Willemse schiet Bruse Boys langs koploper JU 34 SPORT A-junior Donk zet Nieuwland op juiste spoor HOOFDKLASSE B Bevelandse club lijdt tegen Zwaluwen eerste thuisnederlaag in bijna zes maanden. B MIDDELBURG - Nieuwland boekte in de onderste regionen van de derde klasse A zaterdag een 3-1-ze- ge op Spui. Door nederlagen van Heinkenszand (1-3 tegen DFS) en De Noormannen (4-0 bij Nieuw- dorp) rukte Nieuwland op naar de elfde plaats. Nieuwland-Spui 3-1: Jelmer de Pooter zette de hekkensluiter nog wel op 0-1, maar Willem Wille- boordse trok de stand nog voor rust gelijk. In de tweede helft voerde Nieuwland de druk op, maar het duurde tot in blessure tijd voordat de thuisploeg de zege naar zich toetrok. Op aangeven van A-junior Jonathan Donk zorg de Wilco de Keuning voor de 2-1 en even later bereidde Donk ook de 3-1 van André Goedhart voor. Arnemuiden-Veere 5-1: Arnemui- den was heer en meester. Na een steekpass van Leon van Belzen II zorgde Colin van Koeveringe voor rust voor de 1-0. Drie minuten na de pauze kwam Veere via Boban Martinovic op 1-1, maar de Veerse vreugde was maar van korte duur. Na een actie van Michel van de Ketterij zorgde Davy Schroevers voor de 2-1. Daarna liep de koplo per via Bastiaan Grootjans en Van Koeveringe (2x) ver uit. Nieuwdorp-De Noormannen 4-0: Bij rust leidde Nieuwdorp door goals van Janick van As, na een misser van doelman Niels van Alphen en Teun Rentmees ter, uit een strafschop na een over treding op Ruud la Grand, al met 2-0. In de tweede helft scoorde Stefan van de Klooster de 3-0 en een kwartier voor tijd tekende hij ook voor de 4-0. MZC'11-Walcheren 4-2: Frank Kristelijn zette MZC'n op een 2-o-voorsprong, maar via Bart Chermin kwam Walcheren voor de pauze nog terug tot 2-1. Drie minuten na de hervatting maakte Corné Schilperoort op fraaie wij ze de 3-1. Via Chermin kwam Walcheren nog één keer terug, maar Ramon Janson gooide met de 4-2 het duel in het slot. Heinkenszand-DFS 1-3: Nuno An- drade Varela zette DFS na twintig minuten op 0-1 en via Martij n Si- monse, op aangeven van Jermaine Hitijahubessy werd het 1-1. Na een uur kreeg Kevin Jacobusse een rode kaart. DFS profiteerde. Via Andrade Varela werd het 1-2 en uit een strafschop bepaalde Or lando Monteiro Brito de eind stand op 1-3. FC Axel- VCK 6-0: Na een hoek schop tikte Bart Rijckaert de 1-0 binnen en na een vrije trap van Maik de Wolf zorgde Urmeion Martis voor de 2-0. VCK raakte daarna de lat en liet een paar goe de kansen onbenut. In de 55e mi nuut liet Chiel van Drongelen de 3-0 aantekenen en uit een straf schop zorgde De Wolf voor de 4-0. Met twee goals, de eerste uit een strafschop en de tweede uit een vrije trap, tilde linksback Cor né Langendoen de score naar 6-0. Domburg-Oostkapelle 1-3: Dom burg miste zeven basisspelers. Doelman Jacco Leijdekkers hield voor rust zijn doel schoon en na de pauze pakte Domburg via Ger- ben Spruijt brutaal de leiding. Oostkapelle stelde daarna orde op zaken. Wouter Verduijn scoorde 1-1 en via Sander de Kam werd het 1-2. Na een tweede gele kaart voor Besar Xhoxhaj moest Dom burg met tien man verder. Jarno Poortvliet besliste het duel. KLOETINGE - Het wordt voor Kloe tinge niet eenvoudig om de na- competitie in de hoofdklasse B te ontlopen. Na de thuisnederlaag van zaterdag tegen Zwaluwen (2-3) is de situatie er niet rooskleu riger