Paco 18 REIZEN COLOFON ALTIJD ONDERWEG Derk Bolt Vandaag haalt een gemeen tefunctionaris net een van de laatste exempla ren in de straat weg: het grote affiche dat wapperde in de wind, vastgeknoopt aan een lan taarnpaal. Nog net zie ik het ge zicht van de oude meester ver frommeld in de bak van het afval- wagentje verdwijnen. Ik had een maand geleden bijna kaartjes gekocht. Een mooi optre den in een plaatselijke concert zaal, ik had er wel zin in. Kun je nagaan hoe raar het allemaal kan lopen. Zo onderneem je een beju belde wereldtournee, des ande ren daags ben je reeds begraven of gecremeerd. Ik weet niet waar voor de familie van Paco de Lucia heeft gekozen, maar dat de gitaar virtuoos in kwestie het tijdelijke voor het eeuwige heeft verwis seld, is algemeen bekend. Ik moet eraan denken omdat ik dus vanaf mijn balkonnetje die gemeente-employee bezig zie met het affiche waarop Paco nog zo magnifiek de snaren streelt Ar me man, denk ik, maar ik bedoel arme kinderen. Die zijn met va der op het strand aan het spelen en dan krijgt papa een fatale at tack. Hè gadverdamme, niet aan denken. Ik had op 16 juni naar het concert in Barcelona willen gaan omdat ik hem toch nog een keer wilde zien. Zijn platen bezit ik en ik draai ze graag, maar live op een podium is toch iets anders. En hoeveel kansen zou ik nog krij gen? Eén te weinig dus. Ik zag Paco voor het eerst en, zo- Bij Mauritius denk je aan zon, zee en strand. Maar dit tropisch paradijsje in de Indische Oceaan heeft ook een diepere laag. Denk daarbij aan kostbare postzegels, suikerriet, onze voorouders en de laatste dodo. Met de auto naar Port Louis gaan, was niet zo'n goed idee. De hoofdstad van Mauri tius is één grote ver keersopstopping. Eenmaal geparkeerd, is het wel ontspannen flaneren op de Caudan Waterfront. De promenade aan de haven is met zijn restaurantjes, galeries en souvenir winkeltjes een toeristentrekker. Aan deze promenade is het Blue Penny mu seum gevestigd. In dit museum zijn twee kostbare postzegels te zien. In 1847 werden de allereerste zegels op Mauritius, toen een Engelse kolonie, gedrukt: 500 oranje zegels van 1 penny en 500 blauwe van 2 pence. Al snel werd duidelijk dat er een fout was ge maakt. In plaats van Post Paid (port be taald) stond er Post Office (postkantoor) op de zegels. Een aantal postzegels was al verzonden; die werden later veel geld waard. In 1993 kocht een groep bedrijven de twee postzegels die nu in Port Louis te zien zijn voor ruim 2 miljoen dollar. In het museum kom je bovendien meer te weten over de rol van de Nederlanders op het eiland. Onze varende voorouders van WAAR EN WAT A I eindredactie Jan van Mullem reizen@depersdienst.nl vormgeving Ben Vosseberg advertentieverkoop Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl Artikelen in deze bijlage komen tot stand onder verantwoordelijkheid van de redactie. Daarvoor werkt zij soms samen met reisorganisaties en verkeersbureaus. De redactie behoudt volledige zeggenschap over de redactionele inhoud. door Lutske Bonsma Grand Bassin, een heilig meer voor hindoes. Grand Baie Vliegen naar Mauritius kan met een overstap in Londen, Parijs of Dubai. De vliegtijd be draagt dertien uur. Van mei tot en met okto ber is het op Mauritius 20 a 25 graden, van november tot en met april 25 a 32 graden. Mauritius telt 1,3 miljoen inwoners. Ruim de helft is van Indiase afkomst. Christenen, hin does, moslims en boeddhisten leven er vreed zaam samen. Meer informatie bij het Verkeersbureau van Mauritius: www.tourism-mauritius.mu. INDISCHE OCEAAN Tropisch paradijs Qodlands Port Loui 10 km AFRIKA De gekleurde duinen van Seven Colored Earth in het zuidwesten van Mauritius. Met zijn hagelwitte stranden is Mauritius een populaire bestemming voor honeymooners.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70