Sonja de Feijter is oppermachtig in M1 Sweetdeal Jochemsen is sterker dan ooit SPORT 39 Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl ©sweetdealzeelnd f facebook.com/sweetdeal.zeeland App Store Sonja de Feijter stuurde de rit misch bewegende San Brenta- no-dochter met 66,33 procent naar de zege. De restauranthoud ster uit Burgh-Haamstede sloeg een gat van ruim vier procent met de Middelburgse Lavina Dijkstra met de Friese merrie Dapiti. De Griekse Anais Tsakonis met dé vosruin HVA Bucephalus en Jeanine Nieuwenhuis met de ruin Hexagons Certainty waren de eni gen die in Z2 met een bonuspunt op zak de piste konden verlaten. De in Rotterdam geboren en sinds een aantal maanden in Ker- werve wonende Tsakonis behaal de met Johnson-zoon met 62,05 procent de overwinning. Jeanine Nieuwenhuis eindigde met de veel spanning tonende Briar-af- stammeling op de tweede stek met 60,88 procent. In het ZZ-Licht haalde Julie de Baerdemaeker uit Moerbeke met Kwikaards Awel een nipte over winning. De voor Axelse Oranje- ruiters uitkomenende amazone werd met 60,86 procent eerste. En ook hier eindigde Jeanine Nieu* wenhuis met Hexagon's Concuest als tweede (60,57 procent). Meer succes had de jeugdinternational uit Serooskerke met de hengst Es- planada. In L2 stuurde ze de Munchausen-zoon naar de eerste plaats (65,00 procent). De Seroos- kerkse Franciska van Den Broeke eiste met de vosmerrie Beau de tweede plaats voor zich op mej; 63,00 procent. Bianca Gorter was met Barri- chello gisteren bij de dressuur van de RV Sé-ros op manege De Eendracht in Vrouwenpolder in de M de beste. De score van 68,66 procent was voor de amazone uit Krabbendijke en de Rubi- quil-zoon in de warmloopronde goed voor de overwinning. De Vlissingse Maaike Zeeveld eiste met Daquiri de tweede plaats (67,33 procent) voor zich op. In de tweede proef was voor Gorter 66,66 procent goed voor de twee de zege op rij. De Belg Dylan de Ridder met Devilies eindigde met 65,00 procent als tweede. In L eiste Franciska van den Broe ke met United-afstammeling Beau met overmacht (67,66 en 65,33 procent) de overwinning voor zich op. Silvia Pen eindigde met Ziezo CL in de eerste proef met 63,00 procent als tweede. In de herkansing moest Pen de twee» de plaats delen met Evelien Ver- schuure met de ruin Red. Jochemsen is geboren met één been en skiet dus met één ski. Ze heeft afgelopen jaar enorme stap pen gezet. Vorig seizoen kwam ze in het wereldbekercircuit niet in de buurt van het podium; deze winter pakte ze al vier keer een medaille. „Ik zit heel dicht tegen de top aan. Als ik een goede dag heb, sta ik op het podium. Zo zal het hier op de Paralympische Spe- Tfi len ook zijn. Ik zal een paar keer in de buurt van de medailles ko men. En hopelijk hoor ik daar één keer echt bij." De grootste vooruitgang heeft de alpineskiester geboekt met kracht training. Ze trainde afgelopen jaar veel met oud-topsprinter Patrick van Balkom. Hij was zelf actief op de Olympische Spelen en is nu kracht- en conditietrainer bij sportkoepel NOCNSF. „Hij heeft mij een individueel programma gegeven om gericht spieren te trainen die ik tijdens het skiën nodig heb", legt Jochem sen uit. „Ik ben echt sterker dan ooit." Maar, is skiën niet een sport waar bij snelheid belangrijker is dan kracht? „Als je de bocht inzet met de snelheden die wij bereiken, dan word je echt tegen je ski ge drukt", legt de studente uit. „Dat Ik had graag nog in de arena willen finishen. Daarom ben ik voor de vorm doorgegaan paralympische piste een slagveld. Op de afdaling schoven negen van de 21 zitskiërs onderuit. De Amerikaan Tyler Walker en de Japanner Taiki Morii, twee groot heden in het circuit, gingen