'.it Leefbaar Reimerswaal weigert mee Nieuwbouw Goese te doen aan 'poppenkast' bij debat Lyceum opgeleverd 28 BEVELANDEN en THOLEN IK BEN GEWELDIG Volgens de Nationale Jeugdraad verdient Thools initiatief navolging in rest van Zeeland. THOLEN - Uitgaan is niet voor ie dereen even vanzelfsprekend. Dat ontdekte Denise Guequièrre uit Sint-Annaland toen ze stage liep bij de gemeente Tholen. De 19-ja rige studente maatschappelijk werk en dienstverlening aan de hogeschool Avans in Breda raakte daar in gesprek met jongeren met een lichte verstandelijke of licha melijke beperking. „We kregen het over uitgaah, iets wat ik graag doe en bijna vanzelfsprekend vind. 'Voor ons gaat dat niet', ver telden zij me. 'Gaat niet?', dacht ik. 'Hoezo?' Ze legden me uit dat ze zich in gewone uitgaansgele genheden altijd bekeken voelen. Ze voelen zich het lachertje, om dat ze bang zijn dat mensen zien dat er iets met ze is. Daarbij komt dat ze door hun beperking soms minder goed de gevaren zien die gepaard kunnen gaan met uit gaan, zoals drank en drugs. Dus gaan ze maar niet uit." Om hoeveel jongeren het gaat op Tholen vindt Guequièrre moeilijk te zeggen. „Meer dan mensen den ken. Voor mijn studie kom ik re gelmatig in contact met mensen met een beperking. Bij de helft van hen zie je dat in eerste instan tie niet. Denk aan autisme. Dat valt niet meteen op. Ik denk dus dat het best breed is." Guequièrre besloot iets voor de jongeren te organiseren. „Maar waar moest ik het geld vandaan halen?" Bij Avans wezen ze haar op het project 'Ik ben geweldig' 0 van de Nationale Jeugdraad en het VSB fonds. Via de gelijknami ge website kunnen jongeren een aanvraag voor coaching en subsi die indienen voor een project on der het motto: Doe iets voor een ander, feestje voor jezelf. „Ik heb een aanvraag ingediend en ze von den het ontzettend leuk", vertelt Guequièrre. „Zo is het balletje gaan rollen. De coaching en de training heb ik niet nodig, conclu deerden we. Het leek mij een goed idee als ik juist de jongeren zou begeleiden, terwijl ze zelf mee zouden helpen om die fees ten te organiseren. Dus ik heb hun gevraagd posters te ontwer pen en promotieactiveiten te doen. Ik heb met hen ook over legd wat we precies konden ver zinnen als alternatief voor een avondje uitgaan." Ze kwamen op drie themafees ten, waarvan de eerste volgende week zaterdag plaatsvindt in jeugdhonk Meulvliet in Tholen. „Toen we aan het brainstormen waren, kwam meteen naar voren dat ze het ontzettend leuk vinden om zich te verkleden. Ze wilden bijvoorbeeld uitgedost komen in een outfit van de eighties of de se venties en daar dan de muziek uit die tijd bij draaien. Voor het feest in juni kwamen we al snel op een Hawaii Party en in oktober doen we Halloween. Guequièrre heeft er voor gezorgd dat de vrijwilligers bij de feesten weten hoe ze om moeten gaan met jongeren met een beperking. Ouders mogen hun kinderen ha len en brengen, maar niet zelf mee naar binnen. „We willen een vertrouwde omgeving creëren waarin ze onder elkaar zijn en zich op hun gemak voelen." Weststrate voorspelt dat de vijf lijsttrekkers die wel aanwezig zijn, elkaar zullen sparen en 'in al le vriendelijkheid over onbelang rijke verschillen zullen spreken'. „Niemand durft kort voor de coali tie-onderhandelingen elkaar flink de waarheid te zeggen", zegt hij. Weststrate vindt het kwalijk dat de gemeente hier kosten voor maakt. „De kiezer die zelf zijn stemt bepaalt, betaalt toch mee aan dit vierjaarlijkse uitje voor de vaste achterban van de partijen." Leefbaar Reimerswaal is wél aan wezig bij het verkiezingsdebat van de PZC en Scoop, dat maan dag wordt gehouden in De Koren beurs in Kruiningen. Daar verte genwoordigt de nummer 2 op de lijst, Nico van der Hoest, de partij. Het debat maandag in De Koren beurs begint om 19.30 uur, het pu bliek is vanaf 19.00 uur welkom. Voor het door de gemeente ge organiseerde debat in Ons Dorps huis gelden dezelfde aanvangstij den. De aanwezige partijen gaan in discussie over de thema's bibli otheek, decentralisaties, samen werking met andere gemeenten en besteding van WMO-gelden. In april wordt begonnen met het eerste deel van de verhuizing, na melijk het ontruimen en wegha len van de eerste noodlokalen op de locatie Van Dusseldorpstraat. Halverwege juli zal de inventaris van de locatie Van Dusseldorp straat verhuisd moeten zijn, zodat de circa 1630 leerlingen in augus tus les kunnen krijgen in het nieu we schoolgebouw. De officiële opening vindt maan dag 6 oktober plaats. Hiervoor zijn een aantal landelijk gezagheb bende gastsprekers benaderd. Op donderdag 9 oktober worden voor de leerlingen openingsactivitei ten gehouden. Vóór de zomerva kantie worden de huidige leerlin gen in de gelegenheid gesteld ken nis te maken met het nieuwe schoolgebouw. Tenslotte zal op ludieke wijze af scheid genomen worden van de 'good old Van Dusseldorpstraat', waar vele inwoners van Goes en omgeving de puberteit hebben doorgebracht en waaraan de mees ten goede herinneringen hebben. Een feestje als voorbeeld door Ernst Jan Rozendaal I Denise Guequièrre: „Uitgaan is iets wat ik graag doe en bijna vanzelfsprekend vind." foto Leo Adriaansen door Joeri Wisse KRUININGEN - Inwoners van Rei merswaal die vuurwerk verwach ten tijdens het gemeentelijke ver kiezingsdebat in het dorpshuis in Kruiningen, komen volgende week donderdag wellicht bedrogen uit. Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal, wiens aanwezigheid doorgaans garant staat voor enige reuring, heeft geen zin om mee te doen aan de 'poppenkast'. Bij het openbare PZC-Scoop verkiezingsdebat zijn maan dag wél alle politieke par tijen vertegenwoordigd. GOES - Het nieuwe schoolgebouw voor Het Goese Lyceum aan de Oranjeweg in Goes is gisteren offi cieel overgedragen aan het be voegd gezag van de Pontes scholen- groep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 96