Clinckemaillie is positief geprikkeld Zand in machine WHS i SPORT 35 e Voetbalsters van Oostkapelle boeken belangrijke overwinning Zaamslag is speelbal van Spijkenisse ga Lopes na een aanval door het midden) lieten niet lang op zich wachten. „Ook die goals kwamen weer door persoonlijke fouten", wist Van Rosevelt. Hiensch: „Ik geloof dat Zwaluwen in de eerste helft drie kansen heeft gehad en die alledrie benut heeft. Maar over de hele wedstrijd waren de kansenverhoudingen ongeveer ge lijk. In de tweede helft hebben we toch nog laten zien dat we wel kunnen voetballen." Na rust kwam Kloetinge heel aar dig terug. De 1-3 van invaller Rick Mulder in de 68e minuut was de beloning na een mooie aanval met alleraardigst kaatswerk. De aansluitingstreffer viel drie minu ten voor tijd. Van Rosevelt nam een vrije trap van vér buiten de 'zestien' en zag dat niemand de bal meer aanraakte voordat-ie in het net belandde. „Ach, het kwam allemaal te laat. Zoals wel vaker", zei Van Rosevelt na de eerste thuisnederlaag sinds 21 september. „Ik ben er ook nog niet helemaal gerust op dat we de nacompetitie gaan ontlopen. We kunnen absoluut niet achterover leunen en denken dat we ons nog wel even veilig spelen." Zaterdag deed de 23-jarige Clin ckemaillie een aardige poging in de richting. De behendige mid denvelder, die vorige week na een hamstringblessure zijn rentree in het tweede elftal had gemaakt en drie doelpunten voor zijn reke ning nam, had nu weer een basis plaats in Hoek 1. De trainer liet hem als diepste middenvelder opereren. Het werd een succes. Clinckemaillie was in de eerste helft een sleutelfiguur. De Belg had oog voor de ruimte en was een voortdurende plaag voor de verdedigers van Smitshoek. In de 22e minuut kreeg het optreden van Clinckemaillie extra glans. De Belg schoot de bal vanaf de rand van het strafschopgebied laag in de hoek: 1-0. „Ik heb af en toe een schop onder mijn kont nodig", was Clincke maillie na afloop kritisch op zich zelf. „Bij ons noemen ze dat sla bakken, dan laat ik het een beetje versloffen." Zaterdag was hij posi tief geprikkeld, zoals de Belg het zelf omschreef, en kwam zijn con tractverlenging weer iets dichter bij. „Het komt uiteindelijk wel goed met Guillaume", zei Verhoe ne later. „Hij heeft heus zijn waar de voor Hoek." De hoofdpersoon in kwestie wil niets liever dan bij Hoek blijven. Hij heeft het naar zijn zin bij de club. Bovendien lonkt de topklas se. „Dat is een prachtig niveau, met ploegen als IJsselmeervogels en Spakenburg. Ik volg de topklas se op de voet." Het walhalla van het zaterdagvoet bal kwam zaterdag weer een stap je dichterbij voor Hoek. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser omzeilde in Barendrecht een lasti ge klip - Smitshoek won de heen wedstrijd met 1-0 - en hoorde na afloop dat concurrent RWH te gen XerxesDZB twee dure pun ten (0-0) had laten liggen. Zaterdag speelde Hoek één helft als een kampioen. Smitshoek werd op techniek, tactiek en fy siek afgetroefd. Zelfs het ontbre ken van de vaste backs Fabian Wilson (scheenblessure) en Tho mas van den Houten (hij begon wegens een hamstringblessure op de bank) deerde de Zeeuws- Vlaamse formatie niet. Lionel Fitsch en Thomas van Renter- ghem namen de honneurs prima waar. Centraal waren Gert-Jan van Leiden en Giovanni Siereveld zowel over de grond als door de lucht niet te kloppen. Op het middenveld was Reguillo Vandepitte de ideale stofzuiger en zorgden Birgen Martens en Guillaume Clinckemaillie voor de aanvallende impulsen. Voorin ging er veel dreiging uit van spits Kyle Doesburg, terwijl op de vleu gels Nick de Groote en Gilles Pot- tie handenbinders waren. Clinckemaillie (22e minuut) en Doesburg (45e minuut) drukten de overmacht van Hoek voor rust in cijfers uit. Na de pauze zette de thuisclub aan, maar kwam Hoek nooit in de problemen. KARAKTERISTIEK WHS-Yerseke 1-1: Yerseke was de betere ploeg. De koploper speelde mat en kwam pas na de 0-1 van Niels Poleij in de wedstrijd. In blessuretijd redde Patrick van Schetsen de meubelen: 1-1. Kogelvangers-Kapelle 2-3: De be zoekers waren slimmer in een wedstrijd met veel kansen. Jasper Vink opende de score voor Kapel le. Na een uur benutte Mare Gor ter een strafschop (1-1) Op het randje van buitenspel schoot Ro bin Boogaard Kapelle weer op voorsprong. En die werd door Vink uitgebouwd naar 1-3. Sietse Vissers bepaalde de