26 april in Axel wordt verre den. In de klasse van de jeugdige Van Maaren kwam ook de snelste man van de dag aan de start, Da vy Pootjes uit Ammerzoden. De zestienjarige coureur wist de eer ste manche met overmacht op zijn naam te schrijven. Meer dan anderhalve minuut bedroeg zijn voorsprong op de tweede man Lars Griekspoor.' In de tweede manche verliet Poot jes, opnieuw ver voor de rest uit rijdend de baan. Hij klaagde over buikpijn waarschijnlijk als gevolg van een niet feilloze verre sprong. Nick Horsten nam de leiding over en won deze heat voor Van Maaren. Bij de MX 2 viertakten was met dubbele manchewinst de Belg Rob Konings de sterkste. Kevin Spruijt uit Meliskerke werd derde. Dit waren ook de klasseringen in de manches voor de Husqvarnarij- der. Gian Scheele uit Zaamslag werd vierde. Bij de zwaarste categorie de MX 1 was het een spannende aangele genheid. Mark Boot uit Burgh-Haamstede had de snelste start in de eerste heat, maar kwam al in de eerste bocht ten val. Aan het eind van het veld be gon hij aan een indrukwekkende inhaalrace. Aangekomen op een vijfde plaats kreeg hij te veel last van zijn juist herstelde pols en nam geen risico en gaf op. Zijn teamgenoot, de Belg Gunther Ghijsels, nam de leiding over en won daarop beide manches. Jordi van de Wiele uit Sint-Jansteen, Jeffrey van Kempen uit Oost-Sou burg en de Belg David Segers stre den om de tweede plaats. Alle drie eindigden met evenveel pun ten. Door een betere tweede heat haalde Van de Wiele het voor Se gers en Van Kempen in de eind uitslag. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - In de afsluitende speelronde van de zaalkorfbalcom- petitie waren de positieve Zeeuw se resultaten voorbehouden aan de derdeklassers. Voor de overgangs klassen Tjoba en TOP en de eerste klassers Fortis en Swift was het alle maal 'net niet'. Alle vier rondden het seizoen af als middenmoter. nart Hoogenboom 5, Vera Kuiper en Richard Geldof 4, Aisja Zuidweg en Kris Huisman 1. Scores Ondo: Thomas Mesu 7, Den nis Witte 6, Ronald Wisse 5, Annemie- ke Toerse, Lilian van de Linde en Joy ce van Eenennaam 1 Scores Togo: Niek Meerman 3, Jan-Willem Nieuwenhuijze 2, Mijke Ta- hapary, Anouk Hazelaar, Wendy Uit- terhoeve, Marten Postema en Jan-Kees Goossens 1 Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 5, Ivo Flipse 4, Edwin Bommelje 2, Romy Abbink, Annemarije Holl, Ilse Kloet en Elles Kloet 1 Scores Atlas: Ben van Hese 8, Tim Di- bala 6, Johnny Forrer 5, Dominique Cevaal en Tommy van der Kuijl 1 Olympisch goud is de droom door Arwin Willemsen De roeivereniging Honte uit Mid delburg won zaterdag de Zeeuwse titel met de heren acht. Ook skif- feur Machiel Bos, de heren dubbel vier met en de mixed dubbel vier met, behaalden succes. Bij de dames dubbel vier pakte Scaldis het goud. Daarnaast greep de Goese roeiclub in de lichte dub bel twee voor dames en in de he ren dubbel twee de Zeeuwse titel. AMERSFOORT - Driekwart van de wedstrijd zag het er naar uit dat Oemoemenoe voor een enorme stunt ging zorgen tegen Eemland, maar in de slotfase gingen de Mid delburgse rugbyers toch met 29-19 onderuit en verdween ook een plaats in de finale van de plate- poule uit zicht. door Herman Heuvink AXEL - Motorcrosser Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen won tij dens de tweede clubcross van de RES Axel het dagklassement bij de licentiehouders in de klasse MX 2 2-takten. De zestienjarige KTM-rij- der had daarvoor voldoende aan een derde en tweede plaats in de manches.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40