op geworden. „Het moment dat we móeten gaan winnen, is nu echt gekomen", zei trainer Die- derik Hiensch, die na afloop ver nam dat de twee directe concur renten wel punten hadden gepakt in de negentiende speelronde. Kloetinge staat nog altijd op de elfde plaats. Dat is een plek die aan het einde van het seizoen ver plicht tot het spelen van nacompe- titie. Het gat met de veilige num mer tien (XerxesDZB) groeide za terdag naar vier punten. Tegelij kertijd kwam nummer twaalf Del- tasport drie punten dichterbij. KARAKTERISTIEK Het onderlinge verschil is nu nog maar twee punten. „Tja, het is er niet makkelijker op geworden", zei Hiensch. „Maar we hebben wel een programma dat perspec tief biedt. Met eerst Oranje Wit uit en dan Heinenoord thuis. En we hebben nog drie andere thuis wedstrijden..." Kloetinge is doorgaans blij met thuisduels. Op het Wesselopark kan de ploeg toch net iets meer. Veruit de meeste punten (vijftien van de twintig) werden ook op ei gen terrein gepakt. Vandaar die opmerking van de trainer. Maar tegen Zwaluwen ging heel veel mis. Met name voor rust speelde het team onder de maat. „We knipperden drie keer met on ze ogen en stonden met 3-0 ach ter", vatte verdediger Maarten van Rosevelt de eerste 45 minuten sa men. „We wisten niet wat ons overkwam. Tijdens de rust was het heel stil in de kleedkamer." Kloetinge begon nog wel flitsend. In de derde minuut maakte linker spits Jason Tjien Fooh een lange rush langs de zij- en achterlijn. Nadat hij drie verdedigers zijn hie len had laten zien, gaf hij de bal goed voor op Daan Esser, die 'm vervolgens hard tegen de onder kant van de lat schoot. De bal stuitte net aan de verkeerde kant van de doellijn. De bijna-1-0 werd een half uur la ter gevolgd door een bijna-straf schop. De scheidsrechter vond de overtreding op Bart Deprez ech ter niet zwaar genoeg om er een penalty voor te geven. In de overi ge tijd voor rust was Zwaluwen de bovenliggende partij. De equipe uit Vlaardingen beschikt met Jesper Gudde, Dimitri Go- mes Almeida en Adair Veiga Lo pes over een stel uitstekende hoofdklassevoetballers. Voorna melijk door dat drietal werd Kloe tinge bij tijd en wijle helemaal weggetikt. „Zwaluwen had tech nisch wat meer kwaliteiten dan wij", erkende Hiensch. „We pro beerden Zwaluwen vol onder druk te zetten, maar de ploeg slaagde er in daar onder uit te ko men", vulde Van Rosevelt hem aan. De Vlaardingse ploeg kwam op 0-1 (via Veiga Lopes) na een fout van Ruben Hollemans. Hij ver werkte een steekpass van Zwalu wen niet goed. Vreemd was dat overigens niet, omdat de aanvoer der een minuut eerder een bal vol in zijn gezicht had gehad. Hij was even groggy, maar kon na een be handeling verder. Na de treffer liet hij zich toch maar wisselen. De 0-2 (Gudde, schot van rand strafschopgebied) en de 0-3 (Vei- Bruse Boys-Dinteloord 1-0: Al na vier minuten liet Domenique van den Berge een grote mogelijkheid op de 1-0 liggen. Via Joep Brosky kreeg de koploper daarna een paar goede kansen. In de 62e mi nuut bediende Ben von Unen Mats Willemse die met een droge knal voor de 1-0 zorgde. Dinte loord gaf daarna vol gas en was in de slotminuut nog dicht bij de ge lijkmaker. Marco Ketting voor kwam op de doellijn de 1-1. Zwaluwe-Serooskerke 4-3: Alex Jobse zorgde na dertig tellen voor de 0-1 en op slag van rust werd het via