Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs blijft gemoedelijk Fiasco festival Nine O'Clock bij 'Kassa' BEVELANDEN en THOLEN 31 Werkleerbedrijf Emergis levert Legotafels ADRZ Man uit Borsele na ruzie in brand gestoken in Goes Verbouwingsuitverkoop Badkameruitverkoop.nl 80% Volgende week zaterdag vindt de jubileumeditie plaats in De Sten- ge in Heinkenszand, waar het eve nement sinds 2004 onderdak heeft. Daarvoor was De Vroone in Kapelle - vanaf 1995 - de thuisba- Het dancefestival werd op het laat ste moment afgeblazen omdat de organisatie de vergunningaan vraag niet rond kreeg. De Stich- sis, maar het begon allemaal in 1989 in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen. „Met zeven tafels (51 meter) en negen deelnemers", zegt Van 't Veen, ter wijl hij een map met daarin de ge schiedenis van 'zijn' beurs tevoor schijn haalt. De komende editie is er 122 meter tafel met 22 deelne mers. Veel groter zal het als het aan Van 't Veen ligt niet worden, hoewel er een wachtlijst is. Ook de toegangsprijs is in al die jaren nauwelijks veranderd; bedroeg die in 1989 2,50 gulden voor vol wassenen en een gulden voor kin deren, nu is dat respectievelijk an derhalve en een halve euro. ting Nine O'Clock kon niet aan vergunningseisen voldoen, waar door de stekker uit het groots aan gekondigde evenement werd ge trokken. De organisatie beloofde het geld terug te storten op de bankrekeningen van gedupeer den, maar slaagde daar tot dusver maar mondjesmaat in. Daarom werd een speciale Face- bookpagina gelanceerd, waarop ge dupeerden zich verenigden. Vol gens Kassa wachten nog 180 men sen op hun geld. Tien benadeel den zijn vanavond in de studio om te praten over het festival. Een advocaat geeft tips aan gedupeer den hoe ze hun geld kunnen te rugkrijgen. De stichting reageert in de uitzen ding alleen schriftelijk maar is wel een website gestart, waarop mensen geld kunnen terugeisen: www.nine-o-clock.com. De ruilbeurs is in veel opzichten een wereld van verschil met de Modelbouwshow, het spektakel in de Zeelandhallen waarvoor Van 't Veen eveneens jaarlijks te kent. „Een show is een show, een beurs een beurs. Dit is meer een snuffelmarkt op treingebied", zegt de Goesenaar, die zelf 34 jaar geleden als 'absolute leek' begon met modeltreinen en later ook beurzen. „Er was helemaal niks in Zeeland." Hij heeft in de loop der jaren ook beurzen gehouden in onder meer Hellevoetsluis, Roosendaal en Kruiningen, maar uiteindelijk is alles geconcen treerd in De Stenge. „Het aantal COES - Jonge patiëntjes kunnen in de wachtkamers van afdelingen en poliklinieken van het ADRZ in Goes, Vlissingen en Zierikzee bin nenkort spelen met nieuwe Lego tafels. Het Werkleerbedrijf Goes, onderdeel van Emergis, gaat hier in samenwerking met Stichting Vrienden ADRZ voor zorgen. Me dewerkers van het werkleerbe drijf wisselen elke twee maanden de gebruikte Legoblokjes om voor schone. In het werkleerbedrijf worden de gebruikte steentjes ver volgens gewassen en gesorteerd zodat ze opnieuw gebruikt kun nen worden. Volgens Emergis maakt het Legoproject, waarbij oude lego wordt ingekocht en op nieuw wordt samengesteld tot complete bouwseltjes, nog steeds een goede groei door. De sets zijn zowel in de eigen winkel als via internet te koop. Brabantse bezoekers is sindsdien wat afgenomen, maar we krijgen er nu wel meer vanuit Zeeuws-Vlaanderen en België." Een vaste waarde tijdens de beurs is een testtafel. Nadat Van 't Veen zelf ooit een keer een miskoop deed, heeft hij die geïntrodu ceerd, zodat bezoekers er thuis niet meer achter hoeven te ko men dat ze een defect treintje heb ben aangeschaft. De beurs is zaterdag 15 maart ge opend van 10.00 tot 15.30 uur. Ter gelegenheid van het jubileum is er voor bezoekers een verloting van 25 kaarten voor de Stoom trein Goes-Borsele. GOES - Een 52-jarige man uit de gemeente Borsele is donderdag avond overgoten met een brandba re stof en vervolgens in brand ge stoken. De man had aan de Dirk Dronkersweg in Goes ruzie gehad met een 28-jarige Amsterdam mer, waarschijnlijk over een fi nanciële kwestie. Doordat het slachtoffer direct zijn shirt uit trok, doofde het vuur snel en raak te hij slechts licht gewond. De da der was gevlucht, maar kon korte tijd later -in Rotterdam worden aangehouden. Hij is naar het cel lencomplex van Torentijd ge bracht. Hij wordt verdacht van po ging tot doodslag en/of moord. Beurs met kleding en speelgoed Speel-o-theek de Schatkist houdt dinsdagmorgen een beurs voor kinderkleding en tweedehands speelgoed. De beurs wordt gehouden in De Vroone in Kapelle van 9.00 tot 11.30 uur. Kleding en speelgoed kan ook aange boden worden. Alle info hierover is te vin den op speelotheekdeschat- kist.nl Politie vindt 163 planten op zolder De politie heeft donderdag aan de Hoogerwerfsweg de Tong in Bruinisse een hen nepkwekerij ontdekt. Op de bovenverdieping stonden 163 hennepplanten. Op de benedenverdieping was een kweekruimte ingericht, maar stond niets. De politie kwam de kwekerij op het spoor door een tip. De planten en kweekappara- tuur zijn in beslag genomen en worden vernietigd, de po litie zoekt wie de wietteler is. Met kortingen van 40 tot 80% dkoper5 f ZATERDAG 8 MAART 2014 Jan van 't Veen in zijn eigen 'walhalla'. In zijn handen houdt hij een jubileumwagon die hij speciaal heeft laten maken, foto Mechteld Jansen door Luc Oggel COES - Persberichten schreef hij op de typemachine. En de opstelling van de tafels werd met een pot lood uitgetekend. Dat was 1989. Nu, 25 jaar later, gebeurt dat alle maal digitaal. Maar verder heeft or ganisator Jan van 't Veen amper aan de opzet van de Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs gesleuteld. door Bob Maes \HULST - Consumentenprogramma Kassa besteedt vanavond (19.00 uur, Nederland 1) aandacht aan fes tival Nine O'Clock. Het festival zou twee jaar geleden plaatsvinden in Hulst, maar werd afgeblazen. Zo'n tweehonderd mensen kochten een kaart, van hen kreeg maar een klein aantal geld terug. 180 mensen die een kaartje hadden gekocht voor een festival dat niet door ging, wachten nog op hun geld. KAPELLE BRUINISSE Kortingen tot Kom eens kijken in onze showroom (7 dagen per week van 11.00 - 18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe. Jado. Vola, Sphinx. Villeroy Boch. Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 99