m M i 22 CONSUMENT platte schoenen WAT MOET IK MET.. O horro*, je wordt grijs. Eerste reactie: kletlrtje er over. Een on eerlijk gevecht dat veel moeite en géld kost. Steeds meer vrouwen zijn verf- en vooral uitgfoeimoe. Ze kiezen tegen woordig bewust voor een hip grijs kapsel. i Grijs is het nieuwe blond. „Het wordt wel eens gekscherend 'se niorblond' ge noemd, maar dat is onzin. Zilver is gewoon cool en hartstikke hip. Je hoeft echt geen oude muts te zijn op je 50e, hoor." Monique Lindeboom, hoofdredacteur van online beau typlatform www.beautyjour- naal.nl, koos onlangs na jarenlang verven bewust voor grijs. „Het is een kwestie van loslaten, zoals met veel dingen in het leven. Je kunt er wel moeite mee hebben dat je grijs bent of wordt, maar dat heeft toch geen zin. Ik ken zo veel vrouwen die kleurmoe zijn, maar ermee blijven klooien. Ik heb besloten om als voorbeeld te dienen." Ook Jara Rajnhart koos bewust voor grijs. Van oorsprong is ze donkerblond. De laatste jaren is daar steeds meer grijs bij geko men. „Ik vind: je bent wie je bent en grijs worden hoort er gewoon bij. Helaas ben ik alleen bij mijn slapen en op mijn kruin grijs. Het liefst zou ik helemaal grijs willen zijn. Als ik mijn lange haar in een knot deed, dan leek het net of die erop geplakt was om dat hij een andere kleur had dan het haar op mijn hoofd." Je grijze haar koesteren, betekent echter niet dat je nooit meer naar de kapper hoeft. Grijs worden doe je met beleid. Monique Linde boom: „Besluiten om voor grijs te gaan, gaat niet van het ene op het andere moment. Ik heb gaande weg steeds meer uitgroei laten zien. Ik koos voor een 'colorist' die intuïtief kleurt. Dat betekent dat ze niet meer het patroon aan houdt dat je op de kappersschool leert, maar dat ze kijkt waar het meeste grijs zit en waar het mees te van mijn natuurlijke haarkleur zit. Die twee brengt ze in balans met high- en lowlights. Het resul taat is prachtig. Ik ben al weken niet meer naar de kapper ge weest." Lindeboom ging naar Kimm Kof- fijberg, eigenaar van Kofïïjberg Hairdressers en Global Color Di rector voor Keune Haircosmetics. Samen kozen ze voor een asblon de look met speelse schakeringen in een pittige boblijn. Kofïïjberg: „Een goed kapsel kan het grijze haar .minder saai maken. Je kunt bijvoorbeeld kiezen voor een pit tige, korte coupe of voor highlights (licht) en lowlights (donker). Samen met de klant maak ik een stappenplan. De ba- siskleur moet namelijk afge bouwd worden zodat je er ver zorgd bijloopt en langzaam kunt wennen aan het grijs." De vraag naar een grijs kapsel wordt volgens de kapster steeds groter. „Veel vrouwen zien het als een nieuw begin en voelen zich er uiteindelijk heel vrouwe lijk bij." Een duidelijke hint dat het wel goed zit met grijs, geeft de Franse couturier Jean-Paul Gaultier. Bij de recente presenta tie van zijn najaarscollectie 2014 liepen oudere modellen met beel dige grijze manen over de cat walk. Rajnhart koos voor de Amster damse topkapper Louis Amunda- ray die het grijs in haar lange don kerblonde haren in balans bracht met blonde highlights en grijspig menten. Amundaray: „Momen teel zijn asblond en grijstonen een trend. Toch blijft het voor veel mensen moeilijk om te erva ren hoe het haar steeds grijzer wordt." De boel de boel laten, is voor hem een echte no-no. „Grijs haar mag er absoluut niet onverzorgd uitzien. Ga alsjeblieft naar een vakman en maak er samen een mooi plaatje van. Steeds meer mensen kiezen voor een mix van highlights in harmonie met de ei gen haarkleur die het grijze haar een hele natuurlijke look en een mooie glans geven. Het hoeft echt geen strak gekapte grijze helm te worden." Tot slot nog een gouden tip van Louis Amundaray: „Gebruik een goede zilvershampoo zodat ook de highlights gevoed worden met zilverpigmenten. Dat hoeft niet elke keer, maar het werkt op ter mijn fantastisch en je voorkomt dat het haar gelig wordt." Besluiten om voor grijs te gaan, gaat niet van het ene op het andere moment door Lindy Jense Raak niet de weg kwijt tussen trenden rage. Lindy probeert foto Jimmy Choo Meer dan 500 schoenen vormen in de Rotterdamse Kunsthal samen de ten toonstelling S. H. O. E.S.: Sexy Heels or Easy Sandals. Sandalen zijn er trou wens nauwelijks te bespeuren, de Heels daarentegen vliegen je om de oren. Al valt er op het Sexy wel wat af te dingen. Het idee van modern schoenontwerp lijkt namelijk dat de ontwerper zijn best doet om van de damesvoet een soort futuristische paardenhoef te maken. Van het inge togen vakmanschap waarmee Salvato- re Ferragamo in de vorige eeuw voet juwelen voor Hollywoodsterren ont wierp, is weinig meer te bespeuren. Ook in een niet-museale omgeving valt het op: bij schoenen hebben vorm en fiinctie elkaar uit het oog ver loren. De grens tussen vrouwelijke chic en ordinaire lellebel is geheel ver vaagd. Kijk maar de torenhoge naald hakken-met-plateauzolen waarmee schoenenwinkels nog steeds vol staan. Slechts weinigen kunnen er een beetje elegant op lopen; de meeste vrouwen die zulke schoenen aantrek ken, ontwikkelen een eigenaardig soort giraffentred. Maar het kan na tuurlijk heel goed zijn dat ik gewoon jaloers ben omdat de natuur mij voe ten heeft gegeven waarmee ik prima in Crocs, maar nimmer in glazen muil tjes zal passen. Zat er jarenlang bijna niks tussen mar- telhakken en plompe Uggs, nu gaat het dan toch een beetje de goede kant op. Want schoenen, zeggen mo demensen, worden weer plat. Bij de presentatie van de laatste voorjaars collectie van Chanel liepen de model len zowaar rond op sneakers. Zelfs kil ler heels-koning Louboutin heeft het licht gezien: je moet immers toch iets aan je voeten doen als je beeldige hak ken te veel zeer doen. Dus naast de vertrouwde 'high' en 'sky high' pumps verkoopt Louboutin steeds meer balle rina's, gympies en loafers. Die welis waar 1.000 euro per paar kosten, maar dan zijn ze wel gemaakt van knalblauw pythonleer of geheel opge trokken uit turqoise spikes. Maar ik moet natuurlijk niet te vroeg juichen. De platte schoen van 2014 gaat name lijk samen met een spitse punt Die krijg je maar op één manier aan je voe ten en dat is als je ze een maat te groot koopt, zodat je voortaan iedere trap op struikelt omdat die punt in de weg zit. Maar laat mij geen trend in de weg staan. De hamerteen is uit. Op naar de knijpvoet! toto Slav worden met beleid door Machteld Leistra i V foto Cettylmages www.beautyjournaal.nl www.louis-amundaray.com www.koffijberg.nl ©reageren? consument@depersdienst.nl Monique Lindeboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 22