www.dejongintra.nl 'Meer banen voor ex-bajespersoneel' BINNENLAND 5 f jfe. A ,ii i.i Vlieg reizen DEN HAAG Jongeren voor straf naar school EP j ZATERDAG 8 MAART 2014 Bus Auto reizen reizen Bijvoorbeeld? „De minimumstraffen zijn van de baan. Dat plan kreeg veel kritiek, zeker in de senaat. Het is niet dat ik vind dat er geen minimumstraf fen moeten komen, maar soms realiseren wij ons ook wel dat din gen niet haalbaar zijn." Wanneer komt de strafbaarstelling van illegaliteit er? Nog dit jaar? „Dat weet ik niet, het is een inge wikkeld wetgevingsproces, waar bij ik met een hoop omstandighe den te maken heb. Ik wacht nog op een Europese evaluatie, die komt voor of tijdens de zomer. Dan ga ik er verder mee aan de gang." ChristenUnie-leider Arie Slob is helder: hij eist dat het plan in de vrieskist gaat. Eerder verweet u hem verkiezingsretoriek en 'vertraagde boosheid'. Maar daarmee kunt u het niet meer afdoen, nu Slob zijn eisen afgelopen week wederom op tafel legde. „Zal ik er maar gewoon het zwij gen toe doen? Wat ik ook zeg; het lost niets op." Vrouwen van 25 tot 30 jaar zijn hoger opgeleid en heb ben in 2012 per uur meer ver diend dan mannen in dezelf de leeftijdscategorie, zegt het CBS. Over hele linie kre gen mannen meer loon dan vrouwen, maar de verschil len worden kleiner. In 2008 bedroeg het verschil 20 pro cent, in 201218 procent DEN HAAG Executie: één weduwe krijgt geld Advocate Liesbeth Zegveld is boos op de Nederlandse staat die 'slechts' aan één van de weduwen uit Zuid- Sulawesi een vergoeding van 20.000 euro toekent. De weduwen willen geld om dat hun mannen door het Nederlands-Indische leger zijn geëxecuteerd. Het is on duidelijk of de andere wedu wen ook nog geld krijgen. DEN HAAG 'Komaf geen rol bij financiering school' De afkomst van ouders gaat niet opnieuw een rol spelen bij het verdelen van over heidsgeld voor scholen met kinderen met leerachterstan- den. Staatssecretaris Dekker (Onderwijs) vindt dit crite rium stigmatiserend en bo vendien lastig toe te passen in de praktijk. Verre reizen De rechter kan jongeren tot 23 jaar voor straf naar school sturen. De ministerraad heeft gisteren ingestemd met de invoering van deze terbeschikkingstelling aan het onderwijs (tbo-maatre- gel). De tbo duurt hoogstens twee jaar. longeren die hun opleiding niet hebben afge maakt, komen vaker in aan raking met politie. Tbo dwingt hen onder begelei ding van de reclassering weer naar school te gaan. Als jongeren zich niet aan de maatregel houden, gaan ze alsnog de cel in. DEN HAAG Loon: vrouw onder 30 troeft man af hoeven reizen voor je werk en je moet nu ineens zestig kilometer afleggen voor een nieuwe baan, dan valt dat niet mee. Zeker niet als je wat ouder bent. Niet dat ik overdreven empathisch wil zijn in zo'n interview, maar het valt niet mee." Niet overdreven empathisch? „Nee, want dat ben ik ook niet, dus dan moet je dat ook niet doen." Opstelten en u zitten er al 3,5 jaar, sinds Rutte-I. Er klinkt geregeld kritiek: de rechtsstaat wordt uitge hold, de toegang tot het recht zou niet veilig zijn in jullie handen, de geplande minimumstraffen deugden niet. Doen die commentaren u iets? „Ik sta er open voor, het hoort er bij. Als je daar niet voor openstaat dan kun je niet functioneren. Vol gende week is een debat in de Eer ste Kamer over de rechtsstaat en daar kijken Opstelten en ik alle bei erg naar uit. We hebben trou wens ook best wel wat aangepast ten opzichte van de eerste kabi netsperiode." DEN HAAG - Gevangenispersoneel dat de komende jaren door de mil joenenbezuinigingen overbodig wordt, maakt meer kans op nieuw werk. Staatssecretaris Tee ven heeft hiervoor nieuwe afspra ken gemaakt met de Nationale Po litie, de Rijks Beveiligings Organi satie (RBO), douane, Defensie en de reclassering. Daar komen de komende tijd in totaal bijna 1500 vacatures, spe- Veel bajesmedewerkers kunnen volgens u straks toch rekenen op ander werk (zie inzet). Is uw boodschap: het valt wel mee? „Nee, dat valt niet mee. Als je der tig jaar gewend bent geweest om maar tien kilometer per dag te ciaal bestemd voor gevangenisme dewerkers die de komende jaren hun job verliezen door de sluiting van inrichtingen. Teeven is blij met de nieuwe deal met de Nationale Politie, waar door de komende twee jaar acht honderd oud-gevangenismede- werkers aan de slag kunnen als bijvoorbeeld agent of arrestanten beveiliger. Dat ex-bajespersoneel terecht kan bij de RBO (550 man), was al eerder afgesproken. Tee ven: „Het van werk-naar-werk helpen van mensen lukt, het is geen afbraakplan zoals wel werd gesuggereerd." Er lopen ook nog gesprekken met de NS, het Cen traal Orgaan opvang Asielzoekers en Defensie. Van de 3350 bovental lige medewerkers bij de Dienst Justitiële Inrichtingen, zijn er al 650 vrijwillig vertrokken of met pensioen gegaan. „Nou, in 2003 lag er wel een von nis van de rechter dat Van der G. buitengewoon recidivegevaarlijk is. Het kan wel dat je nu tot een andere conclusie komt, maar dan moet er wel een verklaring ko men waarom dat in 2014 niet meer het geval is." S A. Bie"en Bel 0180 -457 803 reizen of ga naar uw ANVR reisbureau Reissom exclusie! 17.50 reserveringskosten. 2.50 calamiteitenfonds en eventuele vluchttoeslagen Staatssecretaris Teeven foto Phil Nijhuis/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5