I I i I i EP TERUGGESPOELD: LORD OF THE RINGS Het nieuwe seizoen van Jouw vrouw mijn vrouw vips belooft weer veel hilariteit. Claudia Schoemacher: „Het was voor mij echt een eyeopener." Een televisie-programma als boost voor je relatie: het kan écht. Claudia Schoemacher rea liseerde zich bijvoorbeeld dat ze hoognodig meer leuke din gen met haar eigen man moest ondernemen. „Ik heb meteen een weekendje Parijs voor met ons twee tjes geboekt." Het is uiteraard entertainment. Maar Jouw vrouw mijn vrouw vips, waarin BN'ers tijde lijk van huis, haard en partner ruilen, zet de deelnemers dus best weieens aan het denken. Nou ja, sómmige deelnemers. Oud-voetballer Andy van der Meijde ruil de vorig jaar van vrouw met Bert van der Veer. Zelf kreeg hij Judith Osborn te loge ren, zijn geliefde Melisa verbleef bij Bert. Van der Meijde heeft zich destijds vooral kostelijk vermaakt met de reacties op zijn passieve opstelling met betrekking tot het huishouden: „Op Twitter vielen er allerlei vrouwen over me heen. 'Lui varken, je ver dient zo'n vrouw niet!'. Dat was lachen." Het recept is inmiddels bekend: bekende Nederlanders ruilen niet alleen een week van partner, maar moeten zich ook aan de regels van het huis onderwerpen. De gast heer- of vrouw leeft vervolgens ook een paar dagen volgens de regels en gewoonten van de logé. Dit seizoen zijn zestien stellen gestrikt, onder wie Ton en Hanny Veer kamp (De Veerkampjes), Manuëla Kemp en vriend Tjerk Lammers en voormalig scheidsrechter Dick Jol en zijn Zaklina Ivkovi. Voor de geestige aftrap logeert schrijfster Claudia Schoemacher in het kleine stulpje van Christina - dochter van - Curry, ter wijl echtgenoot en dochtertje Livia in hun ruime villa onderdak verlenen aan rock- chick Ryanne. Nogal een contrast. En niet alleen qua woonoppervlak. In het leven van de Schoemachers staan uiterlijk en ge zondheid voorop, terwijl Ryanne en Chris tina roken en drinken. Schoemacher: „Ik kwam binnen en van de zenuwen had Ryanne voor haar vertrek wel twintig siga retten zitten paffen. De adem werd me let terlijk benomen. Ze zijn ook erg met het milieu bezig en daarom doen ze de verwar ming niet aan. Ik lag die eerste nacht ril lend op de bank." Al met al was het toch knus, de twee kwamen de deur amper uit. „Heel kneuterig. Dan zat zij te breien en was ik aan het lezen. Christina is heel lief en verzorgend, ik heb haar na het program ma echt een beetje gemist." In aflevering twee is Heieen van Royen even de wederhelft van volkszanger Arie Ribbens, terwijl haar vriend (Rigby-drum- mer Bart Meeldijk) in Heieens huis in Por tugal Arie's vrouw Cea ontvangt. Door gaans zul je Van Royen niet zo snel zien in een tv-programma dat niet gerelateerd is aan boeken. „Voor Sterren springen ben ik ook gevraagd, maar dat lijkt me doodeng, ik durf niet van een duikplank. Dit leek me wel een interessant sociaal experiment." Het stel werd al gevraagd voor het program ma toen ze elkaar net kenden. Dat was een beetje te vroeg. Toen de makers later nog maals aanklopten, volgde wel een hartgron dig 'ja'. „Al zijn we niet echt een standaard stel. Bart en ik zijn nog steeds erg verliefd, we hebben geen vaste patronen en we heb ben een langeafstandsrelatie. Het leuke is dus: je komt heel snel dicht bij iemand." De succesauteur verzorgde een opmerke lijk optreden met haar tijdelijke partner tij dens een avond in Ootmarsum en legde hem thuis in de watten. „De rolverdeling bij Arie thuis is traditioneel: hij is de ar tiest, hoeft niks te doen. Toen hij volgens mijn regels moest leven, raakte hij van slag. Veel moeite had ik met het feit dat Arie el ke dag ongelooflijk lang uitslaapt. De halve dag is al voorbij eer hij tevoorschijn komt. Dat scheelt wel echt even in levenstijd." Ook Van Royen vond het programma een eyeopener. „Dat je zo makkelijk bij iemand binnenstapt en