Verlies tegen Frankrijk komt op goed moment STELLING Louis van Gaal moet snel tot rede komen SPORT 45 SPORTFOTO VAN DE WEEK Oog voor de bal "°SK,°" - Yulia Merkulova heeft oog voor over het net te krijgen. Het betrof een wed- Het Nederlands elftal werd woensdag omver geblazen door Frankrijk. Dat geeft met het oog op het WK te denken. Daar gaan we weer. Heb ben we zeventien wed strijden niet verloren, krij gen we eindelijk weer eens klop en dan hebben we meteen niets meer te zoeken op het WK Wat is dat toch in Nederland? Waar om zijn we toch zo negatief over ons zelf? Hebben wij, die regelmatig van die grote smoelen kunnen opzetten, toch iets van een minderwaardig heidscomplex? Het lijkt er sterk op. Oké, het Nederlands elftal speelde woensdag geen topwedstrijd tegen Frankrijk. Maar wees eens eerlijk: le vert u dag-in-dag-uit alleen maar topprestaties. Nee toch. Ook u stuit wel eens op een probleempje waar u zo een, twee, drie geen oplossing voor heeft. Dat was bij Oranje in Frankrijk ook eens een keertje het ge val: a bad day at the office. En dan nog niet eens helemaal, want de eer ste 25 minuten voetbalden onze jon gens erg goed. Laten we blij zijn dat het een oefen wedstrijd betrof. Eigenlijk kon de ne derlaag tegen Frankrijk op geen be ter moment komen. Oranje werd ein delijk weer eens met de neus op de fei ten gedrukt, zag zijn tekortkomin gen en heeft nog 96 dagen om daar wat aan te doen. We zouden ons ei gen land niet moeten afvallen, maar de Fransen moeten bedanken voor de wijze lessen. En er in Brazilië de vruchten van plukken. Laten we ter lering ende vermaak nog even terugdenken aan vier jaar geleden. Ook toen deugde er weinig van ons Oranje. De aanloop naar het WK was niet goed, de eerste wed strijden op het WK speelden we niet goed, we mazzelden tegen Brazilië en we kwamen ten onrechte in de fi nale. Vonden we met ons allen, het le gioen van zestien miljoen bonds- coaches. Maar we werden met dat krakkemikkige elftal dat op dat WK he-le-maal niets te zoeken had wel mooi tweede. Bijna eerste zelfs, als de Spaanse keeper Casillas niet van die lange tenen had gehad. Nog 96 nachtjes slapen en dan be gint Oranje aan het WK Ik heb er veel vertrouwen in. Mede dankzij de nederlaag tegen Frankrijk. Koen de Vries DE STELLING UW MENING Zegt de naam Jeffrey Rijs- dijk u iets? Nee? Nou, dat was de aanvallende mid denvelder van Go Ahead Eagles die vorige week zaterdag Stijn Schaars in een sensationele eer ste helft tegen PSV degradeerde tot een beginneling. Rijsdijk - vorig sei zoen nog actief bij eerstedivisieclub FC Dordrecht - liet de middenvelder voortdurend zijn hielen zien. Diezelfde Rijsdijk moet woensdag avond zijn ogen hebben uitgewre ven, toen diezelfde Schaars in de 39e minuut van de interland tegen Frankrijk zijn opwachting mocht ma ken in de oefeninterland tegen Frank rijk. Als vervanger van de gebles seerd geraakte Kevin Strootman werd het een nieuwe helletocht voor Schaars. Opnieuw flitsten zijn direc te tegenstanders langs hem heen. Net als een paar dagen eerder tegen Go Ahead stond Schaars echter ook nu niet alleen. Er waren er bij Oranje nog veel meer die niet eens in de buurt kwamen van de ondergrens. Doelman Tim Cillessen was zwak, de verdediging (Gregory van der Wiel, Ron Vlaar, Bruno Martins In- di en Daley Blind) was onzeker, ter wijl op het middenveld Wesley Sneij- der en Jordy Clasie niet verder kwa men dan zinloze passjes opzij of te rug. Voorin begonnen de debutanten Jean Paul Boëtius en Promes hoop vol, maar gaandeweg gingen ook zij ten onder in het geweld. Te jong, te onervaren, te licht. Eigenlijk bleef al leen Robin van Persie over, maar hij kon in zijn eentje weinig uitrichten. Het stak allemaal schril af tegen Frankrijk dat spelers als Benzema, Pogba, Matuidi en Valbuena het plein opstuurde. Het spel van Oranje gaf te denken, al vond bondscoach Louis van Gaal het allemaal nog wel meevallen. In zijn ogen was Nederland de eerste 25 minuten zelfs beter dan Frankrijk. Hopelijk komt Van Gaal snel tot re de en ruilt hij matige Nederlandse clubvoetballers in voor betere inter nationale clubvoetballers (Ema- nuelson, De Guzman en De Jong). Zo niet, dan wordt het deze zomer wel een ultrakort verblijf in Brazilië. Jan Dagevos ZATERDAG 8 MAART 2014 O de bal. Met een uiterste krachtsinspanning strijd in de vijftiende ronde van de strijd om probeert de speelster van Zarechie Odint- het kampioenschap van Rusland. Zarechie sovo de bal in het duel met Dynamo Moskou Odintsovo redde het niet en verloor de ont moeting in vier sets. Ondanks de nederlaag blijft de ploeg wel in de race voor de play-offs. foto Vladimir Pesnya/RIA Novosti Oranje heeft niets te zoeken op het WK in Brazilië Reageer op pzc.nl/sport Ik heb vertrouwen in het schonere wielrennen EENS WÊÊÊÊÊÊ 48% ONEENS 52%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45