eindstand op 2-3. Oosterhout-Krabbendijke 0-3: Een kwartier lang ging de wed strijd gelijk op, daarna sloeg Krab- bendijke toe. Via een prachtige vrije trap van Danny Weber werd het 0-1. Hij maakte ook 0-2. Elco Jansen bepaalde de eindstand op 0-3. Wemeldinge-Halsteren 3-1: Een jong Wemeldinge (vijf A-junio ren) kwam net na rust met 1-0 achter door een treffer van Miguel Mpanda. Wemeldinge werd de baas op het veld en kwam door Remi Bruijnooge op 1-1. Beste man van het veld Steven Luteijn zorgde voor 2-1. In de blessuretijd pikte ook Rutger Vergouwen zijn doelpuntje mee. Kruiningen-Noad'67 3-0: Lenn- art van den Berge opende op slag van rust de score. Ook na rust was hij trefzeker. Vlak voor tijd bepaalde Ad Lokerse na een goe de aanval de eindstand op 3-0. SSS-Oostkapelle 3-4: De ploeg van trainster Irma de Witte voet balde goed en werd dit keer wel beloond met drie punten. Via Bir- git Bijleveld werd het 0-1 en So- lange de Smit maakte 0-2. De Smit zorgde ook voor 1-3 en Bijle veld voor 1-4. SSS kwam in de slotfase nog terug tot 3-4. Oostkapelle bleef elfde in de ran- schikking. Naaste concurrent Ste- doco won immers ook. Beide ploe gen hebben twaalf punten, maar Stedoco heeft een wedstrijd min der gespeeld. Smerdiek-Rhoon 1-3: Rhoon, de nummer twee van de ranglijst in de eerste klasse A, was niet eens zo veel beter dan Smerdiek, maar toonde zich vooral sluwer. Fout jes werden keihard afgestraft. Na de 1-1 van Wendy de Wilde nam de thuisploeg het heft even in handen, maar even later werd het uit het niets 1-2. Na de 1-3 gooide Rhoon de boel op slot en viel er niets meer te halen voor Smer diek. De ploeg uit Sint Maartens dijk staat op de zesde plaats. MZC'n-Barendrecht 2 1-2: De thuisploeg kwam in de zestigste minuut op voorsprong. Bianca van der Helm schoot de bal uit een vrije trap in het doel. Tien mi nuten later kopte Marjolein Ver hoek de bal echter in eigen doel en kort hierna stond het al 1-2. Het slotoffensief mocht niet meer baten. MZC'11 staat in de tweede klasse op de tiende plaats, met zestien punten uit vijftien ont moetingen. SPIJKENISSE - Eersteklasser Zaam slag kwam zaterdag op alle vlak ken tekort tegen koploper Spijke nisse. De ploeg van Hubert van den Hemel verloor met 5-0. Van den Hemel moest flink puzze len om überhaupt elf man het veld op te sturen. Michiel Leijte was met vakantie, Joris Radema kers en Wesley Dieleman waren al langer uitgeschakeld met een blessure. „Uiteindelijk stond er een B'tje in de basis en zaten er twee man van het tweede en een A-junior op de bank", zei de oe- fenmeester. Na een kwartier keken de Zeeuws-Vlamingen al tegen een 3-0-achterstand aan. Julièn Gret, Jesse Schotman en Emir Jasarevic scoorden. Na de pauze maakte Gret z'n tweede van de middag, voordat Jorn Berkelaar de vijfde voor Spijkenisse binnenschoot. MAANDAG 10 MAART 2014 niet gerust op I Michel Maaskant zit stuk na de nederlaag, foto Johan van der Heijden door Jan Dagevos BARENDRECHT - Bij Hoek liggen er voor volgend voetbalseizoen al twaalf spelers vast. De naam van Guillaume Clinckemaillie ontbreekt echter nog altijd op het lijstje. „Hij moet soms geprikkeld worden", zei trainer Kenny Verhoene, toen het na afloop van de gewonnen wedstrijd (2-0) tegen Smitshoek over de Belgische middenvelder ging. „Hij moet tonen dat hij een nieuwe verbintenis verdient." Smitshoek-Hoek 0-2 (0-2). 22. Guillaume Clinckemaillie 0-1, 45. Kyle Doesburg 0-2. Scheidsrech ter: R. Wijma (Oosterwolde). Aan tal toeschouwers: 500. Hoek: Jordi de Jonghe; Lionel Fitsch, Gert-Jan van Leiden, Gio vanni Siereveld, Thomas van Ren- terghem; Birgen Martens, Reguillo Vandepitte, Guillaume Clinckemail lie; Nick de Groote (77. Thomas van den Houten), Kyle Doesburg (90. Ibrahim Eryürük) en Gilles Pottie (84. Aaron de Witte). door Robin Hamelink MIDDELBURG - Na een 1-1-gelijk spel tegen Yerseke is WHS niet meer alleen koploper in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal. DHV won met 1-0 bij Internos en komt op gelijke hoogte. Kapelle staat daar een punt achter na de 3-2-zege op Kogelvangers. door Robin Hamelink MIDDELBURG - De Zeeuwse clubs in het vrouwenvoetbal boekten wisse lende resultaten. In de hoofdklasse behaalde Oostkapelle zaterdag een prima overwinning bij SSS in Klaas waal: 3-4. Smerdiek en MZC'11 daarentegen gingen onderuit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35