meegaat in dat leven, ver wacht je niet. Mensen hebben het idee dat liefde iets unieks is, met die ene persoon. Maar eigenlijk is het een volslagen toeval ligheid. Verliefd worden of samenleven kun je veel makkelijker dan je denkt. Eigen lijk is het net zoiets als mensen in een gij zelingssituatie die verliefd worden op hun gijzelnemer, het stockholmsyndroom. Mis schien is verliefdheid ook wel een soort stockholmsyndroom. Niet dat ik verliefd werd op Arie. Maar als je moet doen alsof je een stel bent, went dat heel snel." door Jan van Mullem In plaats van te vragen wie 'm heeft gezien, kun je in het geval van Lord of the rings beter vragen wie dit meeslepende epos niét heeft gezien. De verfilming - in drie delen - naar de roman In de ban van de ring van J.R.R. Tolkien behaalde over bioscopen in de hele wereld het ene na het andere bezoekersrecord. Ook in de aftersales en de videothe ken gooide regisseur Peter Jackson King Kong; District 9) hoge ogen met zijn grootse, welhaast verslavend wer kende meesterstuk. Voor de enkeling die de laatste vijf tien jaar op een afgelegen eiland heeft gewoond: in Lord of the rings volgen we de avonturen - queeste is een be ter woord - van Frodo, Sam, Gandalf en andere leden van een reisgenoot schap, bestaande uit mensen, een dwerg, hobbits, een elf en een tove naar. Hun doel: de magische, wereld- bedreigende ring van goed en kwaad, die de hobbit Frodo (Elijah Wood, zie foto) in bewaring houdt, vernietigen in het vulkanische vuur van Mount Doom, waar de ring ooit is gesmeed. Het verhaal speelt zich af in Midden- aarde, waar het gezelschap, op weg naar Mount Doom, wordt geconfron teerd met bijna onneembare bergpas sen, duistere wegen, dichte bossen en felle stormen. Maar niet alleen het landschap, door Jackson indrukwek kend in beeld gebracht met hulp van een flinke portie speciale effecten (CGI), vormt een uitdaging voor ring- drager Frodo en zijn groep. Ze moe ten onderweg ook afrekenen met ake lige wezens. Zoals draken, pratende bomen en orks: door de kwade tove naar Sauron gecreëerde, kloonachtige mensdieren, 'aardmannen'. Ze zijn bruut, bloeddorstig en érg lelijk, met hun scheve gebitten, kwijlerige mon den en ongecontroleerde haargroei. Sauron heeft één wens: de ring in han den krijgen, en daarna heersen over Midden-aarde. Vóórdat Frodo kans ziet de ring in de vulkaan te werpen - de enige manier om het magische sie raad te vernietigen - zullen Sauron en zijn grote orks-leger moeten toeslaan. Draken, elfen, tovenaars: een kinder film? Zeker niet, al is The lord of the rings wel een epos dat ook kinderen (filmkeuring vanaf 12 jaar) mateloos zal boeien. Het verhaal heeft zo veel diepere lagen, de dialogen zijn van zo'n volwassen toon en de wezens zo ongelooflijk 'echt' geconstrueerd, dat alle drie de delen The fellowship of the ring; The two towers; The return of the kingelke film- en fantasiefanaat zul len aanspreken. Dat laatste gold ook voor de jury van de Academy awards: de afzonderlijke delen wonnen bij elkaar liefst zeven tien Oscars, onder meer voor Beste film. Meer feiten: Jackson filmde het bij elkaar negen uur durende spekta kel aan één stuk in Nieuw-Zeeland. De productie stimuleerde de econo mie aldaar met 200 miljoen dollar. Wat de ringen betreft die in de films worden gebruikt: Jackson gaf Wood én Andy Serkis (rol van Gollum) na afloop van de productie een ring. Ze dachten lange tijd beiden dat ze de enige ring hadden gekregen, dé ring. Dit is de laatste aflevering van onze filmrubriek Teruggespoeld. Partnerruil als relatieboost door Monique Brandt Foto links: Robert Schoemacher en Ryanne. Foto boven: Claudia Schoemacher en Chris tina Curry, foto's RTL Nederland Jouw vrouw mijn vrouw vips. Wekelijks vanaf woensdag 12 maart op RTL 4, 20.30 uur. reageren? W media@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 77