zelfs een paar keer over de kop. Beiden lagen een tijdje roerloos in de sneeuw, maar uiteindelijk brachten ze het er nog redelijk goed van af. De wedstrijd lag na beide crashes minutenlang stil. Een dag later was het met twaalf finishers en zestien uitvallers nog erger. Wat Van der Klooster vooral dwars zat, was het feit dat hij niet zijn niveau haalde in de belang rijkste wedstrijden van het sei zoen. De Vlissinger eindigde eer der deze winter bij diverse wereld bekerwedstrijden op het podium. Maar ja, die krachtmetingen trek ken hooguit tien toeschouwers en worden niet live uitgezonden op televisie of internet. Had de Vlis singer enige bekendheid willen krijgen, dan had hij zaterdag of zondag voorin moeten finishen. „Een medaille winnen op de Win terspelen is een groot iets", zei hij. „Dan laat je de hele wereld zien dat je het écht kunt." Zaterdag is nog de reuzenslalom. Van der Klooster kan dan nog iets van zijn toernooi maken. Mis schien met een plaats in de top tien. Maar tal van anderen heb ben na het afgelopen weekeinde ook revanchegevoelens. De skiërs hebben één voordeel: de temperatuur daalt de komende dagen. Bij Rosa Khutor gaat het weer vriezen. De sneeuw kan er alleen maar van opknappen. zijn krachten van wel twee, drie keer je lichaamsgewicht. Als je niet sterk bent, kun je nog zo'n ge talenteerde skiër zijn, maar houd je dat niet meer dan drie bochten vol. Om een goede run neer te zet ten, en vooral om dat een heel sei zoen vol te houden, moet je sterk zijn. Skiën is een fysiek zware sport." Fysiek is Jochemsen wel in orde, maar de omstandigheden laten in Sotsji te wensen over. De sneeuw is hét gesprek van de dag. De tem peraturen liggen ver boven nul. Jo chemsen is er niet bang voor: „Zorgen maken is alleen maar in je nadeel. Ik bekijk het van dag tot dag. Ik weet wanneer de wed strijden komen, maar hoe de om standigheden dan zijn, of hoe het parkoers uitgezet wordt, weet ik nu nog niet. Het is heel simpel: je moet toch naar beneden." het snelste en daardoor zijn meest favoriete onderdeel verloor hij halverwege zijn evenwicht „in de prutsneeuw". Hij had rechtsaf langs een poortje moeten gaan, maar vloog rechtdoor de veilig heidshekken in, net als vier jaar eerder bij de Paralympics in Van couver. „Eigenlijk is alles al verloren", zei Van der Klooster enige tijd na zijn tweede optreden. Hij had al les op zijn eerste weekend gezet. Komende zaterdag is nog wel de reuzenslalom, maar daarop hoort hij niet bij de besten. „Ik kan daar nu ontspannen naartoe leven." Zowel zaterdag als zondag was de Ga voor zijdezachte voeten en laat jezelf eens lekker in de watten leggen. Je krijgt voor slechts €12,50 een echte Garra Rufa Footspa inclu sief een massage, glas prosecco of thee en een chocoladever rassing! Het is een kietelende, leuke ervaring met ook nog eens mooi resultaat! MAANDAG 10 MAART 2014 Verkrijgbaar in de i de eerste dagen door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Het me rendeel van de dressuurcombina- tles in het Hippisch Sportcentrum De Kroo haalde zaterdag geen vol doende voor een winstpunt. Sonja de Feijter met haar merrie Avarella was in Nieuw- en Sint Joosland één van de combinaties die daar een uitzondering op maakte. In M1 toonde de Schouwse zich opper machtig. door Robin Wubben SOTSJI - Van haar debuut op de Paralympische Spelen had Anna Jo chemsen zich meer voorgesteld. Op de afdaling maakte de 28-jarige Bennekomse na ruim veertig secon den een stuurfout en ging ze aan de verkeerde kant langs een poort je. Maar er resten haar de komen de dagen nog meer medaillekan sen. Kees-Jan van der Klooster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39