Migranten blijven Spaanse enclaves bestormen Grote finale Strandpark Duynhille Vanaf 187.000 jX*™s Ex Pistorius getuigt huilend Laatste kans. Nu of nooit! BUITENLAND 9 Informatie-/ verkoopweekend SPAANSE ENCLAVES Dinsdag probeerden zo'n 1600 van hen in verschillende groepen Ceuta binnen te dringen, vorige week vrijdag slaagden zo'n twee honderd van hen erin om daad werkelijk Melilla te bereiken. Het opvangcentrum daar, met offici eel plaats voor 480 mensen, her bergt inmiddels zo'n 1300 migran ten. Vijfhonderd van hen bereik ten Melilla in de afgelopen twee weken. De laatste tijd nemen de stormlo pen op de hekken en grensover gangen rond de enclaves in aantal toe. Het zijn vooral mannen uit landen ten zuiden van de Sahara die het proberen, maar onlangs poogden ook zo'n tweehonderd Syrische vluchtelingen de Spaan se enclaves binnen te komen. Bij de bestormingen vallen regel matig gewonden aan beide zijden en doden onder de migranten. Op 6 februari verdronken minstens vijftien van hen toen Spaanse agenten rubberkogels op hen af vuurde terwijl ze probeerden alboranzee zwemmend Ceuta te bereiken. Dat leidde in Spanje tot een storm van kritiek en een terug houdender politie. Spanje ver klaart inmiddels geen rubber ko gels meer te gebruiken bij de en claves. Dat is slechts één reden waarom nu zoveel migranten proberen de Spaanse enclaves binnen te ko men. Belangrijker is de verande ring in Marokko zelf. De grensbe waking is er nog altijd streng, maar de Marokkaanse overheid begint zich daarnaast meer te rich ten op voorlichting van migran ten in en rond de grenssteden dan op repressie. „Het lijkt erop dat Marokko niet langer het harde eerste filter van Europa wil zijn", aldus Hicham Rachidi van Ga- dem, een ngo (non-gouvermente- le organisatie) die zich inzet voor migranten. Marokko startte begin dit jaar een grootscheeps generaal pardon, waardoor illegalen kun nen proberen een verblijfsvergun ning te krijgen. Dat is nog een ma nier om bestormingen te voorko men, in plaats van te bevechten. Marokko is zich ook meer aan het richten op het verstevigen van zijn positie in Centraal- en West-Afrika. Het investeert er in infrastructuur, wat werk oplevert voor Marokkaanse bedrijven. Dan helpt het niet als Rabat aan haar grenzen de rechten zou schenden van mensen die afkomstig zijn uit die landen. Nu zowel Marokko als Spanje (tij delijk) de teugels iets hebben la ten vieren, zullen de bestormin gen van de enclaves doorgaan, ver moedt Rachidi. „Zolang er hek ken omheen staan, zullen ze het blijven proberen", zegt hij. Ga- dem pleit ervoor de hekken hele maal weg te halen en de enclaves onder gezamenlijk bestuur van Marokko en Spanje te brengen. Europa zou dan alleen nog via de zee bereikbaar zijn. „Het bewaken van een kuststrook is met drones en helikopters gemakkelijker en veiliger dan het bewaken van een enclave met hekken. Maar voorlo pig is dat geen reële optie." Man klaagt casino aan na fors verlies Een Amerikaanse zakenman heeft een casino in Las Vegas aangeklaagd waar hij een half miljoen dollar (360.000 euro) verloor met gokken. Volgens Mark Johnston bleven perso neelsleden van Downtown Grand hem alcoholische drank jes serveren en hem geld le nen, terwijl hij dronken was. Jean-Claude Juncker lijsttrekker van EVP De Europese christen-democra ten (EVP) hebben Jean-Claude Juncker (59) gisteren in Dublin gekozen als hun kandidaat om de Europese Commissie na de zomer te leiden. De Luxem burgse ex-premier won met 60,9 procent van de stemmen. De Europese topbaan is voor Juncker nog allerminst zeker. 28 jaar cel voor Nederlander In Frankrijk is een Nederlan der veroordeeld tot 28 jaar cel voor de moord op een Belgisch echtpaar. Hij pleegde de dubbe le moord in september 2011 in Sedan, vlakbij de Belgische grens. De man probeerde op de bewuste dag een woning die niet meer van hem was aan het echtpaar te verkopen. Ter dood veroordeeld om verhongeren Een Maleisisch echtpaar is ter dood veroordeeld voor het la ten verhongeren van het Indo nesische dienstmeisje. De 26-ja- rige hulp overleed in 2011. Ze was drie jaar in dienst, was 20 kilo afgevallen en woog nog maar 26 kilo. De vrouw kreeg tussen mei 2010 en juni 2011 vrijwel niets te eten. De ex-vriendin van de Zuid- Afrikaanse atleet Oscar Pisto rius barstte gisteren in de recht bank in tranen uit toen zij ver telde dat Pistorius tijdens hun relatie vreemdging. Het was twee keer uit door zijn bedrog, zei de vrouw. Samantha Taylor vertelde op de vijfde dag van het proces ook dat Pistorius een keer vanuit een auto op een verkeerslicht schoot. Hij zou altijd een pistool bij zich hebben en geregeld tegen Tay lor hebben geschreeuwd. Pisto rius en Taylor hadden in 2011 een relatie. Het ging definitief uit toen Pistorius een relatie kreeg met Reeva Steenkamp. Op Valentijnsdag 2013 schoot Pistorius Steenkamp dood door de deur van de badkamer. zaterdag 22 en zondag 23 maart b zaterdag 29 en zondag 30 maart 2014 11.00 tot 16.00 uur Oude Nieuwlandseweg 11b, Ouddorp aan Zee Meld u nu aan en reserveer een kavel! www.duynhille.nl tnfo@duynhiUe.nl T, 0118 - 641500 Strandpark Duynhille is bijna uitverkocht. Wegens dit overweldigende succes hebben wij besloten een groots finalespektakel te organiseren met spectaculair voordeel voor kopers. Twijfel niet, het is nu of nooit! Kies voor een waardevaste bestemming van uw spaartegoed en geniet nog dit jaar van uw eigen recreatievilla achter de duinen van Ouddorp aan Zee. Vrijstaande luxe duinvilla's (4 tot 6 personen) Geschikt voor eigen recreatief gebruik en/of verhuur Top belegging aan de Noordzeekust Waardevaste bestemming voor spaartegoed Royale percelen eigen grond Tal van recreatie- en watersportmogelijkheden in de directe omgeving Uitstekende verhuurmogelijkheden middels Roompot Vakanties STRANDP TïUYNh„ Ouddorp ZATERDAG 8 MAART 2014 door onze correspondent Rik Coverde RABAT - De Spaanse enclaves Ceu- ta en Melilla op het Marokkaanse vasteland kraken in hun voegen, door de bijna dagelijkse bestormin gen van illegale migranten vanuit Marokko. Ceuta L MAROKKO infographic DPd LAS VEGAS DUBLIN PRETORIA PARIJS BANGKOK Let op! U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunningplicht voor deze activiteit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9