O Weer vliegveld op de Krim ingenomen Eerste kasteel van het jaar 38 en 39 Wedstrijden in Amsterdam, Groningen en Nijmegen verstoord door gewelddadige uitbarstingen. Courtyard by Marriott**** - Praag C. Minder zacht 5° MAANDAG 10 maart 2014 Wat gebeurde er met vlucht MH Alles verloren in de eerste dagen AMSTERDAM - Bij verschillende wedstrijden in de eredivisie zijn supporters dit weekeinde in de fout gegaan. In Nijmegen, Amster dam en Groningen moesten poli tie en Mobiele Eenheid (ME) in grijpen om de voetbalfans tot be daren te brengen. De ME moest er zondagmiddag in Amsterdam aan te pas komen om supporters van Ajax en SC Cambuur in toom te houden. Vol gens de politie was het vooraf gaand aan de wedstrijd eerst on rustig op de Nieuwmarkt. Kort voor de wedstrijd gingen de fans naar de Amsterdam ArenA. Ook daar greep de ME in, maar nie mand werd aangehouden. Ajax weigerde vervolgens de meeste Cambuurfans de toegang tot het stadion, omdat zij zich 'hadden misdragen'. De meesten bleven bij de ArenA, waar de ME ze in de gaten hield. Ook in Groningen moest de poli tie er zondag aan te pas komen. Na de wedstrijd tussen FC Gro ningen en Feyenoord is door een aantal supporters gegooid met ste nen buiten het stadion. Andere LENTEWARMTE supporters moesten daardoor lan ger in de Euroborg blijven. Al tijdens de wedstrijd ging het fout in het Euroborgstadion van de club uit Groningen. Er zaten supporters van Feyenoord tussen het thuispubliek en dat werd niet gewaardeerd. Er vonden wat 'schermutselingen op een deel van de tribune' plaats, maar de po litie koos ervoor om niemand op te pakken. Buiten het stadion ging het ook mis op verschillende plaatsen. Zo werd er gegooid met stenen. Het is onduidelijk of daar bij mensen gewond zijn geraakt. Ook hier is niemand opgepakt. Toen de rust oök daar was terug gekeerd, mocht iedereen het sta dion verlaten. De politie gaat ach teraf nog wel bekijken of er men sen opgepakt kunnen worden. Na de verloren uitwedstrijd van de Nijmeegse club NEC tegen Ro- da IC, verzamelden zich zaterdaga vond zo'n honderdvijftig mensen bij het Goffertstadion in Nijme gen. Ze bekogelden de spelers met bier en eieren. Toen de spe lers weg waren, keerde een klein deel van de boze fans zich tegen de stewards. Naar aanleiding van die vechtpartijen werd een 54-jari- ge man uit Nijmegen opgepakt voor mishandeling. NEC-doelman Dennis Gentenaar dacht er aan om per direct zijn loopbaan te beëindigen toen hij zaterdag na het duel met Roda JC werd bekogeld met blikjes bier. „Dit gaat gewoon te ver", zei de keeper. DE STELLING UW MENING 346 reacties EEN$ WÊÊËÊËÊÊ 66% SAKI - Een groep gewapende en Russisch gezinde mannen heeft zondag een militair vliegveld bij de plaats Saki op het Oekraïense schiereiland de Krim bezet. De groep, gekleed in militaire unifor men zonder herkenningstekens, heeft de ingang van de luchtha ven geblokkeerd en machinegewe ren opgesteld bij de landingsbaan. Rusland heeft afgelopen week meerdere strategische punten op de Krim ingenomen, wat door Oekraïne wordt gezien als een grove provocatie. Eerder werden al het militaire vliegveld van Sebastopol en de openbare lucht haven van Simferopol bezet, zon der dat er een schot werd gelost. Kras.nl/26031 of bel 0900-9697iscPm Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 58 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 ppw* Voetbalfans op de vuist sportkatern: wedstrijdverslagen -V v* WESTENSCHOUWEN - Met de temperatuur die op sommige plekken in Zee land naar de twintig graden kroop, strijken de eerste badgasten alweer neer op de Zeeuwse stranden. Thijmen en Pelle Pepijn bouwen bij Westenschou- wen hun eerste zandkasteel van het jaar. foto Ronald den Dekker pagina 2 en 3: Dansende mug verdient een Oscar pagina 14 en 15: Mooie lentedag vol zomerse genoegens Voetbalwedstrijden moeten voortaan zonder publiek gespeeld worden Reageer op pzc.nl Alleen de overheid mag drones gebruiken ONEENS 34% pagina 6: Nog geen tanks aan de grens Het 4-sterren hotel ligt op ca. 10 metrominuten van het centrum. Inclusief ontbijtbuffet en gratis wifi Profiteer van het lage prijsniveau in Tsjechië! Klantbeoordeling 8,9 Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1