Gijs van der Maden 1-1. Vlak na rust zette Maikel Simonse Serooskerke op 1-2, maar daarna ging het fout voor 'Seroos'. Van der Maden trok de stand gelijk en door een eigen goal van Gijs Zou- tewelle en een treffer van Bart Martha werd het 4-2. Via Simonse kwam Serooskerke vlak voor tijd nog terug tot 4^3. GPC Vlissingen-SSV'65 1-0: GPC toonde volgens trainer Michel Leonhart weer eens aan onbere kenbaar te zijn. Na hands bij SSV65 kreeg GPC in de eerste helft een strafschop die door Jes per de Vlieger verzilverd werd. De Vlissingse ploeg raakte daarna nog twee keer de lat en ook na rust verzuimde GPC een aantal keer om de 2-0 te maken. Op het eind kwam SSV'65 nog sterk op zetten, maar de gelijkmaker viel niet meer. Terneuzense Boys-Dauwendae- le 0-3: Terneuzense Boys miste de beleving terwijl het duidelijk was dat Dauwendaele nog ergens voor strijdt. In de eerste helft, waarin Terneuzense Boys-doel man Dennis Rijnberg geblesseerd uitviel, bleven goals uit. Na de pauze opende Stefan Joosse de score en daarna zorgde hij ook voor de 0-2. Na een overtreding van Niels Breijaert kreeg Dauwen daele een penalty. Maarten van Vooren tekende vanaf elf meter voor de 0-3. De Meeuwen-WC'68 4-1: Vin- cenzo Lorello miste voor rust voor De Meeuwen een strafschop. In de 50e minuut schoot Joeri Ma- linka WC'68 naar de 0-1. Martijn Houterman trok de stand weer ge lijk en via Kevin Janse, met een schitterend schot in de boven hoek, werd het 2-1. Menno de Nooijer schoot De Meeuwen in de 66e minuut naar de 3-1 en via Janse werd het ook nog 4-1. De Fendert-Duiveland 1-4: Dui- veland speelde energieker en De Fendert leek de carnaval nog in de benen te hebben. Ronald Zwa ger zorgde met twee goals voor de 2-0-ruststand. Via treffers van Dennie le Comte en Robbert de Bruine liepen de Oosterlanders in de tweede helft uit naar 0-4. Nick Krijnen scoorde nog tegen. MZVC-Tholense Boys 0-1: Via Je remy van Aalst kreeg MZVC voor rust de beste kansen, maar uit een vrije trap was het Freddy Sim ons die Tholense Boys na veertig minuten op 0-1 zette. Tien minu ten voor tijd kreeg Jaimy Tims (MZVC) om onduidelijke reden een rode kaart en vlak voor tijd moest MZVC-speler Kevin Krie- ger met nekklachten geblesseerd van het veld. door Klaas Verspoor Bij Kloetinge is men er door Roeland van Vliet Kloetinge-Zwaluwen 2-3 (0-3). 20. Adair Veiga Lopes 0-1, 37. Jesper Gudde 0-2,45. Adair Veiga Lopes 0-3, 68. Rick Mulder 1-3, 87. Maar ten van Rosevelt 2-3. Scheidsrech ter: T. Oussoren (Amersfoort). Ge le kaart: Maarten van Rosevelt, Bart Deprez (beiden Kloetinge) en Dimitri Gomes Almeida (Zwalu wen). Aantal toeschouwers: 450. Kloetinge: Lorenzo van Trijp; Björn Quartel, Michel Maaskant, Ruben Hollemans (21. Jaap Esser), Maar ten van Rosevelt; Aart Veldhof, Daan Esser, Bert den Hamer (46. Rick Mulder), Remco van Tiggele, Bart Deprez, Jason Tjien Fooh (55. Wouter de Craene). door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Bruse Boys bezorg de koploper Dinteloord in de twee de klasse E van het zaterdagvoet bal de eerste nederlaag van het sei zoen. Terneuzense Boys profiteer de niet, want die ploeg ging in ei gen huis met 3-0 onderuit tegen FC Dauwendaele. 8 Terneuzense Boys ver loor de laatste twee duels en moest in to taal acht treffers incas seren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34